Karadeniz Pet

Yem Önerisi

Şeyma__

Yeni Üye
Merhaba iki tane muhabbet kuşum var 1 aydır benimleler . Başta kuşçudan aldıgım herhangi yem kullanıyodum.ama daha iyi beslensinler istiyorum en iyi yem markaları nelerdir hangi marka ve hangi yem önerirsiniz . Ve evden verebilcegim yiyebilicegi sebze meyveler nelerdir ne sıklıkla vermeliyim yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
evde kendiniz mamayı yapabilirsiniz.Yumurta,yumurta kabugu,ve mevsimlik taze kabak havuç gibi sebzeleri rendeleyip verebilirsiniz.

Merhaba iki tane muhabbet kulum var 1 aydır benimleler . Başta kulcudan aldıgım herhangi mamayı kullanıyodum.ama daha iyi beslensinler istiyorum en iyi mama markaları nelerdir hangi marka ve hangi mamayı önerirsiniz . Ve evden verebilcegim yiyebilicegi sebze meyveler nelerdir ne sıklıkla vermeliyim yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

Hazır mama olarak Power Max öneririm, evde yapacaksanız aşağıya link bırakıyorum inceleyebilirsiniz;

''Yem'' önerisi istediğiniz için başlığı ve konuyu yem olarak güncelledim.

Yem olarak Garden Mix öneririm. Mama sadece üretim için kullanılmıyor kuşun daha kapsamlı beslenmesi için mama alabilir yada kendiniz evde hazırlayabilirsiniz.
Anladım teşekkür ederim meyve olarak ne verebilirim bir yerde okuduguma göre şekerli şeyler vermeyin yazıyordu ama meyve doğal seker diye buna dahil değil sanırım hangi meyveler uygun vermek için ,

Anladım teşekkür ederim meyve olarak ne verebilirim bir yerde okuduguma göre şekerli şeyler vermeyin yazıyordu ama meyve doğal seker diye buna dahil değil sanırım hangi meyveler uygun vermek için ,

Aşağıdaki linkte verebileceğiniz meyve ve sebzeler yer alıyor bakabilirsiniz;

Aşağıdaki linkte verebileceğiniz meyve ve sebzeler yer alıyor bakabilirsiniz;
Çok çok teşekkür ederim çok bilgi verici bi paylaşım , son olarak ballı kraker vermelimiyiz

''Yem'' önerisi istediğiniz için başlığı ve konuyu yem olarak güncelledim.

Yem olarak Garden Mix öneririm. Mama sadece üretim için kullanılmıyor kuşun daha kapsamlı beslenmesi için mama alabilir yada kendiniz evde hazırlayabilirsiniz.
Gardenmix in sadesi yada meyvelisi farkedermi iki çeşit gördüm

Merhaba iki tane muhabbet kuşum var 1 aydır benimleler . Başta kuşçudan aldıgım herhangi yem kullanıyodum.ama daha iyi beslensinler istiyorum en iyi yem markaları nelerdir hangi marka ve hangi yem önerirsiniz . Ve evden verebilcegim yiyebilicegi sebze meyveler nelerdir ne sıklıkla vermeliyim yardımcı olabilirseniz sevinirim :)
Esasında kapalı yem ler de marka ya para veriliyor ben kendim yeni sezon açık ürünleri alıp karışımı kendim yapıyorum böylece istediğim ürün leri istediğim kadar i ile karışım yapabiliyorum misal benim karışım yemin içeriği
Sarı dari
Ak darı
Kırmızı dari
Siyah dari
Aspur
Yulaf
Keten tohumu
Kloza
Nijer den oluşuyor ve yem bomba gibi 2 ay da kuşlarınız tosun gibi olur :)
Birde ben. Uğraşamam karışım yem ile diyor saniz versele laga iyidir biraz pahalı ama İnternette 22 kg mi 185 tlye gördüm 3 4 arkadaş birleşip alabilir siniz 8 8.5 tlye geliyor ki kilosu bedava diyebilirim

Esasında kapalı yem ler de marka ya para veriliyor ben kendim yeni sezon açık ürünleri alıp karışımı kendim yapıyorum böylece istediğim ürün leri istediğim kadar i ile karışım yapabiliyorum misal benim karışım yemin içeriği
Sarı dari
Ak darı
Kırmızı dari
Siyah dari
Aspur
Yulaf
Keten tohumu
Kloza
Nijer den oluşuyor ve yem bomba gibi 2 ay da kuşlarınız tosun gibi olur :)
Birde ben. Uğraşamam karışım yem ile diyor saniz versele laga iyidir biraz pahalı ama İnternette 22 kg mi 185 tlye gördüm 3 4 arkadaş birleşip alabilir siniz 8 8.5 tlye geliyor ki kilosu bedava diyebilirim
Cok teşekkür ederim bilgiler için