Karadeniz Pet

Yem atıyor

esin.

Meraklı Üye
Bu yem atma dişi kuşumda hep vardı, 3-4 kg'lık yemleri bitti 5 ayda. Kafesin içi hep yem doluyordu çöpe gitti dışkıyla karışıyor diye attım. Başta normaldir diye düşündüm. Şimdi 1kg'a yeni yem aldım başka markaya, 20 dakika boyunca yemliğin önünde alıp gagasıyla fırlatmaya başladı yemleri. Iki yemlik koyuyorum birisi hemen bitiyor neredeyse günlük dolduruyorum artık. Acaba seçiyor mu içinden yoksa yemi mi beğenmiyor? Şu sıralar yemliğin başında çok zaman geçiriyor. Yarısı çöpe gidiyor. Yem mi değiştirmeliyim şu anda paketin yarısı gitti zaten. Başka marka mı almalıyım yardımcı olurmusunuz?

Bu yemlik boşaltma olayları dişilerde bazen görünüyor. Yeni yem koyma, temizleme tabanı yerden yesinler. Izgara varsa çıkart.
Izgara yok fakat yemler yerde dışkıyla karışıyor bazen gagasında dışkı görüyorum. O yüzden gazeteleri değiştirirken yemi atıyorum. Günde 5-6 kez yemliğin başına geliyor ve yem atıyor sürekli. Yerden yemelerinde problem yok derseniz bir süre almam yerler. İki kuşumda aynı yemlikten yiyor bazen kavga çıkıyor şimdi yine yeni doldurduğum bitmiş diğeri dolu.