Karadeniz Pet

Yem boceklenmesi ve kurtlanmasi

Şengül kaya

Yeni Üye
Merhaba bugün kuşumun yeminde çok küçük sarı böcekler ve 3 4 tane kurt buldum ayikladim hemen ama şuan yemim çok atmalimiyim yoksa vermelimiyim emin değilim kuş yemini plastik hava geçirmez bı kapta kullanıyordum nasıl oldu anlamadım yemi nasıl koruruz bu durumlardan 😔

Merhaba bugün kuşumun yeminde çok küçük sarı böcekler ve 3 4 tane kurt buldum ayikladim hemen ama şuan yemim çok atmalimiyim yoksa vermelimiyim emin değilim kuş yemini plastik hava geçirmez bı kapta kullanıyordum nasıl oldu anlamadım yemi nasıl koruruz bu durumlardan 😔

Yeminiz böceklenmiş. Bu şekilde kuşlarınıza vermeyiniz.

Ben yemlerimi 1 kg olarak şeffaf poşetlere ayırıyorum ve ağızlarını güzelce bağlıyorum. Hepsini kapalı plastik bir kovada ağzı kapalı bir şekilde saklıyorum. Kovayı direkt güneş ışınların gelmediği bir yere koyuyorum. Kova şeffaf olmamalı . İmkanınız varsa serin bir yerde saklamanız tavsiye ederim.

Bu yoruma ek olarak bende yemlerimi yaz kış buzdolabinda saklarım. Size de tavsiyem buzdolabı da olabilir güneş gormeyen yerde olabilir ama cam kavanoz da saklayın. Yemlerin içine de bir parça defne yaprağı atabilirsiniz. Ama boceklenmis yemleri kullanmayın.

Camın önlerine koyun kumrular yerler

Kesinlikle kendi kuşunuza vermeyin. 50 TL lik yem ya da ne kadarlıksa boşa gitmesin diye düşünürseniz sonrası çok daha masraflı ve çok daha üzücü olur. Zaten boşa gitmez, sokaktaki kuşlar yer o yemleri.

Ben genellikle yemleri hava almayan kova içinde saklıyorum. Kovayı ise güneş görmeyen ve nemli olmayan bir oda içerisinde saklıyorum. Küçük bi tupper içerisine 2 haftalık yeticek kadar alıp sürekli kovayı aç kapa yapmıyorum.

Geri