Karadeniz Pet

Yem kırma sorunu

Kerim0618

Yeni Üye
İyi günler herkese, 25-30 günlük muhabbet kuşum var çok küçükken aldım daha yuvaya düşmeden, yem kıramıyor herşeyi de denedim dal darısı var, büyük kovaya yem koydum içine attım yine öğrenemedi, yemlikten aspurları seçip yiyor sadece sizce öğrenmesi için ne yapmalıyım ?

İyi günler herkese, 25-30 günlük muhabbet kuşum var çok küçükken aldım daha yuvaya düşmeden, yem kıramıyor herşeyi de denedim dal darısı var, büyük kovaya yem koydum içine attım yine öğrenemedi, yemlikten aspurları seçip yiyor sadece sizce öğrenmesi için ne yapmalıyım ?
Aspur alıp kusa ayrıca sade aspur verin...Hem ac kalmaz hemde aspur kırarak diger tohumları açmayı öğrenir.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İşe yarar ise alayım hemen bugün üzülüyorum çünkü sürekli yemi eşeliyor seçiyor içinden tohumlara hiç dokunmuyor

Bende şuan sizinle aynı sorunu yaşıyorum. Suluktan su içiyor sadece. Kafes tabanına yem ve aspuru serptim yanına da dal darısını koydum. Normalde elle besliyordum. Ama artık öğrenmesi gerekiyor. O yüzden günde 1 kere elle besleme yapmak için kendimi tutuyorum. Beni her gördüğünde besleyeceğim düşünerek bağrınıyor. İçim acıyor ama kendimi tutuyorum şuan. Gördüğüm kadarıyla da yem kırmasını başardı ama doyuracak kadar kendini yemiyor. Elimi ısırdığında sert ısıra bildiği için yem kırabileceğini de biliyorum. Bu yüzden sabırla bekliyorum. Eğer sizin de denediğiniz bir şey varsa onu da denemek isterim :)

valla bende çaresizim sizin denediklerinizden farklı birşey denemedim şimdi aspur alıcam ama bu sefer de ona alışıp yem yemezse diye korkuyorum, çok küçükken ayırdık annesinden bilseydim böyle almazdım üzülüyorum yavruya

valla bende çaresizim sizin denediklerinizden farklı birşey denemedim şimdi aspur alıcam ama bu sefer de ona alışıp yem yemezse diye korkuyorum, çok küçükken ayırdık annesinden bilseydim böyle almazdım üzülüyorum yavruya
Aspurun yanına diğer yemden de koyarsınız sadece aspur yemez o zaman bence. Çünkü merak edip illa bi dokunur onlara :D umarım alışırlar kırmaya. Durumda değişiklik olursa burda güncelleme yapıcam başka arkadaşlara da faydası olur belki :)

Aspurun yanına diğer yemden de koyarsınız sadece aspur yemez o zaman bence. Çünkü merak edip illa bi dokunur onlara :D umarım alışırlar kırmaya. Durumda değişiklik olursa burda güncelleme yapıcam başka arkadaşlara da faydası olur belki :)
Valla bana da çok faydası olur umarım değiştirebiliriz bu durumu

Sıkıntı olmaz aspuru hem ayrı hemde yermine karıştır ben böyle öğretti tam bilmeyen bir kuşum vardı

Durum güncellemesi: dün hiç mama istemedi benden bir tam dal darıyı bitirdi bir de yulaf yiyor. Ama şuan beyaz dışkı problemi olduğu için yemi kesmek zorunda kaldım

Ben yavrularimi 2 3 ayliga kadar aspurla buyuttum hic bisey olmaz sonrasinda yavas yavas gecirirsiniz karisik yeme zarari olmaz

Bizimkisi hala aspu
bizimkisi hala aspur dışında bişey yemiyor
Şuan sadece aspur yemesine bile razıyım :( dün hiç yem istemeyince dedim oldu bu iş. Ama sabah gördüm şok oldum. Beyaz beyaz dışkılıyor. Hatta burda bi başlıkta sorunu konuşuyoruz. O kadar moralim bozulduki anlatamam. Veterinere götürdüm ama ben kuştan anlamıyorum arkadaşımı arıycam dedi. Suyuna serum verdi yemi kestirdi mama verdi 3 gün boyunca. Dua edinde yaşasın :(

Geri