Karadeniz Pet

Yem kusma,öksürme.

Kuşlarım...

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Muhabbet kuşum bana geleli 22 gün oldu. Ve son 4 gündür akşamları öksürüp biraz etrafa yem saçıyor. Ama halsizlik görünmüyor. Aynı normal gözüküyor. Bunun nedeni ne olabilir? Ve bu konuda onu iyilestirmek için napmalıyım?

Merhaba arkadaşlar. Muhabbet kuşum bana geleli 22 gün oldu. Ve son 4 gündür akşamları öksürüp biraz etrafa yem saçıyor. Ama halsizlik görünmüyor. Aynı normal gözüküyor. Bunun nedeni ne olabilir? Ve bu konuda onu iyilestirmek için napmalıyım?
Dışkı fotoğrafını paylaşabilir misiniz? Kusma dışında bir belirtisi var mı? Kusmuğu kokuyor mu?

Dışkı fotoğrafını paylaşabilir misiniz? Kusma dışında bir belirtisi var mı? Kusmuğu kokuyor mu?
dışkı fotoğrafını tabiki paylaşırım. Ama kusmuğunun kokup kokmadına tam dikkat edemedim. elime gelmişti bir keresinde ama koku farketmedim.
1614246647366-894386229.jpg

kusma dışında bir belirti de görünmüyor. eskisi gibi hatta yeni geldine göre biraz daha hareketli. Bir kuşum daha var onunla da oynuyor. yanii kusma haricinde yok. ( şöyle düşündüm acaba yemi mi büyük geliyor. küçük kabuksuz yem mi almam lazım. yaada sindiremiyor mu da çıkarıyor. kuş kumu mu gerekli ? diğer kuşumda öyle birşey olmadığı için ben kuş kumu yada diğer yemden almamıştım ona da... )

ee birde özetleyebilirim: önce bir öksürüyor bir 5 -6 defa sonra bir kere yem çıkartıyor. iyi oluyor. kaldığı yerden hayatına devam ediyor diyelim.
Denildiği gibi dışkılar iyi gözüküyor ama bu kadar çok dışkının birikmesi için baya bir süre geçmesi gerekiyor. Kaç günde bir kafes temizliği yapıyorsunuz?
Kusma hareketini yaparken videosunu çekip, atar mısınız?

Denildiği gibi dışkılar iyi gözüküyor ama bu kadar çok dışkının birikmesi için baya bir süre geçmesi gerekiyor. Kaç günde bir kafes temizliği yapıyorsunuz?
Kusma hareketini yaparken videosunu çekip, atar mısınız?
Ya baya oldu altı temizleneli yani o normal. Bugun onu halledicem. Videoyu çekip atarım tabi . Kusarsa yaparım. Ama bir şey soricam hasta olsa diğer kuşa da geçmesi gerekmez mi?

Ya baya oldu altı temizleneli yani o normal. Bugun onu halledicem. Videoyu çekip atarım tabi . Kusarsa yaparım. Ama bir şey soricam hasta olsa diğer kuşa da geçmesi gerekmez mi?
İlla geçecek diye bir kural yok. Örneğin şu an pandemideyiz, dışarı çıkmayan ve sürekli evde duran biri Covid olabiliyorken, sürekli dışarılarda gezen biri olmayabiliyor. Altının bu kadar çok kirlenmesi iyi değil. En geç 2-3 günde 1 altı temizlenmeli.

İlla geçecek diye bir kural yok. Örneğin şu an pandemideyiz, dışarı çıkmayan ve sürekli evde duran biri Covid olabiliyorken, sürekli dışarılarda gezen biri olmayabiliyor. Altının bu kadar çok kirlenmesi iyi değil. En geç 2-3 günde 1 altı temizlenmeli.
Hm anladım. Bundan sonra mutlaka yaparım. Videoyu da çekebilirsem atarım. Yani çekmek için elimden geleni yaparım

peki kuş yemi sindiremiyor da olabilir mi ? ben kuş kumu hiç kullanmadım onlar için. İlk kuşumda öyle birşey olmamıştı çünkü. yani gayet iyi yiyebiliyor.

Kuşuk yine kustu. Ama videoya cekmeyi maalese unuttum ): . kusmuğu kokmuyor bu arada ve biraz salyalı kustu . Eşinin önündeyken kustu. (Söylemek istedim.) Ama kuşta bir sorun yok normal hayatına devam ediyor. Aynı neşesinde ve kustuktan sonra bile ikisi ötüsüyorlardı.

Kuşuk yine kustu. Ama videoya cekmeyi maalese unuttum ): . kusmuğu kokmuyor bu arada ve biraz salyalı kustu . Eşinin önündeyken kustu. (Söylemek istedim.) Ama kuşta bir sorun yok normal hayatına devam ediyor. Aynı neşesinde ve kustuktan sonra bile ikisi ötüsüyorlardı.
Bir daha kusarsa mutlaka video çekerim.

Geri