Karadeniz Pet

Yem kusma sorunu

borpower541

Yeni Üye
Merhabalar herkese benim aşağı yukarı 4 5 yaşlarında erkek muhabbet kuşum var ve 3 yaşından beri benle duruyor sorun şu eskiden amcamın kuşuydu ve amcamlar deli gibi onu aynaya alıştırmış ve aynaya çok fena kusuyordu bende tahta tünekli tarzda bir salıncak aldım ve yansıması da gözüküyor ilk başlarda çok yem kusmazdı ama son aylarda gene çok kusmaya başladı eş almak isterdim ama eş alsam bakamayabilirim ve yavruları olursa ekstra sıkıntı olur bazenleri kustuğu yemi geri yiyor bazen üstünden 1 2 gün geçiyor sonra yemeye çalışıyor bunu yapması sağlığında sorun çıkarır mı kursak iltihabı vs yardımcı olursanız çok sevinirim

Aynayı kaldır,aynadaki görüntüsünü eş olarak kabul görmüş ,beslemek istiyor,kusmuğunu yiyor sağlığı için cok büyük tehlike.Aynayı çıkarınca da strese girecektir vakit kaybetmeden eş al,hatta onu da götür o seçsin

eş almayı çok isterim fakat eş alırsam temizlikleriyle ekstra ilgilenmem gerekicek ve buda pek mümkün değil şuanlık artı yavruları olursa iyice sıkıntıya girerim daha öncede bir çift kuşum vardı aynı sıkıntıdan dolayı ilgilenemedim kuşçuya verdim ayna yok zaten yansımasının ufaktan belli olduğu birşey var şimdi o salıncağını çıkarırsam iyice sıkıntıya girer elimden geldiğince ilgileniyorum birkaç saat dışarıda zaten ama uyuduğu zaman yada ben evde olmadığım zaman gene sıkılacak bilmiyorum ne yapıcam

eş almayı çok isterim fakat eş alırsam temizlikleriyle ekstra ilgilenmem gerekicek ve buda pek mümkün değil şuanlık artı yavruları olursa iyice sıkıntıya girerim daha öncede bir çift kuşum vardı aynı sıkıntıdan dolayı ilgilenemedim kuşçuya verdim ayna yok zaten yansımasının ufaktan belli olduğu birşey var şimdi o salıncağını çıkarırsam iyice sıkıntıya girer elimden geldiğince ilgileniyorum birkaç saat dışarıda zaten ama uyuduğu zaman yada ben evde olmadığım zaman gene sıkılacak bilmiyorum ne yapıcam
Kuş artık yaşını geçmiş şu saatten sonra üretim için uygun değil. Kuş ile yeterince ilgilenmiyorsanız ilgilenebileceği birine sahiplendirmeniz daha iyi olur. Kuşlar sadece siz yeterince ilgileniyorsanız tek kalmaları gerekir. Ki şu saatten sonra onun yaşında uygun bir arkadaş alsanız bile bu kadar uzun süre tek kalmış bir kuş kolay kolay diğer kuşlarla geçinebileceğini sanmam.

Kuş artık yaşını geçmiş şu saatten sonra üretim için uygun değil. Kuş ile yeterince ilgilenmiyorsanız ilgilenebileceği birine sahiplendirmeniz daha iyi olur. Kuşlar sadece siz yeterince ilgileniyorsanız tek kalmaları gerekir. Ki şu saatten sonra onun yaşında uygun bir arkadaş alsanız bile bu kadar uzun süre tek kalmış bir kuş kolay kolay diğer kuşlarla geçinebileceğini sanmam.
haklısınız, genel olarak ilgileniyorum zaten ve süreklide dışarıda uçuyor ötüyor eğleniyor elimden yem veriyorum bazenleri meyve vs veriyorum yem kusma ve tekrardan yemesi ölümcül bir sıkıntı oluşturmuyorsa eğer zaten sıkıntı olmaz

Aynayı kaldırın çok bagimliysa alıştıra alıştıra kaldirabilirsiniz mesela 1 gün kalsın 1 gün kafeste durmasın bende kullanıyordum alıştırarak tamamen kaldırdım kursak mantarı , mikrop kapma ve testis büyümesi gibi ciddi sağlık problemlerine neden olur ben aynaya kusmasın diye temizlemiyordum şimdi belki bu yüzden 2 aydır ceremesini çekiyorum🙄

Geri