Cansunur ÖZEN

Profesyonel
9 Ocak 2017
624
86
28
21
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
merhaba arkadaşlar. Dişi kuşum videodaki hareketi yaptıktan sonra tane şeklinde yem kusuyor her yer yem oluyor. genizinden geliyor sanırım . sebebi nedir acaba bilen
Video ;

Not ; Bugün çok halsiz sürekli uyukluyor

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,173
1,343
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Dışkısı nasıl, kusmuğu kokulu mu?

esengrel

Bakıp Çıkıcam
14 Tem 2018
4
0
1
22
Eskişehir
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Benim kuşum da tam olarak aynı hareketleri yapıyordu kusma sonrası kanat açma dahil. Veteriner kursak mantarı olduğunu söylemişti. Ama kusmuğu sıvıydı ve ishaldi aynı zamanda.

Cansunur ÖZEN

Profesyonel
9 Ocak 2017
624
86
28
21
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Aslında bugün baya kendine geldi halsizliğin falan yoktu kusarken sindirilmemiş yem kusuyor aslında kusmak demekte yanlış olur İlk önce videodaki hareketi yapıyor Sonra kafasını sallayarak her tarafa yem sıçratıyor Anlatabilmişimdir umarım

esengrel

Bakıp Çıkıcam
14 Tem 2018
4
0
1
22
Eskişehir
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Peki ne yaptınız ne oldu
Veteriner kafeste yemlik ve su dışında her şeyi çıkarttırdı en alta tek bir tünek taktırdı. Tabanda ızgaranın üstüne ıslanmayacak türde kağıt koy dedi mesela dergi kapağı gibi. Kağıt ve türevleri ıslanınca mantarı yayıyormuş. Eski veteriner antibiyotik vermişti onu elimden alıp direk çöpe attı başka bir karışım hazırladı gerekli her türlü vitamin mineral probiyotik barındıran. İçine eklediği az miktarda bor madeninin tedaviyi sağlayacağını söyledi ilaç içeriği hakkındaki bilgim bu kadar:/ kafesinden hiç çıkarmadan 3 hafta tedaviyi uyguladım mantar sebebiyle kuruması da vardı şimdi tam bir ay oldu neredeyse iyileşti bir haftadır da kaybettiği kas hacmini arttırması için aminoasit kullanıyorum veteriner tavsiyesiyle.

Cansunur ÖZEN

Profesyonel
9 Ocak 2017
624
86
28
21
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Veteriner kafeste yemlik ve su dışında her şeyi çıkarttırdı en alta tek bir tünek taktırdı. Tabanda ızgaranın üstüne ıslanmayacak türde kağıt koy dedi mesela dergi kapağı gibi. Kağıt ve türevleri ıslanınca mantarı yayıyormuş. Eski veteriner antibiyotik vermişti onu elimden alıp direk çöpe attı başka bir karışım hazırladı gerekli her türlü vitamin mineral probiyotik barındıran. İçine eklediği az miktarda bor madeninin tedaviyi sağlayacağını söyledi ilaç içeriği hakkındaki bilgim bu kadar:/ kafesinden hiç çıkarmadan 3 hafta tedaviyi uyguladım mantar sebebiyle kuruması da vardı şimdi tam bir ay oldu neredeyse iyileşti bir haftadır da kaybettiği kas hacmini arttırması için aminoasit kullanıyorum veteriner tavsiyesiyle.
Maşallah veteriner ne kadar ilgili. Kurumayı bile atlatabildiyseniz ne mutlu size. Acaba hangi il ilçede bu veteriner?

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,173
1,343
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
İstanbulda floryada veteriner vardı istanbul vetti sanırım emin değilim orası iyi deniyordu, mutlaka başka iyi veterinerler de vardır, şehir açısından şanslısınız aslında.

Cansunur ÖZEN

Profesyonel
9 Ocak 2017
624
86
28
21
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
İstanbulda floryada veteriner vardı istanbul vetti sanırım emin değilim orası iyi deniyordu, mutlaka başka iyi veterinerler de vardır, şehir açısından şanslısınız aslında.
Evet ama İstanbul çok büyük bir şehir . özel arabam olmadığı için minibüs veya otobüslerde kuşları süründürmek istemem