Karadeniz Pet

Yem neden kurtlanır

iBLoodyLegend

Paylaşımcı Üye
Yemi alalı daha 3 gün oldu ve 2 kavanoza ayırdık. Biri alt katta biri üst katta duruyor. Üst kattaki kavanoz temiz fakat alt kattaki yem kurtlanmış. Kapalı bir dolapta kavanozda duruyordu ve alalı daha 3 gün olmuştu. Neden kurtlanmış olabilir?

Yemi alalı daha 3 gün oldu ve 2 kavanoza ayırdık. Biri alt katta biri üst katta duruyor. Üst kattaki kavanoz temiz fakat alt kattaki yem kurtlanmış. Kapalı bir dolapta kavanozda duruyordu ve alalı daha 3 gün olmuştu. Neden kurtlanmış olabilir?
Aslında her doğal yemde böcek larvası ( Yumurtası ) vardır. Uygun sıcaklığı bulduklarında larvalardan böcek çıkar. Yemleri serin ve güneş görmeyen yerde saklamak gerek.

Aslında biz canlıların vücudunda bir çok bakteri türü ve larvası vardır. katrilyonlarca bakteri o_O Bu bakteriler bağışıklık sistemimiz tarafından engellenir. Öldükten sonra bağışıklık sistemimiz tamamı ile çöktüğünde. Meydan onlara kalır ve hızla çürümeye ve kurtlanmaya başlarız. Ta ki iskelet kalana kadar.

Buzdolaba koysam olur mu
Buzdolabında nemlendiği söyleniyor, buzdolabına gerek yok hem. Normal dolapta rutubetliyse ondan da kurtlanma yapmış olabilir. Kavanozu sıkıca kapatıp serin yerde olursa bir şey olmaz. Eğer oluyorsa yem kalitesizdir, markayı değişin derim.

Uygun fiyatlı yem markası önedebilir misiniz rica etsem?

Ben eskiden jungle kullanıyordum kuşum sindiremedi, karışımıda iyi değildi, şu an goldwings yavru yemini kullanıyorum, pembe-siyah paketli olanı. Kuşum yetişkin olmasına rağmen onunla devam ediyorum çünkü yetişkin yeminden içeriği daha iyi. Kimisi bu yemi beğeniyor, kimisi beğenmiyor ama ben bir sorun yaşamadım. Kullanmadığım diğer markaların içeriklerini bilmiyorum maalesef.

Uygun fiyatlı yem markası önedebilir misiniz rica etsem?
Beaks deluxe 1kg paket yemi var,kutulu yemlerinden hariç. 15 liraydı en son. Hem tohum içeriği iyi hemde taze. Bi tık üstü gardenmix pembe şerit var 18-22 lira arasında o da. Paket yemde daha bozulmaya denk gelmedim.

Geri