Karadeniz Pet

Yem Tavsiyesi ⭐⭐⭐

RockyveCharlotte

Paylaşımcı Üye
Garden Mix Platin Seri Muhabbet Kuşu Yemi 1 Kg https://www.amazon.com.tr/dp/B07RV2Y6SP/ref=cm_sw_r_awdo_navT_g_CDEAXZ6S7VKMRJ5MFY9P

Piyasadaki bu fiyata alınabilecek en ideal yem.Hem tohum çeşitliliği fazla hemde taze tohumlar. Daha önce amazondan alışveriş yapmadıysanız, ilk kargoda bedava. Hemde satıcı Amazon olduğu için herhangi sıkıntı yaşamazsınız. S.k.t ileri tarihli gönderiyorlar.

Versele Laga ürünlerini kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Versele Laga ürünlerini kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.
Versele Laga sağlık tohumunu kullanıyorum . Mükemmel bir ürün :)

Fakat Muhabbet kuşu ve paraket yemleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. :( Ben ilk başlarda 15 paket kadar Versele laga yem kullandım. İçindeki aspir tohumlarının oranı çok fazlaydı. Bu yüzden kullanmayı bıraktım. Paraket yemleri hangi marka olursa olsun hepsi çekirdek deposu . :(

Benim kapalı olarak önerebileceğim yem markası https://www.trendyol.com/vitakraft/premium-menu-muhabbet-yemi-1000-gr-p-2246161

Paraket yemleri hangi marka olursa olsun hepsi çekirdek deposu . :(
Kesinlikle. Aslında, çekirdek çok iyi besin değerlerine sahip fakat yem firmaları abartıyorlar. Sultan papağanı besleyecek olsaydım sanırım aşağıdaki yemi kullanırdım.

Vitakraft gibi ballı, tatlandırıcılı yemleri tercih etmiyorum. Ne gibi deneyimleriniz oldu bu yem hakkında?

1636653495957.png
Ben Beaks kullanıyorum, nasıldır bilmiyorum tam olarak ama.

Kesinlikle. Aslında, çekirdek çok iyi besin değerlerine sahip fakat yem firmaları abartıyorlar. Sultan papağanı besleyecek olsaydım sanırım aşağıdaki yemi kullanırdım.

Vitakraft gibi ballı, tatlandırıcılı yemleri tercih etmiyorum. Ne gibi deneyimleriniz oldu bu yem hakkında?
Evet o yemi görmüştüm kullanmadım daha önce 500 gr yem o fiyat eder mi tartışılır. :)

Vitakraft yemden 5 paket kullandım ( 5 kg ) Bana göre darı çeşitti oranları en iyi yem . Şeker ile balı karıştırmayalım. Bal her canlı için ilaç gibi doğal gıda.
Vitakraft Alman malı bir ürün içinde çok az bal olduğunu düşünüyorum. Yoksa tohumlar birbirine yapışırdı. Yemdeki tohumların kokusundan taze olduğu hemen beli oluyor.
Şu an kullandığım yem Garden mix elimde 2 paket kaldı . Yem güzel ve taze, fakat Ak darı ve Sarı darı oranı biraz yüksek .

Ben küresel ısınma nedeniyle tarlalardan alınan ürün veriminin düşük olacağı düşünüyorum. :( Tekrardan Vitakraft alacaktım, fakat daha önce kendi yaptığım tohum karışımımı yapmaya karar verdim. Bu yüzden İnternet üzerinden tohum çeşitleri satın aldım. Karıştırıp 1 kg halinde paketleyerek kullanacağım.

Versele Laga sağlık tohumunu kullanıyorum . Mükemmel bir ürün :)

Fakat Muhabbet kuşu ve paraket yemleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. :( Ben ilk başlarda 15 paket kadar Versele laga yem kullandım. İçindeki aspir tohumlarının oranı çok fazlaydı. Bu yüzden kullanmayı bıraktım. Paraket yemleri hangi marka olursa olsun hepsi çekirdek deposu . :(

Benim kapalı olarak önerebileceğim yem markası https://www.trendyol.com/vitakraft/premium-menu-muhabbet-yemi-1000-gr-p-2246161
Hocam şuan vitakraft kullanıyorum, indirimdeyken 2 paket aldım. Kullandığım paket nerdeyse full sarı darı ve yulaf. Darıların tazeliğine sözüm yok ama yulaflar bi tuhaf. Merak edip diğer paketide açtım o da aynı. Aralarındada 1 yıllık üretim tarihi farkı var.

Yeni çıktığı zamanlar uzun süre nature plan kullandım taze, çeşitliliği iyi, tozsuzdu kuşlarımda severek tüketti. Sonra kalitesinin bozulduğunu düşünüyorum içinden otlar vs çıktı yemler bayattı.
Vitakraft yerli üretime geçti diye bir söylenti dolandı bir ara eski kalitesi yok dendi o ara almıştım çok zor bitirdik sarı darı ağırlıklı ve tohum çeşidi diye bir şey yok. İçerisinde de gerçekten bal var mı bu da bir soru işareti.
Versele laga tohumlar büyük, taze ve tozsuz ama hem her yerde bulmak sıkıntı hemde bulunan yerlerde sürüm olmadığı için alırken insanı düşündürüyor bayat olma ihtimali. %52si sarı darı olan bir yemede o kadar para vermek ekstrası. Akdarı, aspur kesin eklenmeli. Kışın kenevir; belki çeşit olsun diye biraz perilla ile daha da iyi hale getirilebilir fakat ek tohumlarla fiyatı bütçe yoracak cinsten.
Beaks deluxe bir kere online aldım petshoplarda hiç denk gelmedim. Aldığım yerde iyi muhafaza edilmemiş sanırım açtığımda paket böceklenmişti direkt çöpe gitti.
Garden mix pembe şerit taze ve çeşitliliği iyiydi ama benim aldığım pakette akdarı ağırlıklı yulaftan yoksundu. Her pakette tohum oranı farklı çıkıyor dendi böyle kafalarına göre doldurmaları bende güven problemi yarattı bir standartları yok. Rapiska olduğu tahmin ettiğim tohumdan bolca vardı nette kıvrık gagalıların yemesine uygun değildir yazıyor. Ayrıca bu yemide çok zor bitirdik iştahlı bir kuş olmasına rağmen çok severek yemedi.
Internette bir iki kere denk geldiğim başka bir markayı denedim taze, tozsuzdu ve tohum çeşitliliği iyiydi fakat içindeki bir tohum kuşuma dokundu. Kısacası piyasada içeriği değişmeden iyi kalan, iyi muhafaza edilen, kolay ulaşılabilir nispeten fiyatı ortalama yem bulmanın şu anda aşırı sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. Güvenip açık tohum alabileceğim hiç bir yerde yok kendim karıştırsam. Son çare bir firmanın kendi karışımını deneyeceğim bakalim o nasıl çıkacak.

Evet o yemi görmüştüm kullanmadım daha önce 500 gr yem o fiyat eder mi tartışılır. :)
Bu yemi kullanan birçok tanıdığım var. Oldukça memnunlar lakin gerçekten fiyatı pahalı...
Vitakraft yemden 5 paket kullandım ( 5 kg ) Bana göre darı çeşitti oranları en iyi yem . Şeker ile balı karıştırmayalım. Bal her canlı için ilaç gibi doğal gıda.
Vitakraft Alman malı bir ürün içinde çok az bal olduğunu düşünüyorum. Yoksa tohumlar birbirine yapışırdı. Yemdeki tohumların kokusundan taze olduğu hemen beli oluyor.
Evet haklısınız bal faydalı lakin gerçekten bal konulduğuna emin miyiz? Velev ki gerçekten konuldu bunu sürekli kuşa vermek ne kadar doğru? Bu arada kullandığınız yani şuan ülkemizde olan Vitakraft Alman malı değil. Artık ülkemizde üretiliyor. Eski Vitakraft evet güzeldi çünkü ithal geliyordu. Lakin burada üretilmeye başlanınca bir anlamı kalmadı içeriğini bozdular.

Mesela orijinal Vitakraft'ın fotoğrafını paylaşayım.
1636730782158.png
1636730799223.png
1636730812261.png

Sizde içeriğini atabilir misiniz acaba?

Hocam şuan vitakraft kullanıyorum, indirimdeyken 2 paket aldım. Kullandığım paket nerdeyse full sarı darı ve yulaf. Darıların tazeliğine sözüm yok ama yulaflar bi tuhaf. Merak edip diğer paketide açtım o da aynı. Aralarındada 1 yıllık üretim tarihi farkı var.
Demek ki buradan şunu öğreniyoruz. Bütün markaların yemlerinin üretiminde tohum karışımları parti, parti farklılık gösteriyor. Pekiyi biz bu durumda , hangi markanın ürünlerine güveneceğiz ? :confused:

ben beyazderimenin yemlerini kullanıyorum. memnunum. bravo b312

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211112-232134_Gallery.jpg
    Screenshot_20211112-232134_Gallery.jpg
    570.6 KB · Görüntüleme: 17
Bu yemi kullanan birçok tanıdığım var. Oldukça memnunlar lakin gerçekten fiyatı pahalı...

Evet haklısınız bal faydalı lakin gerçekten bal konulduğuna emin miyiz? Velev ki gerçekten konuldu bunu sürekli kuşa vermek ne kadar doğru? Bu arada kullandığınız yani şuan ülkemizde olan Vitakraft Alman malı değil. Artık ülkemizde üretiliyor. Eski Vitakraft evet güzeldi çünkü ithal geliyordu. Lakin burada üretilmeye başlanınca bir anlamı kalmadı içeriğini bozdular.

Mesela orijinal Vitakraft'ın fotoğrafını paylaşayım.
Ekli dosyayı görüntüle 59999Ekli dosyayı görüntüle 60000Ekli dosyayı görüntüle 60001

Sizde içeriğini atabilir misiniz acaba?

Benim aldığım ürün aşağıdaki fotoğraftaki ürüne çok benziyor. Vitakraft Alman malı fakat Türkiye'de taşeron olarak üretim yaptırıp eski ambalajında satış yaptırılıyor. Avrupa da yeni ambalajı ile satış yapılıyor. Vitakraft adı ile ülkemizde üretim yapılıyorsa gerçek bal kullandıklarına güvenmemiz gerek. Yoksa ürün ile ilgili problemlerde kişiler doğrudan Vitakraft'a dava açabilirler.