Karadeniz Pet

yem veriyorum yemiyor,su getiriyorum içmiyor

Esma LimonBadem

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşuma yem veriyorum yemiyor,su getiriyorum içmiyor marula bayılır fakat görüp geçiyorr...
Sizce neler yaplamıyım:eek:

Bayıldığı marul ishal etmiş olmasın?

tüylerinde kabarma veya gözlerinde kapanma var mı? Bu belirtiler varsa vitamin takviyesine gidebilirsiniz.yoksa da kafesinden çıkarıp biraz uçurun yani enerjisini atıp tekrar acıkmasını sağlayın hem kabızlık gibi bi sorunu varsa ondan da kurtulmuş olursunuz.

tüylerinde kabarma veya gözlerinde kapanma var mı? Bu belirtiler varsa vitamin takviyesine gidebilirsiniz.yoksa da kafesinden çıkarıp biraz uçurun yani enerjisini atıp tekrar acıkmasını sağlayın hem kabızlık gibi bi sorunu varsa ondan da kurtulmuş olursunuz.

Çok sağ olun kuşum çok hasta olur onu nasıl önleyebilirm peki?? oysaki battaniye ile üstünü hep örtüyorum suları her gün değiştirip haftanın 3 günü bit spreyi sıkıp yemlerini haftada 1 üfürüyorum ama hala hasta oluyor?? :D

haftanın 3 günü neden bit spreyi sıkıyorsun ? kullanırken yemlik sulukları çıkartıyor musun?
kafesinizde kuş kumu kalamar kemiği var mı ?
akıllı yemlik mi kullanıyorsun haftada bir baktığına göre ?
birde battaniye olayı işin espirisi galiba.
kuşun hasta olduğunu düşünüyorsanız kuşunuzun ve kaka fotoğraf eklemenizi öneririm buradaki arkadaşlar daha net yorum yapar.

Haftada bir yem ufleme cok uzun iki gunde bir yapmaniz iyi olur sprey sıkmayın artik cesme suyu kullaniyorsaniz kullanmayin sıcaklik cok onemli bu donemde sogukta cereyandan hasta olabilir dikkat edin bakimda buyuk hata var demek ki dusunun nerde hata yaptiginizi gecmis olsun

Siz muhabbet kuşu beslemeyin.
Bİr de sürekli hasta oluyor derken sırıtmaz mı?

Yanlış ne varsa yapmışsınız maşallah. Bence forumda biraz araştırma yapın veya sadece google amcaya muhabbet kuşu nasıl bakılır şeklinde bir soru sorun bakalım size ne diyecek.

Değerli forum üyeleri forumda her yaştan insanlar bulundugu için yorumları bu düşünerek okuyun belli oluyor ki yaşı daha genç o yüzden gülmüş olabilir. iyi forumlar

Geri