Karadeniz Pet

Yem yemeyen durumu ağır muhabbet kuşuna sıvı mama önerisi

Sahin21

Yeni Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşunda mantar varmış, biz hep antibiyotik tedavisi yaptık yani mantar iyileşmedi ve yayıldı. Sabah triflucan şurup verdim kendisine ama kendisi dün gece elden ayaktan düştü, ayakları tutmuyor yem su yiyip içmiyor. Ağzına vitaminli su sıkıyorum şırıngayla, ama elimde hiç şırıngayla verilebilecek bir yem yok. Ne önerirsiniz bu hasta kuşu şırıngayla besleyecek?

elle besleme maması nedir tam olarak, nereden temin edebilirim? onun dışında kuş hiçbir şey yemiyor baya zayıf durumda, vitaminli su ve yumurta yeterli gelir mi?

kuşun ishali olduğunu belirtmeyi unutmuşum kusura bakmayın

veteriner öneririm.

mobil cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

veteriner öneririm.

mobil cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İlaç kullanıyoruz şu an, veterinerden aldık tehşisi yapıp. Yemek yedirmemiz gerekiyor sadece sonrasında umarız ki iyileşecek. Bir de benim elimde normal ml şırınga var bildiğimiz onu mu kullanacağım yoksa özel bir şırınga var mı?

insulin şırıngasi olsa daha iyi olurdu ama normal de olur diye dusunuyorum. tamamini cekmeyin birazcik cekin kursagini kontrol ederek yedirin

insulin şırıngasi olsa daha iyi olurdu ama normal de olur diye dusunuyorum. tamamini cekmeyin birazcik cekin kursagini kontrol ederek yedirin
kursağı bomboştur yüksek ihtimalle dün akşam 10dan beri hiçbir şey yemedi. onun dışında nasıl kontrol edip neyi kontrol etmeliyim acaba?

İlaç kullanıyoruz şu an, veterinerden aldık tehşisi yapıp. Yemek yedirmemiz gerekiyor sadece sonrasında umarız ki iyileşecek. Bir de benim elimde normal ml şırınga var bildiğimiz onu mu kullanacağım yoksa özel bir şırınga var mı?

Geçmiş olsun. Normal şırınga ile besleyecekseniz iğnesini çıkartın. El ile besleme için özel olarak üretilen şırıngalar var, daha çok yavru kuşları kursaktan beslemek için kullanılıyor.

gO9NWb

Bak kardeşim ben bunu evde kendi imkanlarımla yaptım...Kumandalı araba kablosunun icini bosaltıp yaptım...Cokta kus besledim bunla...Sende şarj aleti vs ne var ise eski kullanmadıgın onların kablosuyla yapabilirsin...Kaynar su cekersen icine mikropta olmaz...Kuslarımı gecici süre bir olumsuz durum olduğu hep bugday ruseymi ile beslıyorum.Kaynar su ile ıslatıp mama kıvamında yapıyorum.Serce bile büyüttüm o gıda ile...Sanada öneririm,Marketlerde 3 5 liraya var...
d6357b6170e632deaf765ac51cd298eb.jpg

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar yardımlarınız için çok sağolun kuşum dayanamadı ve saatler önce vefat etti, bunu okuyanlara tavsiyem eğer güçlü bir antibiyotik kullanmanıza rağmen kuşunuz iyileşmediyse mantar seçeneğini hemen göz önüne getirin.(parazit de olabilir)

Arkadaşlar yardımlarınız için çok sağolun kuşum dayanamadı ve saatler önce vefat etti, bunu okuyanlara tavsiyem eğer güçlü bir antibiyotik kullanmanıza rağmen kuşunuz iyileşmediyse mantar seçeneğini hemen göz önüne getirin.(parazit de olabilir)

Başınız sağolsun.

Geri