Karadeniz Pet

yem yemiyor,uyuyor ve çok sessiz :(

dlkkfd

Yeni Üye
2,5 yaşındaki erkek muhabbet kuşum 5 gündür tüy dökümüne girdi.b vitamini takviyesine başlamıştım.
Dün akşam erkenden uyudu ve bugünde tüm gün sürekli uyuklama halinde.sevdiği şarkılara,bana vs hiçbir şekilde tepki vermiyor.ötmüyor da(birkaç kez sesi çıktı)
Sadece 2 kez sıvı dışkı yaptı(koyu yeşil kısmı sulu şekilde)bunun dışında dışkıda yapmadı.
Yem yemiyordu,yemesi için aynasına yakın ufak kapda koydum(normalde ne versem o kapda hemen tadına bakardı.)bugün hızlıca yemi alıp aynaya kustu bana bakarak ve kafasının yukarı aşağı sallayarak.
Bugün durumu bir kuşçuyla görüştüm ve eş istediği için böyle olduğunu ama yem yemezse ishal olabileceğini söyledi.
Ne yaptıysam hiç bir şey yediremiyorum.dal darı,haşlanmış yumurta(normalde çok severdi 2kez aldı)
Hiçbir şey yemiyor.bir de kanarya yemi de koydum.
Kızgınlık döneminde olduğunu gösteren hareketleri oluyordu zaman zaman ama yine de neşeliydi.kusma hareketi ilk kez oluyor ve böyle yemek yemediği hiç olmadı.
Başka bir hastalığı olabilir mi? Direk eş mi almalıyım? Bir de pazartesiden önce açık bir yer bulup eş de alamayabilirim yemek yemez ve su içmezse ne yapacağım.nolur bilgili birileri bana yardımcı olabilir mi

lütfen yardım edin :( kuş sesi dinlettim çok az öttü yine sessizce duruyor öyle.

Hastalık olabilir. Tam dolu suluğundaki suyuna üç damla elma sirkesi damlatın. Mutlaka besleyin. Bir şekilde avcunuza yem döküp kuşa uzatarak yedirmeyi deneyin veya başka bir şekilde yemesini sağlayın. Yağsız tuzsuz haşlanmış patates de yedirebilirsiniz. Kuşun ağzı kokuyor mu?
@umitFB bakabilir misiniz?

Hastalık olabilir. Tam dolu suluğundaki suyuna üç damla elma sirkesi damlatın. Mutlaka besleyin. Bir şekilde avcunuza yem döküp kuşa uzatarak yedirmeyi deneyin veya başka bir şekilde yemesini sağlayın. Yağsız tuzsuz haşlanmış patates de yedirebilirsiniz. Kuşun ağzı kokuyor mu?
@umitFB bakabilir misiniz?
koku yok.biraz yabani ne yazık ki ele alışık değil,yumurtayı çok seviyor diye verdim ama çok az yedi.depresyona girmiş olabilir mi deprem de korkup? elma sirkesi normalde de veriyordum ama hiç birşey yemediği için su içince ishal olurmu diye korktum

koku yok.biraz yabani ne yazık ki ele alışık değil,yumurtayı ço kseviyor diye verdim ama çok az yedi.depresyona girmiş olabilir mi deprem de korkup? elma sirkesi normalde de veriyordu mama hiç irşey yemediği için su içince ishal olurmu diye korktum
İshalle alakası yok. Su içmezse yem yemezse telaşlanın hatta. Sulu dışkı başkadır hastalık dışkısı başkadır. Dışkıları hep attığınız fotoğraf görünümünde ise bu iyiye işaret değil. Depremle alakası olduğunu düşünmüyorum. Siz mama yapın yem yedirmeye çalışın. Maydonoz sapı varsa yedirin vs.

şimdi elma sirkesi vermeyi denedim.içmedi ve kafasını hızlıca yukarı aşağı sallayıp kusmaya çalıştı aynaya...

Eş istemesiyle alakası yok durumun. Anlaşılan kuşçu kuş satmaya çalışıyor.

Kuşun hasta muhtemelen bakteriyel. Elinde antibiyotik ilaç varmı hiç? varsa isimlerini yaz hemen.
danıştığım kuşçu sadece yem vs satan biriydi. ilaç yok şu an elma sirkesinide içiremedim.ama siz söyleyin alırım ilaç.

danıştığım kuşçu sadece yem vs satan biriydi. ilaç yok şu an elma sirkesinide içiremedim.ama siz söyleyin alırım ilaç.
Elma sirkesini direkt içirmeyin zaten, yutağı yanar. Asidik sonuçta. Benim yazdığım gibi suluğundaki tam su dolu suluğa üç damla elma sirkesi. Bu kadar. Direkt ağza damlatma vs yapmayın.

Kursak iltihabı olmuş olabilir belirtileri ve tedavileri bir araştırın isterseniz.

bu sabah yemlerini boşaltmıştı.dökmüş çoğunu.sonra sevdiği şarkılar eşliğinde yem yemeye başladı.elma sirkeli sudanda biraz içirdim.ama arada yine kabarık duruyo ve uyumaya çalışıyo.yemlerini dökmesi vs stresden olabilir mi acaba

Yem dökmesinin sebebi stres olabilir. Siz gözlemleyin ama durumunda yakın zamanda iyileşme gözlemleyemezseniz veterinere gecikmeden götürmelisiniz.

çok teşekkür ederim ilgilenen arkadaşlara...bugün güvendiğim bir kuşçuya emanet ettim içeri girer girmez diğer kuşlarla iletişime geçmeye ve neşelenmeye başladı şu an gayet iyi :) anlaşırlarsa artık bir eşide olucak

Kuşunuz iyileşti mi benzer sorun benim kuşumdada var benimkide 2 aydır az yem yiyor neşesi yerinde kaç kere ceterinere götürdüm kaç kere antibiyontik kulandık maleswf yaşadığım şehirde kuşlardan anlayan veteriner yok iki veterinerde şuan dişi istediği için yapıyor bizce sağlık durumu iyi depresyonda dediler daha 7 8 aylık sizinki düzeldi mii

Kuşunuz iyileşti mi benzer sorun benim kuşumdada var benimkide 2 aydır az yem yiyor neşesi yerinde kaç kere ceterinere götürdüm kaç kere antibiyontik kulandık maleswf yaşadığım şehirde kuşlardan anlayan veteriner yok iki veterinerde şuan dişi istediği için yapıyor bizce sağlık durumu iyi depresyonda dediler daha 7 8 aylık sizinki düzeldi mii
Kusura bakmayin bildirimi bugun gorebildim.
Oncelikle kusunuzu eniyi siz taniyabikitsiniz ne veteriner ne kuscu...ben depresyinda diye dusunmustum ve dogru tahmin ettim kuscuya girer girmez bir disiyle anlasti ve es olup hizlica toparlamisti.gectigimiz donem tasinma vs durumu sebebiyle 4-5 gun ilgilenememistim. yine kabarik durma uyuklama hareketleri yapti.artik cok iyi biliyirumki bana kustugunde veya mutsuzken hep boyle numara yapiyor.bence mutlaka bir es almalisiniz bir arkadasi olunca cok mutlu oluyirlar.biz ailece uzerine tutredigimiz halde depresyona girmsiti...

Kusura bakmayin bildirimi bugun gorebildim.
Oncelikle kusunuzu eniyi siz taniyabikitsiniz ne veteriner ne kuscu...ben depresyinda diye dusunmustum ve dogru tahmin ettim kuscuya girer girmez bir disiyle anlasti ve es olup hizlica toparlamisti.gectigimiz donem tasinma vs durumu sebebiyle 4-5 gun ilgilenememistim. yine kabarik durma uyuklama hareketleri yapti.artik cok iyi biliyirumki bana kustugunde veya mutsuzken hep boyle numara yapiyor.bence mutlaka bir es almalisiniz bir arkadasi olunca cok mutlu oluyirlar.biz ailece uzerine tutredigimiz halde depresyona girmsiti...
tekrar merhaba kesinlikle katılıyorum. benim minnoşumda düzeldi daha eş almadım ama şuan gayet mutluyuz ve tüm sorunlarımız düzeldi İnşallah bir daha yaşamayız İnşallah uzun süre bizimle sizinkide bizimkide sağlıklı ve mutlu olur teşekkür ederim cevap verdiğiniz için bizde üzerine çok düşüyouz Sanıırm birazda bundan daha çok hasas oluyorlar biz birde vitamin takviyesi yaptık çok şükür şuan iyi

Geri