Karadeniz Pet

Yem yemiyor

Ayhan406

Yeni Üye
Selamlar,Kuş 2.5 yıldır benimle,3 yaşında diyebilirim.Her zaman yediği yemi yemiyor.20 gün önce başladı bu durumu.Bayat olabilir deyip aynı yemin yeni paketinden aldım yemedi, başka marka yem aldım yine yemiyor.
20 gün önce İshal olmuştu kuşçuya gösterdim avidiare verdi ,bunu suluğuna ilacın kabında yazdığı gibi uyguladım 6 gün. Dıskısı biraz düzelir gibi oldu ama eski formunda değildi.Veterinere götürdüm ,Baytril % 2.5 verdi .Yarım suluğa 5 damla şeklinde veterinerin reçetesinde yazdığı gibi 5 gün uyguladım.Bugün 5. gün aynen yem yemiyor. Tüm kafesi sirkeli sudan geçirdim.
Dal darı astım onu yiyor.Ekmek ,muz verince yiyor. Mısır pişirip verdim yine yiyor. 20 gündür bu yiyeceklerle beslemek zorunda kaldım. Suyunu içiyor ,ilaç içmesinde sıkıntı yok. Yemliğini tüneğinin yanına astım,burnunun ucunda yine yemiyor.
Durumu kabarık değil,dışarıyla ilgili,nefes alıp vermesinde sorunu yok, kıçında pislik yapışması yok,dışkısında yem artığı yok,zayıflaması var. Kuruluk olmuş olabilirmi,ne tavsiye edersiniz,hangi ilacı kullanmalıyım? Dal darıyla ne kadar gider bilmiyorum,bu kuşu nasıl eski yem yediği sağlığına kavuştururuz acaba.

Ekli dosyalar

• IMG_0454.JPG
    IMG_0454.JPG
    612.3 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_0451.JPG
    IMG_0451.JPG
    766.1 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_0450.JPG
    IMG_0450.JPG
    432.1 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Yem konusunda ne yapabilirsiniz fikrim yok konu yukarıya çıksın diye yazıyorum. Dışkısı normal değil.

Kuruma hastaligina benzemiyor

HTC Desire 820G PLUS dual sim cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri