Karadeniz Pet

YEM YETİŞTİREMİYORUM...

Mehmet Eren

Meraklı Üye
Selamun Aleyküm arkadaşlar 1 yaşında tek 1 erkek kuşum var akıllı yemliği dolduruyorum 1 gun surmeden boslatıryor hep dağıtıyor yem yetişmiyor kuşa ne yapmama lazım (kabuk toplamaktan başka)

Şimdi ;
e319956d2716309b6ab8a82c8032dcda.jpg

Bu yemliği kullanmanız lazım kapaklı olsun dıştan takın. Kuş 1 günde akıllı yemliğin hepsini bitiremez imkansız bir şey bu, döküyordur. Bende 10 çift kuş var bir takım böyle sizinki gibi akıllı yemliği tamamen boşaltıyordu bu şekilde çözdüm birden fazla birakıyorum 3 adet akıllı yemlik gibi uzun gidiyor.

sevdiği bir tohumu sürekli eşeleyerek aradığı için onu bulana kadar yemi döküyorlar dağıtıyorlar. eğer akıllı yemlik kullanmaya devam edecekseniz tek çeşit yem tercih edin. mesela sadece ak darı verin. ayrıca elma yedirin kızışmaktanda yapıyor olabilir. zamanla yem dağıtma huyu düzelecektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benimkiler gibiyse öyle seveceksin ak darı bile verdim devam ettiler, kızışma dönemi, öncesi yavrulama büyütme ve sonrasındada devam ettiler ama diğer yemlikte karıştırmayı sevmiyorlar sanırım :D Şuan iyiler ama Bahtiyar Bekir İmam da dediklerine katılıyorum genelde öyle çözülüyor.

Şimdi ;
e319956d2716309b6ab8a82c8032dcda.jpg

Bu yemliği kullanmanız lazım kapaklı olsun dıştan takın. Kuş 1 günde akıllı yemliğin hepsini bitiremez imkansız bir şey bu, döküyordur. Bende 10 çift kuş var bir takım böyle sizinki gibi akıllı yemliği tamamen boşaltıyordu bu şekilde çözdüm birden fazla birakıyorum 3 adet akıllı yemlik gibi uzun gidiyor.
yani artık akıllı yemlik kullanmıyammı

sevdiği bir tohumu sürekli eşeleyerek aradığı için onu bulana kadar yemi döküyorlar dağıtıyorlar. eğer akıllı yemlik kullanmaya devam edecekseniz tek çeşit yem tercih edin. mesela sadece ak darı verin. ayrıca elma yedirin kızışmaktanda yapıyor olabilir. zamanla yem dağıtma huyu düzelecektir.
kuş tek erkek baya kızgın kuyruğyla çiftleşiyor hatta koptu kuyruğu

2 günde bir banyo yaptırın. birde her gün küçük bir dilim elma verin.

IMG_20180804_090013.jpg
ben önüne maşayla barikat da buldum çareyi artık tek tek kibar kibar yiyorlar :)

Kesinlikle önceleri o dıştan asmalı kullanıyordum nerdeyse hergun ufluyordum sıkıldım akıllı yemlik aldım onada uflemeye başladım bu nasıl akıllı dedim kendi kendime böyle buldum çareyi artık bir tane bile ziyan olmuyor yem

Kesinlikle önceleri o dıştan asmalı kullanıyordum nerdeyse hergun ufluyordum sıkıldım akıllı yemlik aldım onada uflemeye başladım bu nasıl akıllı dedim kendi kendime böyle buldum çareyi artık bir tane bile ziyan olmuyor yem
Ben de deneyim o zaman tşkler

Mutlaka deneyin hatta böyle sorunlar yaşayan herkes denesin yazık ziyan oluyor birsuru yem babada ne mutlu fikrim herkesin işine yararsa :)

Geri