Karadeniz Pet

Yeme yeni düşen Muhabbet kuşu bakımı

burcu ercan

Meraklı Üye
Arkadaşlar 1 hafta içinde kuş evimize gelmiş olacak 35-45 gün civarı olacak sanırım ama bu kadar küçük bi kuşa hiç bakmadım tavsiyelerinizi almak isterim [emoji3526] 1 yaşında erkek kuşum var evde kafesler ayrı olacak zaten

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yeme düştüğü için beslenme problemi olmayacaktır.
1 ay boyunca kafesten çıkarmayın. Ama kafesin üzerinden ve içinde ele alışmasını sağlayabilirsin.

Anladım ama kafesten çıkmayınca daha yabani olur gibi geliyor sanki diğer kuşum hiç alışmadı mesela onu aldığımda 5 aylık falandı ama ..

2-3 gün kafeste kalsın sonra aç kapıyı uçmayı öğrensin o 2-3 gün içerisinde eline alıştır sana güvenmeyi öğrensin omzuna felan konsun sonra senden ayrılmaz 1 ay çok çok fazla uzun bir süreç. 2-3 gün yeter.

Ama duvarlara falan çarpma riski yokmu 2 3 gün içerisinde salarsa allah korusun gagasını ayagını kırabilir

Benim kusta dişi 35 gunluktu ilk aldigimda kafeste hic tutmadim sadece aksamlari uyumak icin koydum.gündüz avcumda uyurdu. Simdi 3 aylik oldu elimden hic korkmuyor mincikliyorum opuyorum bana o kadar alisik ki simdide kafeste durmak istemiyor beni gordukce tellere yapisiyor

Benim kusta dişi 35 gunluktu ilk aldigimda kafeste hic tutmadim sadece aksamlari uyumak icin koydum.gündüz avcumda uyurdu. Simdi 3 aylik oldu elimden hic korkmuyor mincikliyorum opuyorum bana o kadar alisik ki simdide kafeste durmak istemiyor beni gordukce tellere yapisiyor

Ne güzel ya maşallah .. bnm için de hep yanımızda olsun eşimle benim hiç konuşmasa da olur erkek olacak cinsiyeti ..

2-3 gün kafeste kalsın sonra aç kapıyı uçmayı öğrensin o 2-3 gün içerisinde eline alıştır sana güvenmeyi öğrensin omzuna felan konsun sonra senden ayrılmaz 1 ay çok çok fazla uzun bir süreç. 2-3 gün yeter.

Bana da uzun bi süreç gibi geldi o süre dediğiniz gibi denerim bende teşekkür ederim [emoji3526]

Ama duvarlara falan çarpma riski yokmu 2 3 gün içerisinde salarsa allah korusun gagasını ayagını kırabilir

İlk kuşum aynı dediğiniz gibi 4-5 aylıktı ama duvarlara çarpmıştı fakat çok ürkekti kafes yanına yaklaşınca bile tellere vuruyordu kendini diğer kuşum var mesela o da ürkek ama onu salınca hiç bi yere çarpmamıştı sürekli uçup kafes üzerine geri döndü hep .. eve gelince gözlemlerim kuşu ama küçük alınca ele alışır öyle oraya buraya kaçarcasına uçmazsa çarpmaz diye düşünüyorum inşallah

Bir kuşun odayı kavrama ve ortama alışma günü maksimum 4-5 gündür oda eğer odada çok fazla renk ve nesne var ise. Onun haricinde sade bir odaysa 2 gün yeterli olacaktır. Ki zaten uçamıyorsa onu farkedip içeri alır uçamayan kuş zaten elindende kaçamaz kolaylıkla alıp kafese koyar fakat uçabiliyorsa bırakın etrafı tanısın 2-3 gün çok bile bazı üreticiler 1 gün tutmayı tavsiye ediyor ki kuş kendini hapsolmuş hissetmesin.

Geri