Hapşu

Yeni Üye
14 Ara 2017
20
2
3
22
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Cennet P., Sultan P., Monk P., Kanarya, Papağan Türleri, Köpek, Kedi, Akvaryum, Diğer E. Hayvanlar
Kuş sayısı
1 tane
1 çift sultan papağanım var, önce Bonnie marka yem verdim yemelerinde bir sıkıntı yoktu birkaç hafta sonra az yemeye başladılar sonra vitakraft muhabbet kuşu yemiyle birlikte karıştırıp verdim Bonnie sultan yemiyle yine çok az yediler kursakları boş yani tek tük yem var. Gittim açık yem aldım yine çok az yiyorlar acaba yemi mi sevmediler 3 farklı yem verdim?

Kuşlardan biri 5 aydır bende diğerini alalı 1.5 ay oldu ikiside çok evcil
 

Sakuram

Profesyonel
Muhabbet Kuşu Üreticisi
29 Kas 2016
1,939
651
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Sultan P., Diğer E. Hayvanlar
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Akıllı yemlik kullanın, yem yiyip yemediklerini daha iyi takip edin. Sonrasında ek olarak mama yapın ve mamada verin; mamayı yemiyorlar diye vermemezlik yapmayın, sürekli tazeleyin verin. Pes edip ne olduğunu anladıkları vakit yiyecekler. Şu an karşımda olan sultan çiftimden dişi mama yiyor, erkek yem yiyor. İştahlarının açılması için içinde bacillus enzimi bulunan bir yem takviyesi edinin ve sularına ekleyerek kullanın. Ben VİTALİS kullanıyorum. Mama hakkındaki sorularınız için bu konuya bakın; hazır mamalardan daha çok kendiniz yapmanızı öneriyorum. Buyrun konunun linki:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/mama-hk-bilgilendirme-sakuram.62649/

Bu işlemlerden sonra tekrar dönüş yapın, hastalık olabilir. VİTALİS gibi bir yem takviyesi edinenene kadar sularına elma sirkesi ekleyin. Günlük değiştirin. Bu dediklerimi yapmanızı tavsiye ederim.