Karadeniz Pet

Yemi muhafaza edecek yer ile alakalı

Enes96

Paylaşımcı Üye
Kuşlarımın yemlerini mutfakta cam kavanozlarda dolabın içinde saklıyorum fakat hava çok sıcak bir sorun olur mu olacaksa başka daha serin yer bulmam gerekecek o da evin çatıkatında olacak o yüzden sorun yaşayabilirim.

Bir kavanoz, pet şişe içerisinde saklayabilirsiniz. İçine bir diş sarımsak veya az miktarda kekik atın. Güneş görmeyen bir yerde saklarsanız bir sorun olmaz.

Cam kavanozda olacağı için hava almayacak, yemin içine toz, su, böcek gibi şeyler giremeyecek bu yönden çok iyi.

Dolabın içi güneş görmüyordur, fakat serin mi acaba?

Ben tupper da saklıyorum. Salonda koltukların arkasına koyuyorum, size örnek olması açısından yazayım. Güneş görmüyor, nem yok, toz geçirmiyor. Böcekte giremiyor.

İkinize de çok teşekkür ederim 1. olarak kuru ve güneş görmeyen bir ortam ancak ne kadar serin bilemiyorum 2. olarak kavanoza sarımsak ile kekik koyarsam kokusu sinmez mi sarımsak vs. kuşlar için zararlı diye biliyorum o yüzden. En kötü merdivenlerde bir dolap var orası serin oraya koyacağım biraz git gel olacak ama ne yapalım.
Cam kavanozda olacağı için hava almayacak, yemin içine toz, su, böcek gibi şeyler giremeyecek bu yönden çok iyi.

Dolabın içi güneş görmüyordur, fakat serin mi acaba?

Ben tupper da saklıyorum. Salonda koltukların arkasına koyuyorum, size örnek olması açısından yazayım. Güneş görmüyor, nem yok, toz geçirmiyor. Böcekte giremiyor.
Bir kavanoz, pet şişe içerisinde saklayabilirsiniz. İçine bir diş sarımsak veya az miktarda kekik atın. Güneş görmeyen bir yerde saklarsanız bir sorun olmaz.