Karadeniz Pet

Yemlerdeki renkli şeyler

Cicicikuş

Yeni Üye
Merhaba, muhabbet kuşu yemlerinin bazılarında renkli renkli şeyler oluyor. Yeşil, pembe, sarı kuru ekmek gibi bunlar nedir acaba? Yapay olduğu için kuşa zararlı mıdır?

Merhaba, muhabbet kuşu yemlerinin bazılarında renkli renkli şeyler oluyor. Yeşil, pembe, sarı kuru ekmek gibi bunlar nedir acaba? Yapay olduğu için kuşa zararlı mıdır?
Boyalı ekmek . Hem kuşun sağlığına hem yemin kalitesine çok zararı var . İçinde boyalı ekmek olan ürünleri tercih etmeyin .

Eğer içinde onlardan varsa bil ki yem kalitesiz alma o yemi. Boyanmis kuru ekmek ama zararlı. Ayıklamak falan bile ise yaramıyor yemin kendisi de kalitesiz oluyor çünkü iyi firmalar bunları eklememesi gerektiğini bilir. Kapalı yem alın tarihine dikkat edin guvendiginiz yerlerden alın.

Teşekkür ederim. Kapalı yem almıştım içinde onlardan olduğunu bilmiyordum ayıklayıp kullanayım mı yoksa atayım mı?

Bazen piyasada bulunması zor olsada Versele Laga en iyi yemlerden biridir,tavsiye ederim.

Yem hangi marka? Ben vitakraft kullanıyorum doğduğundan beri iyi diyen var kötü diyen var garden mix oneriyorlar ama denemedim. veterinere göre farketmez tohumların hepsi zararlı pelet yem tüketmesini öneriyor. Benimki 2.5 yaşında olduğu için henüz pelete alistiramadim bu yaştan sonra zor. Yavruysa pelete alıştırmayi deneyebilirsin

Bazen piyasada bulunması zor olsada Versele Laga en iyi yemlerden biridir,tavsiye ederim.
Orjinal bulmak çok zor çünkü bildiğim kadarıyla 20 kg lik falan geliyor onları paketliyorlar burada açık yem olarak satıyorlar petshoplar falan ama guvenemiyor insan gerçekten öyle mi diye piyasada çok sahtesi var.

Orjinal bulmak çok zor çünkü bildiğim kadarıyla 20 kg lik falan geliyor onları paketliyorlar burada açık yem olarak satıyorlar petshoplar falan ama guvenemiyor insan gerçekten öyle mi diye piyasada çok sahtesi var.
Evet maalesef bende son zamanlarda özellikle 500 gr lık paket bulamıyorum.En son 1 kg orijinal paket almıştım ki öyledir diye umuyorum,belli başlı sitelerden almaya çalışıyorum zaten.Vitakraft burda üretilmeye başlayınca o da bozdu ne yazık ki.Bende düşünüyorum şimdi yem bitince ne alayım,kolay bulunan güvenilir bir marka arayışındayım.

Yem hangi marka? Ben vitakraft kullanıyorum doğduğundan beri iyi diyen var kötü diyen var garden mix oneriyorlar ama denemedim. veterinere göre farketmez tohumların hepsi zararlı pelet yem tüketmesini öneriyor. Benimki 2.5 yaşında olduğu için henüz pelete alistiramadim bu yaştan sonra zor. Yavruysa pelete alıştırmayi deneyebilirsin
Pelet yem ne önerebilirsiniz acaba?Bende alıştırmak istiyorum aslında,pek umudum olmasa da.

4-5 meshur petshop sitesi var.bunlar direk yurtdisindan getiren ithalatcisindan paletle getirtiyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Klca atmış ancak bende fark ettim ki o site yurt dışından gönderim yapıyormuş , haliyle gümrüktu kargoydu derken sancılı olabiliyor, keşke yurt dışı olmasaydı.
https://m.trendyol.com/psittacus/ps...-ozel-muhabbet-yemi-350-gr-my-15602-p-2248340 Türkiye de aynısı satılıyor alıştırman zor olacak şimdiden söyleyim.
Evet keşke aradığımız bir çok şeyi burda bulabilsek büyük sıkıntı bu durum,benimde pek umudum yok yumurta mamasını bile binbir uğraşla iki didikleyip bırakan bir hayvan.Bi deneyeceğim bakalım.Teşekkür ederim.

• Beğen
merhaba içindeki renkli tanecikler vitaminli galeta olarak geçer ama bir suyun içine koyarsan renk verir yani zararlıdır genel olarak kuşların hiçbiri bu renkli parçacıkları yemez yem olarak gardenmix kullanabilirsin çok iyidir gecen gün elime biryerden versele laga yemi geldi kullanmaya başladım kuşlar sevecekmi diye kontrol ettim dokunmadılar bile bu versele laganın sorunlarından biri son kullanma tarihine daha olsa bile ürünleri sorun yapabiliyor o yüzden daha kullanmama kararı aldım gardenmix iyidir içinde renkli parçacıklar bulunmaz çeşit olarakta çok iyidir benim kullandığım gardenmix platin serisi meyveli ve ballı olmayan öneririm

• Beğen
merhaba içindeki renkli tanecikler vitaminli galeta olarak geçer ama bir suyun içine koyarsan renk verir yani zararlıdır genel olarak kuşların hiçbiri bu renkli parçacıkları yemez yem olarak gardenmix kullanabilirsin çok iyidir gecen gün elime biryerden versele laga yemi geldi kullanmaya başladım kuşlar sevecekmi diye kontrol ettim dokunmadılar bile bu versele laganın sorunlarından biri son kullanma tarihine daha olsa bile ürünleri sorun yapabiliyor o yüzden daha kullanmama kararı aldım gardenmix iyidir içinde renkli parçacıklar bulunmaz çeşit olarakta çok iyidir benim kullandığım gardenmix platin serisi meyveli ve ballı olmayan öneririm

Bu değil mi?