Karadeniz Pet

Yeni çiftim eş değiştirme ve yağlanma HK.

Murat NUR

Paylaşımcı Üye
Mavi&sarı çiftimin dişisi eski kuşum bir önceki eşi pasif olduğu için sırf onlara yoldaş olsun diye aldığım çiftin erkeğiyle eş ettim iyi anlaşıyorlar. Boşa düşen dişi ile erkeği verip yerine yaklaşık 2-3 ay önce son kuluçkasını yapmış olan bir çift aldım. Mavi&yeşil karın

Mavi&şarj ciftim iyi anlaşıyorlar ama erkek tahminimce daha önce tek bakılmış evcilleştirilmeye çalışılmış. Çok ses çıkarıyor sitemli sürekli otuyor ve gagasını tellere falan vuruyor. Dişi çiftleşmek istiyor ama erkek öpücükten ötesine gidemiyor hemen karşı tüneğe uçuyor.

Mavi&yesil ciftim deneyimliler yaklaşık 2 haftadır bendeler. Bendeki yuvalik kendi eski yuvaliklarinin aynısı olduğu için geldiğinden beri dişi sürekli yuvaliga girip çıkıyor. İçindeki talaslari un ufak etti. Ama erkek hiç yuvaliga bakmadı.

Soruların:
1- mavi&sarının erkeğinin hareketleri sorun yaratir mi. Evcil olma ihtimali.

2- mavi-yesil çiftimin dişisinin yağlanmış olma ihtimali var mi. Surekli yuvalikta ama icraat yok. Son kuluçkasının üzerinden çok geçti.

3- yuvalikta un ufak olan talaşın üzerine ekleme yapmalı mıyım.

4- kafes düzeni nasıl. Kuşlar sessiz sakin bos bi odada. Çok az girip çıkılıyor. Akıllı yemligin sayesinde fazla rahatsız da etmiyorum.

5dc70a8191af822f80f8638ef8eebfb4.jpg
89fb8e2e4979aa18f6a57ec906e4cd9e.jpg
a1aaff8803765f9f661d9aec85def19c.jpg
89a0a0cea628f9ecf8a438a8a44395d2.jpg

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1. Kimi evcil kuşlar oyun oynayıp eş tutmayabilir. Yapacak şey büyük bir salmaya atmak.. :)

2. Göğsü iri pek yağlanmış gibi gelmiyor. Mavi dişinin başka bir fotoğrafı var mı? Sanki kanatları salmış. Yumurta olabilir.

3. Yavrular çıkana kadar hiç talaş ekleme. Yavru sayısı arttıkça ve büyüdükçe az az arttırırsın talaş miktarını.

4. Kafes düzeni iyi, Akıllı yemlik var diye çok ihmal etme, alttaki hazne dolarsa yukardan yem dökülmez.

Hayırlı olsun, bereketli üretimler.

1. Kimi evcil kuşlar oyun oynayıp eş tutmayabilir. Yapacak şey büyük bir salmaya atmak.. :)

2. Göğsü iri pek yağlanmış gibi gelmiyor. Mavi dişinin başka bir fotoğrafı var mı? Sanki kanatları salmış. Yumurta olabilir.

3. Yavrular çıkana kadar hiç talaş ekleme. Yavru sayısı arttıkça ve büyüdükçe az az arttırırsın talaş miktarını.

4. Kafes düzeni iyi, Akıllı yemlik var diye çok ihmal etme, alttaki hazne dolarsa yukardan yem dökülmez.

Hayırlı olsun, bereketli üretimler.

yumurta olabilir abi kanatlar dediğin gibi düşük sırtı hafiften şişik uygun pozu yakalayamadım. akıllı yemliği günlük kontrol ediyorum sadece gerek olduğunda müdehale ediyorum. mesela yemi değiştirdiğim için kuşlar yemi eşeleyip hemen aşağı hazneyi dolduruyor. normalde en az 4 gün rahat ve temiz kalıyordu yemlik suluk mutlaka haftanın 5 günü tazeleniyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:01 -->-> Daha önceki mesaj 23:42 --

[/COLOR [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:10 -->-> Daha önceki mesaj 18:01 --

[/COLOR [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION]
Dişinin yağlanmış olmasından supheleniyorum. Dün eljme alıp baktım tosun gibi maşallah. Sizce yağlanma var mi. Birde erkeğin sol kanadının baş kanatları döküldü dengesiz uçuyor kafes içi de hatta ucamiyor zıplıyor tunekten tunege
7e1bf8d77bca71750c5151e61ad39a46.jpg
07035ffc3bc40a9dc6760b5e0c53d258.jpg

cf7f23364c4d2bb8579f584e17855370.jpg
7a77242157bb8de07264ff860f09ec1c.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:15 -->-> Daha önceki mesaj 21:10 --

[/COLOR [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION]
yağlanma için yeni fotolar attım bakabilir misiniz?

Kuşu ellemeden anlayamayız. Bana yağlanmış gibi gelmedi fotoğraftan bakınca.
Yuvalığa yakın koyduğun tüneği 2 tel ortaya doğru kaydır istersen çok rahatsız duruyorlar orada.
Abi o tünek akıllı yemlige dayalı en son oraya kadar cekebiliyorum

Bana yumurta var gibi geldi inşaallah yumurtlar yeşillik verin biraz kuşlarınıza maşallah

Bana yumurta var gibi geldi inşaallah yumurtlar yeşillik verin biraz kuşlarınıza maşallah
Mama veriyordu kestim yağlanma ihtimaline karşı, limonlu yada sirkeli au veriyorum dün ilk defa marul verdim sade yemediler

Kara lahana maydanoz sapı da verebilirsin mamayi şimdilik kesmen iyi olmuş

Kara lahana maydanoz sapı da verebilirsin mamayi şimdilik kesmen iyi olmuş
Kara lahana, marul ve maydanoz sapını doğrayıp yemlikte versem nasıl olur yada direk yaprak olarak asayimmi, yağlanma belirtisi yok değil mi,

Yağlanma olsa da çok yok bence en azından sıkıntı edecek kadar yok ben tüm veriyorum aşırıya kaçmadan bir de marul çok verme ishal yapar

Yağlanma olsa da çok yok bence en azından sıkıntı edecek kadar yok ben tüm veriyorum aşırıya kaçmadan bir de marul çok verme ishal yapar
O zaman haftada birer gun tüm vereyim. Tesekkur ederim.

Geri