Karadeniz Pet

Yeni 1.5 Aylık Muhabbet Kuşum...

AFYOK

Yeni Üye
Herkese İyi Formlar Hayırlı Geceler.
Konuda belirttiğim üzere 5 Gün önce Erkek 1.5 Aylık Muhabbet kuşu aldım daha önce hiç beslemedim.
3 gün kafesten .Suyunu Yemını yenıledim.
Her Sabah lay lay lom ötüyor kafeste sallanıyor tırmanıyor hatta Aşkım falan dediğimde ötüyor.
Ama akşam olunca beni görünce kafasını çeviriyor arkasını dönüyor.
Sizce sıkıntı nedir?

Benim de 4,5 aylık var.Sabah üstüme çıkan,benimle oyun oynayan kuş,akşamları çok agresifleşiyor,sizin ki gibi tınlamıyor beni:)Ya gerçekten gün içerisinde çok yorulmuştur ve uyumak istiyordur ki bir kuşun sağlıklı olabilmesi için 7 saat mutlaka uyuması lazım yada önceki yerinden kaynaklı bir sorun sirayet etmiş olabilir,önceki yerinde eğer kalabalık bir ortamda duruyorsa ve devamlı uyuduktan sonra uyandırılıyorsa böyle davranıyor olabilir.

sıkıntısı ortama daha tam alışamaması ve akşamları uyuma ihtiyacı güle güle besleyin

Benim de 4,5 aylık var.Sabah üstüme çıkan,benimle oyun oynayan kuş,akşamları çok agresifleşiyor,sizin ki gibi tınlamıyor beni:)Ya gerçekten gün içerisinde çok yorulmuştur ve uyumak istiyordur ki bir kuşun sağlıklı olabilmesi için 7 saat mutlaka uyuması lazım yada önceki yerinden kaynaklı bir sorun sirayet etmiş olabilir,önceki yerinde eğer kalabalık bir ortamda duruyorsa ve devamlı uyuduktan sonra uyandırılıyorsa böyle davranıyor olabilir.

Ya valla dedim küstü mü bana ilk olunca :)

Aldığım petshop da 4 kuş vardı kafeste ortamı pek fazla kalabalık değildi aslında ama bilmiyorum.
Teşekkürler Bilgiler İçin.

Geri