Karadeniz Pet

Yeni aldığım 3-4 aylık kuş nefes alırken zorlanıyor

kerem yavuzsan

Yeni Üye
Merhaba,
1,5 yaşındaki dişi kuumuza eş olarak aldığımız 3 aylık olduğu söylenen erkek kuş sık nefes alıyor gibi geldi. Nefes alırken gırk gırk şeklinde bir ses çıkarıyor zaman zaman. Ve bu gün 2. gün olmasına rağmen tek bir ses çıkarmadı. Genellikle uykulu bir hali vardı. Genel halinden biraz tedirgin oldum. Bronşit olabilir mş. Değerli görüşlerinize ihtiyacım var. Ayrıca 1,5 yaşındaki kuşa eş olarak uygunmudur 3-4 aylık kuş. Satın aldığım kişi sorun olmadığını söyledi.

Son düzenleme:
Dışkı fotoğrafını atar mısınız? Tam dolu suluğundaki suyuna dört damla limon damlatın bu uygulamayı üç gün yapıp suyu günlük yenileyin. Yaş olarak küçük olduğu için eş değil arkadaş olur şu aşamada. Daha yavru.

Son düzenleme:
Kuş da çok güzelmiş maaşallah.
çok teşekkürler. 2 kuşun dışkısı var kafeste. Beni tedirgin eden bir kere bile cik demedi 2 gündür. Diğer kuşla aynı kafesteler. Dün çoğunlukla uyuklamadaydı. Sanki ses çıkarmaya çalışıyor ama çıkaramıyor gibi. Ve nefes alışı tedirgin etti. Videolarda ne kadar belli oluyor bilemedim. Normal midir hiç ses çıkarmaması ve bu hali. Çiftleşebilmek için ne kadar zaman geçmeli sizce.

Ekli dosyalar

• IMG_20190210_222739.jpg
    IMG_20190210_222739.jpg
    5.7 MB · Görüntüleme: 16
Bu videodaki gibi sürekli ağzını açıp kafayı yukarı aşağı kaldırıyor ama bir gıgım ses çıkaramıyor. Yavru olduğu içi midir yoksa bir sorun olabilir mi ?

Eve yeni geldiği için ötmüyordur alışınca hareketlenir. Taze meyve sebze vermeyi soğuktan ve cereyandan korumayı ihma etmeyin. Dışkılar normal. Kuyruk atmasının azalması lazım.
Çiftleşme için altı yedi ay geçmeli.

Eve yeni geldiği için ötmüyordur alışınca hareketlenir. Taze meyve sebze vermeyi soğuktan ve cereyandan korumayı ihma etmeyin. Dışkılar normal. Kuyruk atmasının azalması lazım.
Çiftleşme için altı yedi ay geçmeli.
İlginiz için teşekkür ederim. Tedirgin olunacak birşey yok diye anlıyorum. Bronşit olma ihtimali var mı acaba

Son düzenleme:
Merhaba,
1,5 yaşındaki dişi kuumuza eş olarak aldığımız 3 aylık olduğu söylenen erkek kuş sık nefes alıyor gibi geldi. Nefes alırken gırk gırk şeklinde bir ses çıkarıyor zaman zaman. Ve bu gün 2. gün olmasına rağmen tek bir ses çıkarmadı. Genellikle uykulu bir hali vardı. Genel halinden biraz tedirgin oldum. Bronşit olabilir mş. Değerli görüşlerinize ihtiyacım var. Ayrıca 1,5 yaşındaki kuşa eş olarak uygunmudur 3-4 aylık kuş. Satın aldığım kişi sorun olmadığını söyledi.

Merhaba,
Kuşun nefes almasında bir düzelme olmadı gibi gözlemledim. Sık nefes alıyor ve karın altı çok atıyor. Videonun sonuna doğru görüldüğü gibi uyuklar haldeyken birden kafayı yıkarı aşağı oynatıp nefes almaya çalışıyor gibi geliyor bana.

Videoyu çekerken elinizi çok titretmişsiniz net göremedim ben ama nefes problemi için bir de şunu deneyin. Kaynar su dolu kabın içine vicks koyun o kabın ağzını ince bezle örtüp kabı kafes yakınına koyun. Mentolü nefes açmaya yardımcıdır.

Bazı yerlerde hırt hırt sesi çıkıyor kuşa mı ait? Dediğim vicks uygulamasını bugün yapın gece rahatlatır, yarın veya en kısa zamanda da veterinere gösterin.

• Beğen
Tepkiler: cey
Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ancak ankarada yaşıyorsanız afacan veteriner kliniğine götürebilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: cey
Geri