Karadeniz Pet

Yeni aldığım 4 Katlı Yayla :)

Fatih BUYURUCU

Emektar Üye
Merhaba herkese..
Dün akşam 4 katlı 160x65x40 ölçülerinde yayla gibi tel üretim kafesi aldım kuşlar kayboluyo içinde :) Sizce nasıl?
Vede temizlik çok sıkıntı yaratır mı nasıl bir önlem almalıyım?
Teşekkürler şimdiden herkese...
BZPELV.jpg

rgMj51.jpg

q4M3yV.jpg

221yoO.jpg

Hayırlı olsun.Sürgülü tava ile alt temizliği sorun olmaz bence ama ev ortamında kafesin diğer açık kısımlarından düşecek yem.toz.tüy vs. için ayrı bir çözüm bulmanız gerekiyor. Streç veya büyükçe bir tül gibi.

Eğer bu şekilde evin içinde duracaklarsa ev halkı ile kanlı bıçaklı olursunuz :) ....

Izgara yoksa beyaz kağıt veya taban malzemesi kullanırsanız daha iyi olur

arkadaslar ayni sorun bendede var buyuk tul satilitormu yardimci olurmusunuz bildiginiz bi yer varmi

hayırlı olsun gayet güzel kafes büyükte kaça aldınız ? bu arada 2. el olmalı teller pas yapmış çünkü :)

hayırlı olsun.ne kadar ücret ödediniz. 45x35 ölçüleri mevcut mu?

fatih bey cok guzel olmus ins hayirli uretimler dilerim sormasi ayip ne kadara aldiniz

Hayırlı olsun kafesiniz çok güzel. UĞUR GENÇ arkadaşımızın dediği gibi Tüy ve yem kabuklarının dışarı çıkmaması için kafesin alt kısımlarını Streç film ile kapatabilirsiniz.

arkadaslar ayni sorun bendede var buyuk tul satilitormu yardimci olurmusunuz bildiginiz bi yer varmi

Bu boyda kafes tülü bulamayabilirsiniz ama kullanılmayan veya pazarlarda ucuza bulacağınız pencere tüllerine lastik veya ip diktirerek kullanabilirsiniz.

hayırlı olsun kardes.sıkıntın ıcınde ucarlarsa tuylerı ortalıha ucuruyolar :)

O kadar büyük kafese öyle bir tünek olmuşmu hic :D cap cap koymussun kuslara eziye :D

birde temizlik sorunu olacak tüyler yemler etrafa ucasacak sürekli

Hayırlı olsun, kuşlar için faydalı olur
geniş olması.

hayırlı olsun fiyat ne nerden aldınız

Hayırlı olsun.Sürgülü tava ile alt temizliği sorun olmaz bence ama ev ortamında kafesin diğer açık kısımlarından düşecek yem.toz.tüy vs. için ayrı bir çözüm bulmanız gerekiyor. Streç veya büyükçe bir tül gibi.

Teşekkür ederim. alt tavalar var boş gözlere takmadım ama bakalım bir şekilde çözüm bulacaz.

Eğer bu şekilde evin içinde duracaklarsa ev halkı ile kanlı bıçaklı olursunuz :) ....

Ses fazla olmazsa sıkıntı olmaz benim odada durdukları için temizliği ben yapıyorum odanın :)

Izgara yoksa beyaz kağıt veya taban malzemesi kullanırsanız daha iyi olur

Taban malzemesi alacam mısır granülü onu araştırıyorum şuan kalite farkı oluyomu falan diye hiç bir bilgim yok çünkü o konuda.

Malesef benim bir bilgim yok.

hayırlı olsun gayet güzel kafes büyükte kaça aldınız ? bu arada 2. el olmalı teller pas yapmış çünkü :)

Teşekkür ederim. Sadece 3. katta var paslanmış yere alırken fark edemedim temizledikten sonra gözüme takıldı :) 150 tl ye aldım.

hayırlı olsun.ne kadar ücret ödediniz. 45x35 ölçüleri mevcut mu?

Teşekkürler. 150 tl ye aldım. 160 yükseklik 65x40x40 kafes içi.

fatih bey cok guzel olmus ins hayirli uretimler dilerim sormasi ayip ne kadara aldiniz ��

Çok teşekkürler. 150 tl ye aldım.

Hayırlı olsun kafesiniz çok güzel. UĞUR GENÇ arkadaşımızın dediği gibi Tüy ve yem kabuklarının dışarı çıkmaması için kafesin alt kısımlarını Streç film ile kapatabilirsiniz.

Teşekkür ederim. Streç veya ayrı ayrı tül yapacam büyük bir ihtimal başka bir yöntem bulamazsam.
Veya perde yaptırıp bir tarafını duvara bir tarafınıda duvara sabitliycem pislik odaya yayılmasın diye.

Bu boyda kafes tülü bulamayabilirsiniz ama kullanılmayan veya pazarlarda ucuza bulacağınız pencere tüllerine lastik veya ip diktirerek kullanabilirsiniz.

O şekildede kafesin her tarafı kapanır pek kafama yatmadı o şekil

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:56 -->-> Daha önceki mesaj 19:53 --

hayırlı olsun kardes.sıkıntın ıcınde ucarlarsa tuylerı ortalıha ucuruyolar :)

Teşekkür ederim. Dün gece zaten kafes değişikliği yapınca dişi direk tüy dökmeye başladı :)

O kadar büyük kafese öyle bir tünek olmuşmu hic :D cap cap koymussun kuslara eziye :D

birde temizlik sorunu olacak tüyler yemler etrafa ucasacak sürekli

İdarelik koydum onları ufak kafeslerin tünekleriydi. Büyük tünek temin etmeye çalışacam.

Sağolun.

Hayırlı olsun, kuşlar için faydalı olur
geniş olması.
Teşekkürler. Aynen öyle çok güzel oldu.

hayırlı olsun fiyat ne nerden aldınız

Sağolun. 150 tl.

Nerede aldınız almayı düşünüyorum da

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle hayırlı olsun.. her ne kadar odanda duracaksa da kesinlikle odanın içi toz, tüy, yem kabugu muhakkak oluyor.. (kendimden biliyorum. pvc kafesin önüne sineklik yapmama ragmen hala etrafa saçılabiliyor..) sana tavsiyem köşe gibi bir yere sabitlersen kafesi ve eğer yapabilirsen giyinme kabinleri gibi bir köşebent etrafına tül, sineklik vs geçirebiliirsen bir nebze kurtulmus olursun.. ayrıca mısır granülünü de tavsiye ederim ev için çok ideal...

Nerede aldınız almayı düşünüyorum da

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Almak isteyenler için birini ben aldım son bir tane kaldı. LİNK: Temiz Tel Geniş Üretim kafesleri - Türkiye' nin en büyük ilan sitesi sahibinden.com

Öncelikle hayırlı olsun.. her ne kadar odanda duracaksa da kesinlikle odanın içi toz, tüy, yem kabugu muhakkak oluyor.. (kendimden biliyorum. pvc kafesin önüne sineklik yapmama ragmen hala etrafa saçılabiliyor..) sana tavsiyem köşe gibi bir yere sabitlersen kafesi ve eğer yapabilirsen giyinme kabinleri gibi bir köşebent etrafına tül, sineklik vs geçirebiliirsen bir nebze kurtulmus olursun.. ayrıca mısır granülünü de tavsiye ederim ev için çok ideal...
Teşekkürler. Bulacaz artık bir çaresini bakalım. granülü nerden aldınız?