Karadeniz Pet

Yeni aldığım Dişi Çiftleşmeye hazır mı acaba ne yapmak gerekir ?

ferdi akbulut

Yeni Üye
Selam değerli forum kullanıcıları 6 yaşındaki konuşan kuşumuza yanına bir eş aldık kuşçuya götürdüm kendi seçti fakat kuş biraz ufak gibi anlamadım yaşımı küçük ırkımı

Kızışması için, dişiye herhangi bir katkı yem yada vitamin alınmalımı yumurta bebe bisküvi ve havuç karışımı mama yapıyorum yiyorlar ara sıra dişi yuvalığa girer çıkar ama çiftleşirler mi bilmem erkek bayadır yalnız ve 6 yaşında (ama elimize ayağımıza sürterdi) saygılar kolay gelsin
37711
37712

Hayırlı olsun. Maşallah diyelim öncelikle. Dişinin yaşı için daha yakından ve mümkünse flash kullanmadan göz irisini görebileceğimiz sekilde fotoğraf çekerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

Hayırlı olsun. Maşallah diyelim öncelikle. Dişinin yaşı için daha yakından ve mümkünse flash kullanmadan göz irisini görebileceğimiz sekilde fotoğraf çekerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.
Flaşsız resim çektim işte resimleri yanıtınız için teşekkürler
37719
37720

bence de kuşçu ırkından dolayı küçük dedi bende doğrusu kanaat getirmedim o zaman yuvalığı çıkarayım yada iade edeyim ayaklarının ikisi kopmuş aldığımda (yürümesinde uçmasında kesinlikle sorun yok) öyleydi fakat iade etmekte içimden gelmez sakat diye bir başkaları almazlar en iyisi yuvalığı çıkarıp erişgin olmasını beklemek

Gündüz çekimi daha belirtici olur. Gözlerinin etrafında beyaz haresi var mı? Diğer konunuzun videosunda gördüğüm üzere kuşlar anlaşıyor. Kuşu geri vermeyin.

Hemen çiftleşmesini istiyorsanız kızışmış dişi almalıydınız ancak kuşunuz yavru değil gayet ergen bir kuş bi kaç aya kızışır yani bence geri vermeyin sakat diye sonuçta oda bir canlı onunda duyguları var hatta ben olsam sakat diye daha çok özen gösterirdim.

Hemen çiftleşmesini istiyorsanız kızışmış dişi almalıydınız ancak kuşunuz yavru değil gayet ergen bir kuş bi kaç aya kızışır yani bence geri vermeyin sakat diye sonuçta oda bir canlı onunda duyguları var hatta ben olsam sakat diye daha çok özen gösterirdim.
yok vermeyeceğimi söyledim sakat olması hem de her ne kadar ara sıra erkeği kızdırsa da anlaşıyorlar gene

Gündüz çekimi daha belirtici olur. Gözlerinin etrafında beyaz haresi var mı? Diğer konunuzun videosunda gördüğüm üzere kuşlar anlaşıyor. Kuşu geri vermeyin.
pek beyazlık görmedim dişi kuşta olursa ne anlama gelir geri vermeyeceğim sadece boyut olarak ufaklığı beni endişelendirdi yanlış bir şey olmasın diye dişi kuş açısından

pek beyazlık görmedim dişi kuşta olursa ne anlama gelir geri vermeyeceğim sadece boyut olarak ufaklığı beni endişelendirdi yanlış bir şey olmasın diye dişi kuş açısından
Beyaz hare varsa 8 9 aylıktan büyük oluyor. Değilse daha küçük. Boyut olarak bir problem göremiyorum :)

Geri