Karadeniz Pet

Yeni aldığım dişi eş

Mert0655

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba 1 yaşında olan erkek muhabbet kuşuma bugün bir eş aldım. Birbirlerine yem verip kusuyolar ama şöyle bi sıkıntı var dişi kuş yeni aldığım ara sıra sert bi şekilde gaga atıyor bi sıkıntı olur mu?

Olabilir daha yeni geldi erkek kızışmış ve çiftleşmek istiyorsa ve dişi kızışmamış ise olur böyle çete fotolarını atın bakayım

Merhaba , bn de dun Baykusa bir disi aldim ilk basta opustuler ama sonra bazen yer kavgasi yapiyorlar sanirim. kötu halleri nin linki (kötü halleri yazisina tiklayarak)

. Iyi hallerini de foto olarak yukluyorum ,kiz hem onun pesinden ayrilmiyor ama bizim ki hep uyukladigi tunege gitmek isteyince de boyle davraniyor. Anlasiyorlar mi anlayamadim

Merhaba , bn de dun Baykusa bir disi aldim ilk basta opustuler ama sonra bazen yer kavgasi yapiyorlar sanirim. kötu halleri nin linki (kötü halleri yazisina tiklayarak)

. Iyi hallerini de foto olarak yukluyorum ,kiz hem onun pesinden ayrilmiyor ama bizim ki hep uyukladigi tunege gitmek isteyince de boyle davraniyor. Anlasiyorlar mi anlayamadim
Eğer hep buraya koyduğunu gibilerse sıkıntı olmaz eş tutarlar ama daha yeni ikiside birbirlerini ilk görüşleri kavga normal

Eğer hep buraya koyduğunu gibilerse sıkıntı olmaz eş tutarlar ama daha yeni ikiside birbirlerini ilk görüşleri kavga normal
ya videoda ki gibiler yada resimde ki gibi , ama video ki gibi disinin kibar kibar cik cikleyip sonra gaga atmasi , beni kaynana moduna sokuyor :p bisi yapar diye korkuyorum , zarar verir mi ?

ya videoda ki gibiler yada resimde ki gibi , ama video ki gibi disinin kibar kibar cik cikleyip sonra gaga atmasi , beni kaynana moduna sokuyor :p bisi yapar diye korkuyorum , zarar verir mi ?
Yok ya zarar vereceklerini düşünmüyorum ama işler dövüş kısmında hep top tüfeğe geçiyorsa sıkıntı ama korkma bı 10 gün dursunlar sonra bak dövüşmezlerse iyi

Bende oğluma eş almıştım eve getirdiğimde birbirlerine çok ilgiliydiler 2 gün sonra aynı kafese attım erkek dişinin yanına geldikçe dişi saldırıyordu( dişi de erkek te kızgın ) kafesleri ayırdım ve günde 2 kez erkeği de dişiyi de dışarı saldım 3 gün tekrarladım bunu zaten onlar daha çok kaynaştılar yem vermeye başladı erkek dişiye şimdi de birbirlerini kaşıyorlar eğer imkânın varsa sende dene belki işe yarar

Bende oğluma eş almıştım eve getirdiğimde birbirlerine çok ilgiliydiler 2 gün sonra aynı kafese attım erkek dişinin yanına geldikçe dişi saldırıyordu( dişi de erkek te kızgın ) kafesleri ayırdım ve günde 2 kez erkeği de dişiyi de dışarı saldım 3 gün tekrarladım bunu zaten onlar daha çok kaynaştılar yem vermeye başladı erkek dişiye şimdi de birbirlerini kaşıyorlar eğer imkânın varsa sende dene belki işe yarar
Evet bnm de oyle yapmam sanirim, cok tesekkurler tavsiyeniz icin , kafes ariyorum bgn yarin basarabilirim sanirim

Keçiboynuzu tozu doğru aktarlarda var da hiç te ucuz bişi değil sevgili üyem :)
Nasıl ya abi ben 2 liraya baya çok aldım evde değilim geçince fotoğraf koyarım daha yarısını kullandım sayılır 5 liralık dedim neredeyse poşet dolacaktı çok oluyor diye 2 liraya baya aldım

2 gundur kafes yoklugundan bir araya koydugum muhabbet kuslarim , dişinin gaga gostermesi ve arada ev sahibi erkegin sinirli otmesi disinda gunun cogunda iyi , dun erkek disiyi agziyla besledi ,
ama bundan 5 dk sonra da (disi ucamiyor ama tirmanarak gidiyor arkasasindan yada erkek gelince gaga atiyor) kovalastilar. ‍♀️

bugun kafes buldum gagasiyla besledikten sonra yine de ayirmalimiyim ?

Tavsiye edilen gibi hergun disari salsam da , suan kafesi actigimda eve alisik olan cikmiyor her sabah cikardi , dişi de hem 2 gundur evde hem de ucamiyor.

Genelde resimde ki gibiler.

Dişinin ortama alısması,kızısması icin zaman lazım...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kuşlar bugün çifleşireken gördüm 2 dafa peş peşe yaklaşık 15 saniye kadar sürdü kuş yumurtlar mı yumurtlarsa kaç gün sonra ?

Geri