Karadeniz Pet

Yeni aldığım kuş için

jevex

Yeni Üye
Bugun sabah pet shopa gidip önceden olan dişi kuşuma yeni bir eş aldım saat 6 ya doğru dişi kuş erkeğin kafasını kaşımaya başladı.Erkek kuş biraz izin verdi daha sonra kendinden uzaklaştırmaya başladı bu böyle devam etti. Kuşa zararmı veriyor yoksa sadece temizliyormu bilgilendirirseniz sevinirim

Bugun sabah pet shopa gidip önceden olan dişi kuşuma yeni bir eş aldım saat 6 ya doğru dişi kuş erkeğin kafasını kaşımaya başladı.Erkek kuş biraz izin verdi daha sonra kendinden uzaklaştırmaya başladı bu böyle devam etti. Kuşa zararmı veriyor yoksa sadece temizliyormu bilgilendirirseniz sevinirim

Eşinin tüylerini temizliyor, anlaşıyorlar. Saldırma, kanatma, tüyleri parçlayacak şekilde yolma gibi ağresif tavırlar yoksa sorun yoktur.

keşke 10 gün falan birbirlerine alıştırsaydınız

kanatma falan yok sadece tüylerini temizliyorlar

Dişi kizginliktamiydi
Erkegide kontrol edin bir 2 haftaya yavru bile verirler kızgınlarsa
Keşke benim dişi agresif olmasa sözlerdeki gibi olsa offf off

dişi çok kızgın :d erkek çok yanaşmıyor gibi

yani bide çiftleşmelerini istemiyorum yavru dertlerini falan açıkçası yavrulara nasıl bakacağım hakkında fikrim bile yok bunun için bir çözüm varmı çiftleşmelerini engellemek için ?

yani bide çiftleşmelerini istemiyorum yavru dertlerini falan açıkçası yavrulara nasıl bakacağım hakkında fikrim bile yok bunun için bir çözüm varmı çiftleşmelerini engellemek için ?

Çözümü yok kuşunuza eş aldığınızda yavrulama ve çiftleşme durumlarını bilmelisiniz.

Eş aldım ama yavru istemiyorum demek etik olmaz.

Yavru istemiyorsanız kuşu geri verebilirsiniz.

Geri