Karadeniz Pet

Yeni aldığım kuşumda mantar çıktı

Ayberk Yıldız

Yeni Üye
Merhaba herkese,

M. kuşumu bir hafta önce aldım ve mantar olduğunu alırken anlamamıştım, petshopçu da hiçbir şey söylememişti. Geçen günlerde m. kuşu hastalıklarını araştırırken öğrendim. Gagasının yanlarında kireç gibi şeyler var ve ceresinde bile var bu mantarlar. Kuşum dişi, 6-7 aylık. Bana hala alışamadı ve daha alışamamışken dün Prosyd kremini ve oksijenli suyu mantarlı bölgelere sürmek için kuşu elime aldım, aşırı ısırdı. Kafasını tutarak sürdüm mırıldandı biraz. Saldım sonra kafese daha birkaç gün daha sürmem gerekiyor galiba ama bana daha alışmamışken bunları yapmak, onu benden daha çok uzaklaştıracak diye korkuyorum...sizce yanlış mı yapıyorum ya da kuşum alışır mı bana bunlara rağmen?
Webp.net-resizeimage.jpg

Tedaviyi tabikide uygulamalısınız şuan belki o sizi ısırabilir ama iyileştikten sonra emin olun daha güzel günleriniz olacaktır.Muhabbet kuşu bakmak cidden sabır ve sevgi gerektiriyor.Geçmiş olsun..

Kremi sürmek zorundasınız, sağlığı için. Ve de sizi üzmek istemem ancak, kuşunuzun yaşı 7,8 aylık gibi duruyor. Bu zamandan sonra size alışması zor.
evet büyük ihtimalle 7-8 aylık ama ben çok küçük alınması gerektiğini bilmiyordum. Umarım alışır. Kremi sürücem o zaman. Bir haftaya iyileşir inşallah

evet büyük ihtimalle 7-8 aylık ama ben çok küçük alınması gerektiğini bilmiyordum. Umarım alışır. Kremi sürücem o zaman. Bir haftaya iyileşir inşallah
Kuşlar ne kadar küçükse, o kadar az şey bilirler bu yüzden otomatik olarak bir şeye alışma hızları da yaşlarına göre değişir. He 7-8 aylık diye alışmaz değil, sadece 45 günlük bir yavru gibi olmaz. Zamanında ben çok küçükken evimize balkondan bir muhabbet kuşu gelmişti. Zavallı kuş ne kadar korkmuşsa babamın kafasından ayrılmazdı. Babam alırdı balkonda dışarı atardı hemen geri uçar babamın kafasına konardı. Olay her zaman yaş değil yani kısaca.

Alışabilir ama daha mesafeli yaklaşır. Her kuşun karakteri vardır. Zamanla nasıl size nasıl yaklaşacağını göreceksiniz.

Kuşlar ne kadar küçükse, o kadar az şey bilirler bu yüzden otomatik olarak bir şeye alışma hızları da yaşlarına göre değişir. He 7-8 aylık diye alışmaz değil, sadece 45 günlük bir yavru gibi olmaz. Zamanında ben çok küçükken evimize balkondan bir muhabbet kuşu gelmişti. Zavallı kuş ne kadar korkmuşsa babamın kafasından ayrılmazdı. Babam alırdı balkonda dışarı atardı hemen geri uçar babamın kafasına konardı. Olay her zaman yaş değil yani kısaca.
Her kuşun karakteri vardır :)

Geri