Karadeniz Pet

Yeni aldığım kuşun bir tırnağı eksik çiftleşmede sıkıntı/engel olur mu ?

Mert Okan

Meraklı Üye
163827034_529629364674239_8149003625508771344_n.jpg
163979898_764969367538360_6528805238679082685_n (1).jpg

Yaklaşık iki yaşındaki insana alışık dişi kuşumun yanına hem arkadaş hem de olursa yavru maksatlı kuş aldım 2 hafta önce ama fark ettim ki kuşun bir tırnağı kökten yok çiftleşmede engel olur mu ?Hareket kabiliyeti olarak diğer kuşumdan bir farkı yok.Bir de arada didişiyorlar 3-5 saniye ama ciddi kavga olmuyor normal mi ? Didişmeleri dişi kuşum başlatıyor.

Uçmasına engel değilse bir sorun olmaz
Yeni gelen kuş kaç aylık fazla yaş farkı varsa dövebilir büyük olan

Uçmasına engel değilse bir sorun olmaz
Yeni gelen kuş kaç aylık fazla yaş farkı varsa dövebilir büyük olan
Uçmasında yürümesinde vs bir sorun yok durum soldaki fotoğrafta gözüküyor zaten.Dişi kuşum 2 yaşında erkeği aldığım yer 1,5-2 yaşında olduğunu söyledi.

Uçmasında yürümesinde vs bir sorun yok durum soldaki fotoğrafta gözüküyor zaten.Dişi kuşum 2 yaşında erkeği aldığım yer 1,5-2 yaşında olduğunu söyledi.
O zaman ara da küçük kavgalar ola bilir normaldir başka sorun olmaz

Hocam bence çiftleşmesinde sıkıntı olabilir tunekte dururken parmağınızla ileri itin tunekten düşüyorsa üstüne çıktığında duramama gibi sıkıntisi olabilir ama tabiki de kimse buna emin olamaz

Hocam bence çiftleşmesinde sıkıntı olabilir tunekte dururken parmağınızla ileri itin tunekten düşüyorsa üstüne çıktığında duramama gibi sıkıntisi olabilir ama tabiki de kimse buna emin olamaz
Kur yapmaya da başladılar emin olamadım değiştirsem mi 3-5 güne yuvalık takmayı planlıyorum geleli 3 hafta oldu geleli.

Asla sorun olmaz...Boş yere hayvanları değişmeyin...

CPH1909 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Asla sorun olmaz...Boş yere hayvanları değişmeyin...

CPH1909 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben de o yönde karar verdim sonuçta üretici değilim ticari bir kaygım yok ne zaman keyifleri olursa yapsınlar yavru isterse yapmasınlar ama yavru alma sürecinin uzun süreceğinin farkındayım erkek geldiğinde dişi hakimiydi kafesin o konuda acemilik ettim erkek de kendini ezdirmiyor ama sakin karakterli geldikten 1 hafta 10 gün sonra da tüye girdi erkek daha bitmedi ne kadar takviye yapsam da halsizlik var üstünde yuvalık takmak için bitmesini bekleyeceğim tahmini minimum 4-5 ay yumurta namına bir hareket beklemiyorum ama ne fark eder :)

büyük ihtimalle sorun olmaz yürüme yada üçmada sıkıntı varsa haber verin maşşallah çok tatlılar 😊

Ben de o yönde karar verdim sonuçta üretici değilim ticari bir kaygım yok ne zaman keyifleri olursa yapsınlar yavru isterse yapmasınlar ama yavru alma sürecinin uzun süreceğinin farkındayım erkek geldiğinde dişi hakimiydi kafesin o konuda acemilik ettim erkek de kendini ezdirmiyor ama sakin karakterli geldikten 1 hafta 10 gün sonra da tüye girdi erkek daha bitmedi ne kadar takviye yapsam da halsizlik var üstünde yuvalık takmak için bitmesini bekleyeceğim tahmini minimum 4-5 ay yumurta namına bir hareket beklemiyorum ama ne fark eder :)
yumurtlarsa gene buradan yazarmısınız 😊

Geri