Karadeniz Pet

Yeni aldığım muhabbet kuşum hakkında sorular

Angelov

Yeni Üye
Arkadaşlar öncellikle merhaba aranıza katıldığım için çok mutluyum. Kuşları çok seviyorum fakat cesaret edip alamamıştım zamanında artık almaya karar verdim 2 gün önce erkek çekoslavak muhabbet kuşu aldım 2 aylık daha yalnız arkadaşlar problemlerim var dile getirmek istedim size kuşu aldım kuşun yanına gitsem hemen çırpınıyor kalbi çok atıyor gibi geldi bana ayrıca öyle duruyor hiç tepki yok bir şey yok korkuyorumda yaklaşmaya kendine zarar verecek kafese vurur diye tedirgin oluyorum bide şunu fark ettim hiç sesi çıkmadı ama dün telefondan muhabbet kuşu sesi açtım ötmeye başladı :) onla ilgileniyorum sürekli şimdi video atacağım sizce ve bir kaç sorularım olacak cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler

yukarıdaki videoda ;
kalbi normalmi atıyor dışkılaması normal mi ? dışkılamada sıkıntı var mı ?
eruogold ballı kraker ve maxisol vitamin kullanmalıyım sizce ?
telefondan muhabbet kuşu sesi açsam doğrumudur ?
korkaklığını nasıl giderebilirim ?

Dışkısı normal ballı kraker vermeyin onun yerine dal darı verin vitamini belli aralıklarla kullanabilirsiniz. Muhabbet kuşu sesi açmanızda şöyle bir sıkıntı olabilir. Mubiş o sese alışırsa duymadığı zamanlarda strese girebilir. Muhabbet kuşu sesine değilde sizin sesinize alışması daha güzel olacaktır. Şuanda korkması heyecanlanması çok normal. Bilmediği bir evde bilmediği bir kafestr bilmediği kişileri görüyor zamanla alışacaktır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dışkısı normal ballı kraker vermeyin onun yerine dal darı verin vitamini belli aralıklarla kullanabilirsiniz. Muhabbet kuşu sesi açmanızda şöyle bir sıkıntı olabilir. Mubiş o sese alışırsa duymadığı zamanlarda strese girebilir. Muhabbet kuşu sesine değilde sizin sesinize alışması daha güzel olacaktır. Şuanda korkması heyecanlanması çok normal. Bilmediği bir evde bilmediği bir kafestr bilmediği kişileri görüyor zamanla alışacaktır

teşekkürler kalbi çok çarpıyor gibi geliyor sizce nomal mi ?

Korktuklarında heyecanlandıklarında kalpleri çok fazla atar.

darıya bayılıyorlarmış benden korkuyor kuş ama alıştırmam lazım elime darı koyup kafesin içine soksam elimi iyi olur mu sizce ?

Muhabbet kusu hoplayip ziplayip ötüyorsa keyfi yerinde demektir

Geri