Karadeniz Pet

Yeni aldigim 2 günlük Muhabbet kusum temizlik ve bit

GÜVEN10

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar Muhabbet kusumu yeni aldım 2gun oldu ve kanat ve kuyruk kısımlarına doğru beyaz kısımları hafif Sarı gibimsi kirli gibi nasıl temizlerim yardım edermisiniz
Bide babam bitli gibi şeyler söyledi suphelendim nasıl belli olur nasıl anlaşılır aslında kasiniyo ama hani normal gibi geldi her zaman değil ara ara kasiniyo normal hani kaşınma gibi geldi ama.bilgi verirmisiniz

Çok teşekkür ederim simdiden

ben yeni kuş alınca hemen yıkarım ama tabi senelerin tecrübesi var dikkat etmek ve sıcak tutmak gerekli , suyu çok sıcak olmayacak ılık , ben bebe şampuanı ile yıkıyorum sonra kalorifer üzerine peçete koyup üstüne koyuyorum o şekilde kurutuyorum

Eğer kuşunun üstünde beyaz küçük taneler varsa bunlar bit değil kuşun yavru ve o taneler kuşunun kanadının uzaması ve beslenmesi için öyle okudum.
Yine de bitten ve bir şeyden şüpheleniyorsan kuşunun tüylerinin altında görebilirsin ya da tüneklerin takılma yerlerine yuva yapabilir oralara bak. Biraz daha bekledikten sonra kuşunu salma vakti geldiğinde ve saldığında kafesini de bir güzel temizlersin sıkıntı kalmaz. Yeni girdiği bir plastik falan olduğu için de kaşınıyor olabilir.

ben yeni kuş alınca hemen yıkarım ama tabi senelerin tecrübesi var dikkat etmek ve sıcak tutmak gerekli , suyu çok sıcak olmayacak ılık , ben bebe şampuanı ile yıkıyorum sonra kalorifer üzerine peçete koyup üstüne koyuyorum o şekilde kurutuyorum

Alperen bey mubişim hakkında (cinsiyet, hali tavrı, vs) adlı konumdaki kuşumun cinsiyeti için bir yorum yapabilir misiniz, teşekkürler :)

Yok üstünde beyaz tanelere rastlamadim
Tüneller oyuncakları felan plastik onlardan mi acaba gün geçtikçe geçer mi

Yok üstünde beyaz tanelere rastlamadim
Tüneller oyuncakları felan plastik onlardan mi acaba gün geçtikçe geçer mi

Evet bir sıkıntı yok kendini temizliyordur, yeni ortam vesaire hemen telaşlanmaya gerek yok. Alışsın bir. Bayağı şiddetlenir ve devam ederse başka belirtiler çıkarsa kontrol edersin. Takip et sen kuşunu.

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için birde kanat ve kuyruk kısımlarına doğru sarı kirlilik var hafiften beyaz yerlerinde nasıl temizlerim birde dışkısı hafiften yapışıyor poposuna sarı sarı Boyle kendi temizleyebilirmi benim mi temizlemem gerekiyo

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için birde kanat ve kuyruk kısımlarına doğru sarı kirlilik var hafiften beyaz yerlerinde nasıl temizlerim birde dışkısı hafiften yapışıyor poposuna sarı sarı Boyle kendi temizleyebilirmi benim mi temizlemem gerekiyo

Ben de kuşumu alalı 6 gün oldu :D Sarılık konusunda bir fikrim yok ancak poposuna takılması normal. Sen elleme o kendi temizler. Bende de 2 defa yapıştı. Birinde bayağı saatlerce debelendi kısa müdaheleyle ben temizledim fakat ikinci de hiç ellemedim, kendi temizleyebildi. Örneğin sabah fark ettin akşama kadar çıkaramadı, müdahele et. Ama kendi halinde bırakman en iyisi :D

Ya aslında böyle temizlencek biseyde yok ama hani ordaki tüyler sararmış sadece

Geri