Karadeniz Pet

Yeni aldığım albino dişinin hastalığı Nedir ? (Videolu)

Cansunur ÖZEN

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar merhaba bugün 11 aylık oğlumun yanına bi dişi aldım ama kuş videodaki hareketi yapıyor anlayamadım bi bakar mısınır ?

Bi de bazen nefes alıp verirken ses çıkartıyor !!!!

Bunu ara ara benim kuşumda yapıyor tahminimce sıcaktan dolayı ama ben her ihtimale karşı axtım adına bir su katkısı aldım suyuna damlatıyorum

Axtım jeton düşmedi pardon :) ilacı kullanmaya başladıktan sonra nasıl peki
yaklaşık 3 gündür kullanıyorum suan için net bişey söyleyemem ama hareketi azaldı yapmıyor desem yalan olmaz pahalı bir ilaç değil 10 tl civarına bulabilirsiniz :)

yaklaşık 3 gündür kullanıyorum suan için net bişey söyleyemem ama hareketi azaldı yapmıyor desem yalan olmaz pahalı bir ilaç değil 10 tl civarına bulabilirsiniz :)
Büyük ihtimal bizim dişinin de problemi solunum yollarıyla ilgili . Daha bugün aldım dişiyi biraz daha zaman geçsin de 3 4 gün kadar düzelme olmazsa ilacı alırım bende

Petshoptan alınan kuşlarda ya solunum yolu problemi olur ya da kursak mantarı. Eğer solunum yolu ilacı geçirmezse Flagyl kullanmanızı tavsiye ederim.

Petshoptan alınan kuşlarda ya solunum yolu problemi olur ya da kursak mantarı. Eğer solunum yolu ilacı geçirmezse Flagyl kullanmanızı tavsiye ederim.
Petshoptan almadım ki ilk kuşumu Aldığım kuş üreticisinden aldım. O hareketi yaparken de sanki ağzına sulu bir şey geliyo gibi

Petshoptan almadım ki ilk kuşumu Aldığım kuş üreticisinden aldım. O hareketi yaparken de sanki ağzına sulu bir şey geliyo gibi
Hocam hareket daha çok zor nefes alıp agzını açması gibi mi yoksa ağzına sürekli birşeyin gelip geri yutulması gibi mi ?

Aslında ikisi de kursak mantarının belirtisidir. Habire yutkunuyorsa kursak mantarıdır.

Hocam hareket daha çok zor nefes alıp agzını açması gibi mi yoksa ağzına sürekli birşeyin gelip geri yutulması gibi mi ?

Aslında ikisi de kursak mantarının belirtisidir. Habire yutkunuyorsa kursak mantarıdır.

Ağzına sürekli bi şey gelip geri yutması gibi. Bi de kuyruğu sallıyor aşağı yukarı

Ağzına sürekli bi şey gelip geri yutması gibi. Bi de kuyruğu sallıyor aşağı yukarı

Benim tavsiyem Flagyl kullanmanızdır çünkü kus kursak mantarı gibi. Tablet ilacın 4 te birini 1 çay bardagında karıştırıp sırınga ile agzına damlatmaya baslayın. Suluguna da 7 damla sirke damlatın ama aşırı keskin olmasın.

Benim tavsiyem Flagyl kullanmanızdır çünkü kus kursak mantarı gibi. Tablet ilacın 4 te birini 1 çay bardagında karıştırıp sırınga ile agzına damlatmaya baslayın. Suluguna da 7 damla sirke damlatın ama aşırı keskin olmasın.
Tablet mi alayım şurubu da var sanırım bu ilacın

Şurup varsa şurup alın direk agzına şırınga ile çekip 1 damla damlatırsınız daha basit olacaktır.

Çok teşekkür ederim sağ olun peki solunum yolları için bi ilaç kullanmalı mıyım
Solunum zorluguna da sebep olan mantardır. Hayvanın akciğer yolunu kapattığı için viyaklama tıslama sesi sürekli duyulu özellikle de geceleri.

Maşallah kuş çok güzel :)
Solunum zorluguna da sebep olan mantardır. Hayvanın akciğer yolunu kapattığı için viyaklama tıslama sesi sürekli duyulu özellikle de geceleri.

Evet viyaklama tıslama hepsi var. Bir de hayvan tüye girmiş . Halsizliği de var .
* Erkek kuşumla aynı kafeste yaşıyorlar bi sorun olur mu
* bir de flagyl ilacı tüm bunları tedavi eder değil mi ek olarak başka bi şeye gerek var mı
* son sorum
dişiyi iyileştirmeye çalışıcam inşallah ama değiştirmekte geçiyor aklımdan

Aldığınız kişinin haberi olması lazım bu durumdan çünkü kuş 2 günde mantar olmaz. Diğer kuşunuza da geçme ihtimali var onuda gözlemeleyin ayırabiliyorsanız bir süre ayırın kafesleri. Flagyle ile hepsi tedavi olacak.

Aldığınız kişinin haberi olması lazım bu durumdan çünkü kuş 2 günde mantar olmaz. Diğer kuşunuza da geçme ihtimali var onuda gözlemeleyin ayırabiliyorsanız bir süre ayırın kafesleri. Flagyle ile hepsi tedavi olacak.
Anladım teşekkür ederim

Geri