Karadeniz Pet

Yenı aldıgım muhabbet kusu ıcın yardım lutfen

Iklim_Yeliz

Meraklı Üye
Merhaba...
Foruma yeni uye oldum, yardimci olabilecek arkadaslara simdiden tesekkur ederim.
Daha once Jako, kakadu, rose, sultan, cennet papaganlari besledim ama muhabbet kusu hakkinda pek bilgim yok. Bir kac saat once sari renkte 2 aylik (satici oyle soyledi) bir muhabbet kusu aldim. Netten biraz arastirma yapmistim ayi konusunda. Kafasindaki siyah cizgiler buruna kadar neredeyse ve gagasi acik renk, gorunum itibari ile saglikli bir kus.
Geleli bir kac saat oldu ama, elime cikiyor ve kendini sevdiriyor. Isirmasida yok. Simdi soracaklarima geceyim...

1- Bu aydaki kusun ele gelmesi avantaj mi? Ele gelmeyeni var mi?

2- Simdi kafeste uyuyor gibi tuneginde duruyor, otmuyor, yem yemiyor, cok durgun. Bu normal mi?

3- Papaganlarda oldugu gibi meyve, sebze, ceviz vs. Verilir mi? Ne zaman vermeliyim?

4- Suyunu gazi alinmis maden suyu versem olur mu?

5- Egitebilir miyim? Egitimde disi veya erkek olmasinin onemi var mi? Benimki erkekmis.

6-Son olarakta ben mavi bir kus istiyordum ama bu kis sari. Satici cumartesi gununu beklememizi soyledi ama, oglumun sabirsizligi ile sari bir kus aldik. Satici istersem cumartesi degistirebilecegimi soyledi ama icimede sinmiyor hayvancagizi geri vermek, kafam karisik bu yuzden. Sizce ne yapmaliyim?
[/COLOR][/COLOR][/COLOR]

1- Ele gelmesi avantaj.Gelmeyenler olabiliyor.
2- Yeni ortamına alışana kadar durgun olmaları normaldir.
3- Meyve,sebze vs. miktarları ayarlandığında verilebilir. Genelde haftada 1 verilir.
4- Mineral takviyesi olarak bunu yapanları duymuştum. Tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa bizde öğrenmiş oluruz. Bunun yanında mineral ihtiyaçları için kalamar kemiği,vitaminler vs kullanılabilir.
5- 2 aylık yavru kuşun eğitimi ergen kuşlara göre daha kolaydır. Eğitimde dişi veya erkek olması önemli değildir.
6- Renk size kalmış bir tercih. Eğitim,konuşturma vs etkisi olmaz.

1- Ele gelmesi avantaj.Gelmeyenler olabiliyor.
2- Yeni ortamına alışana kadar durgun olmaları normaldir.
3- Meyve,sebze vs. miktarları ayarlandığında verilebilir. Genelde haftada 1 verilir.
4- Mineral takviyesi olarak bunu yapanları duymuştum. Tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa bizde öğrenmiş oluruz. Bunun yanında mineral ihtiyaçları için kalamar kemiği,vitaminler vs kullanılabilir.
5- 2 aylık yavru kuşun eğitimi ergen kuşlara göre daha kolaydır. Eğitimde dişi veya erkek olması önemli değildir.
6- Renk size kalmış bir tercih. Eğitim,konuşturma vs etkisi olmaz.
Cok tesekkur ederim. Umarim egitebilirim.

az once kafesin icerisine bir elimi koyup, parmagima cikarip, elma ve havuc verdim minik minik yedi. Disardan gelen farkli seslerde duraksiyordu elma yerken ama, ona ismi ile seslendigimde yemeye devam ediyordu. Buyuk papaganlarda bu cok olumlu bir adimdir. Muhabbet kusu icin nasil acaba?

az once kafesin icerisine bir elimi koyup, parmagima cikarip, elma ve havuc verdim minik minik yedi. Disardan gelen farkli seslerde duraksiyordu elma yerken ama, ona ismi ile seslendigimde yemeye devam ediyordu. Buyuk papaganlarda bu cok olumlu bir adimdir. Muhabbet kusu icin nasil acaba?

Dedelerinden kalma genlerde de aynı etkiyi gösterecektir. :)

Aldığınız kuşu değiştirmeyin bence. Eve alıştırıp tekrar petshopa götürmek acımasızlık olur.

Aldığınız kuşu değiştirmeyin bence. Eve alıştırıp tekrar petshopa götürmek acımasızlık olur.
Ben de oyle dusundum zaten o yuzden kafam karisti. Simdi sicak bir yuvaya alindi ve oncesinde hic gormedigi ilgiyi goruyor. Bizimleyken iyi beslenecek ve sevilecektir. Oglum cok asiri sahiplendi ben de bugun avuclarimda besledim bende sahiplendim dogrusu :) Yetimhaneye cocuk vermek gibi bir duygu yaratti ben de, vermem Seker'imi :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:26 -->-> Daha önceki mesaj 22:25 --

Bence kuşu geri vermeyin yazık o sevimliye :D
Ben de oyle dusundum zaten o yuzden kafam karisti. Simdi sicak bir yuvaya alindi ve oncesinde hic gormedigi ilgiyi goruyor. Bizimleyken iyi beslenecek ve sevilecektir. Oglum cok asiri sahiplendi ben de bugun avuclarimda besledim bende sahiplendim dogrusu Yetimhaneye cocuk vermek gibi bir duygu yaratti ben de, vermem Seker'imi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:28 -->-> Daha önceki mesaj 22:26 --

Bence kuşu geri vermeyin yazık o sevimliye :D

Veremem artik :)

Geri