Karadeniz Pet

Yeni aldığım muhabbet kuşu yem yemiyor su içmiyor

Muammer Beytekin

Meraklı Üye
Arkadaşlar öncelikle iyi günler ve evet bunun normal olduğunu biliyorum kimi kuş hemen yemeye başlıyor kimisi 2-3 gün yemiyor su içmiyor, fakat asıl sorum bu değil asıl sorum kuş bu yüzden ölebilir mi? Yani inat edip yem yemeyip su içmeyip ölme imkanı var mı? Beni korkutan ihtimaller bunlar çok güzel bir Çekoslavak 4 aylık altında bir kuş.

Kuşu dün akşam saat 6 civarlarında eve getirdik. Ayrıca korkmuş gibi de görünmüyor yanağını okşatıyor garip bir şekilde acaba aç değil o yüzden mi yemiyor yoksa korkuyor mu yemiyor anlamadım.

benim kuşumda öyle yapmıştın4 gün sonra ona darı taneleri yedirmmiştim çay kaşığı ile su içirmiştim şimdi yiyor hç bir sorunumuz yok

Çok normal korkmayın yeni bir ortam olduğundan alışmaya çalışıyor zamanla yer.Ya da uçarsa su içecektir belki yem de yiyebilir.

Çok normal korkmayın yeni bir ortam olduğundan alışmaya çalışıyor zamanla yer.Ya da uçarsa su içecektir belki yem de yiyebilir.
Biraz önce su içti sanırım suluğun yanına kondu bir şeyler yaptı ya zaten büyük ihtimal yaşamak istiyorsa haliyle yemek yemek zorunda yoksa öleceğini o da biliyor.

benim kuşumda öyle yapmıştın4 gün sonra ona darı taneleri yedirmmiştim çay kaşığı ile su içirmiştim şimdi yiyor hç bir sorunumuz yok
Ayrıca bir şey sorabilir miyim benim bu kuş için Petshop çok büyük ihtimal erkek dedi bir üye ise dişi dedi. Fakat daha önce de buradan aldım ve adam büyük ihtimal erkek dedi erkek çıktı, ayrıca şunu da belirtti bu kuşun ceresi asla masmavi olmayacak diğer kuşlar içinde geçerli dedi, o an orada bulunan kuşlar için. Kamerada beyaz fakat dikkatlice gözle inceleyince bariz bir mavilik yayılıyor burun deliğinin altarından ceresine doğru sizin kuş erkekse sizde de bu durum olmuşmuydu?

Benim kuşum geldiğinde de aynıydı.1-2 güne geçti ama kuştan kuşa değişir başka kuşlarda daha uzunda sürebilir.(uzun sürebilir derken yer ama normalden az)kendinize alıştırırsanız çok daha rahat olur kuş.

benim kuşum dişi bana erkek diye verdiler aynıydı dişi olabilir.Ama üzülmeyin dişilerde alışıyor insana.

Benim kuşum geldiğinde de aynıydı.1-2 güne geçti ama kuştan kuşa değişir başka kuşlarda daha uzunda sürebilir.(uzun sürebilir derken yer ama normalden az)kendinize alıştırırsanız çok daha rahat olur kuş.
Üstte yazdığım gibi eğer kuşunuz erkek ise sizde öyle bir durum oldu mu zaten önceden 2 kuş baktığım için biliyorum az buz süreci ama her yeni kuş her yeni bir can demek insan endişeleniyor haliyle. Cevabınız için teşekkürler.

benim kuşum dişi bana erkek diye verdiler aynıydı dişi olabilir.Ama üzülmeyin dişilerde alışıyor insana.
Yok alışması değil yaygın bir hurafe var ya dişi kuşun taklit yeteneği yoktur diye aldığımız petshop 25 yıldır bu işi yapıyor ve Aydının en yetkin kuş satıcısı denebilir yani Aydın'da ondan daha iyi kaynak bulmak imkansız gibi o yüzden de erkek olduğuna inanıyorum çünkü bariz bir mavilik var beyazlık yerine.

Ayrıca bir şey sorabilir miyim benim bu kuş için Petshop çok büyük ihtimal erkek dedi bir üye ise dişi dedi. Fakat daha önce de buradan aldım ve adam büyük ihtimal erkek dedi erkek çıktı, ayrıca şunu da belirtti bu kuşun ceresi asla masmavi olmayacak diğer kuşlar içinde geçerli dedi, o an orada bulunan kuşlar için. Kamerada beyaz fakat dikkatlice gözle inceleyince bariz bir mavilik yayılıyor burun deliğinin altarından ceresine doğru sizin kuş erkekse sizde de bu durum olmuşmuydu?
şuan dönmüş uyuyor ama cere rengini beyaz gibi , gagası renk almaya başlıyor 7 aylık

şuan dönmüş uyuyor ama cere rengini beyaz gibi , gagası renk almaya başlıyor 7 aylık
Ya zaten daha önce de buradan aldığım kuşum 30 kelimeye kadar çok net anlaşılır konuşuyordu adam o kuş için de büyük ihtimal erkek dedi erkek çıktı zaten az buz ötüşünden de anlaşılıyor gibi biraz melodik ötüyor kur yapar gibi ayrıca sessiz de değil daha önce ki dişi kuşum çok sessizdi.

erketir büyük ihtmalle sizi bi sorum olucak kuşum 7 aylık 1 aylık olduğundan beri bende neredeyse nasıl hızlı konuşturabiirim fıstık kelimesini öğreticem şuan zaten bişiler mırıldanıtor malum derslerimde var biraz
Ya zaten daha önce de buradan aldığım kuşum 30 kelimeye kadar çok net anlaşılır konuşuyordu adam o kuş için de büyük ihtimal erkek dedi erkek çıktı zaten az buz ötüşünden de anlaşılıyor gibi biraz melodik ötüyor kur yapar gibi ayrıca sessiz de değil daha önce ki dişi kuşum çok sesizdi

erketir büyük ihtmalle sizi bi sorum olucak kuşum 7 aylık 1 aylık olduğundan beri bende neredeyse nasıl hızlı konuşturabiirim fıstık kelimesini öğreticem şuan zaten bişiler mırıldanıtor malum derslerimde var biraz
Dişiler biraz daha zor konuşuyor bildiğim kadarıyla fakat biz önceki kuşumuzu küçükken 2 aylık civarı almıştık ve en iyi öğretme yolu sevgi, tekrar biz sürekli tekrar ediyorduk tesadüf ki adı fıstıktı hatta annem genelde 'Fıstık nasılsın oğlum' diye diye severdi o da hep Fıstık nasılsın oğlum sen diyip dururdu. Fakat uzun bir süreç bizim ki 2-3 ay tekrar sonucu anca 2-3 kelime söylüyordu zamanla daha da fazla kelime öğrendi.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-01-15 at 09.01.25.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-15 at 09.01.25.jpeg
    123.4 KB · Görüntüleme: 28
Dişiler biraz daha zor konuşuyor bildiğim kadarıyla fakat biz önceki kuşumuzu küçükken 2 aylık civarı almıştık ve en iyi öğretme yolu sevgi, tekrar biz sürekli tekrar ediyorduk tesadüf ki adı fıstıktı hatta annem genelde 'Fıstık nasılsın oğlum' diye diye severdi o da hep Fıstık nasılsın oğlum sen diyip dururdu. Fakat uzun bir süreç bizim ki 2-3 ay tekrar sonucu anca 2-3 kelime söylüyordu zamanla daha da fazla kelime öğrendi.
teşekkürler öğreticem inşallah

Geri