Karadeniz Pet

Yeni aldığım muhabbet kuşum

Doo

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar ben bir muhabbet kuşu aldım yaklaşık bir saat oldu ilk geldiği sıralar kuyruğunda dikkat çekici bir titreme vardır ama şuan çok hafif titreme devam ediyor ve bana bu kuşu jumbo kırığı diye sattılar bir bakıp cevap verirseniz mutlu olurum.
2016-07-02 16.16.40.jpg
2016-07-02 16.16.42.jpg

fotograflar bıraz daha net olabılırmı pek secılmıyor suan

kuş bana yerli gibi geldi kuyrugundaki titreme henüz geleli 1 saat olduğu için siz hayvanı biraz kendi haline bırakın o bi tanısın ortama alışsın sonra biryeri titremez.

kaça aldın bunu ?

ama normal kuşlar 25 dedi bunu 50 ye satıyom işler yok diye sana 35 dedi bende aldım bi hevesle bide bu kuş yavrumu biliyosanız bi yazarmısınız

ama normal kuşlar 25 dedi bunu 50 ye satıyom işler yok diye sana 35 dedi bende aldım bi hevesle bide bu kuş yavrumu biliyosanız bi yazarmısınız
genç kuş yavruluğu kalmamış bana sorarsan jumbo kırığı falan değil çek yerli kırığı olabilir ama 35 lira cok bi para değil üzülme ama eğiticem diye aldıysan biraz zorlanırsın elini kafese soktugun zaman çok çırpınıyosa işin iki kat daha zor ve zaman alır .

hmm bana 4 haftalık dedi ama ben kuşu eğitmek için aldım ve zorsa ben bunu götürüp geri vereyim

Kuşu sevdiysen , biraz zaman ver kuşa . Korkusu gittiği zaman sana yaklaşımı nasıl olacak önemli olan o , sakin sesle konuş kuşa sevgi göster gerçekten çok fark ediyor .

yani rengi falan hoşuma gitti ama yaşıdan dolayı tereddütlüyüm :( bilmiyorum ya

Ercan usta söylemiş zaten bence de kesin Jumbo kırığı değil kuş ayrıca yavru da değil biraz zaman geçmiş gibi alın tüyleri açılmaya başlamış zor olabilir ama bana sorarsan geri falan verme ona suan zaman ver alissin ortama daha sonra yaklaşır sana alismasini saglarsin

Eşim 4 aylık diye 2 yaşında kuş almış . Kuş resmen yabani idi 3 hafta boyuna Kuşa çok ilgi verdim kızımdan fazla kuşla ilgilendim diyebilirim 3. Haftanın sonunda baya bi ilerleme olmuştu elimden felan yem yemişti ... Sana bağlı sevdiysen tut sevmediysen değiştir .

Geçen çarşamba yeni yeme düşmüş bi kuş aldım , su an kendiliğinden elime geliyor , acayip hareketli sürekli ilgi istiyor oyun istiyor 3-4 günde bu hale geldi ...

yorumlar için teşekkürler kuşu çok sevdim o yüzden tutucam bide tek sorunum şu kaldı geriye kuş sürekli kafesin altına yatıp kafasını köşeye dayıyor bunun nedenı ne

yorumlar için teşekkürler kuşu çok sevdim o yüzden tutucam bide tek sorunum şu kaldı geriye kuş sürekli kafesin altına yatıp kafasını köşeye dayıyor bunun nedenı ne
Yeni geldi korkuyor o yüzden biraz rahat bırakın k zamanla alisacaktir

İlk gün kuş yokmuş gibi davranmanizi tavsiye ederim , 2. Gün sakin konuşmalarla aranizi yapmaya başlayabilirsiniz . Herşey sabır ve sevgi ile kuşu zorlamayın korkutmayin o sizi arkadaş olarak benimser zaten

Geri