Karadeniz Pet

Yeni aldığım muhabbet kuşunun dışkısı neden böyle ?

Yasin95

Yeni Üye
09-10-17 tarihinde yani dün aldım kuşumu fakat açık sarımsı beyaza yakın bi dışkısı var beyazı neredeyse çoğu dışkıda yok.
Yem yiyor düzenli su içiyor alışma evresinde biraz tedirgin sadece ama alıştı sayılır keşife çıktı kafeste geziniyor. Birde yavru olduğu için mi çok uyuyor yoksa bi rahatsızlığı mı var ?

Görsel aşağıda ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Not: Aşağıdaki resimde biraz daha koyu olan dışkılar en son yaptıkları.

Ekli dosyalar

• FA36D9EF-9501-45A4-8841-92719A0F1D2C.jpeg
    FA36D9EF-9501-45A4-8841-92719A0F1D2C.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 83
  • 547F8AD6-B4FB-43A9-BBDB-2DFB5489AD5E.jpeg
    547F8AD6-B4FB-43A9-BBDB-2DFB5489AD5E.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 77
Son düzenleme:
kuşun pankreas sorunu var gibi fakat hemen öyle olduğunu düşünmeyin ortam değişikliğinden veya yem değişikliğindende olabilir ya da ortamdaki ani ısı değişimlerinde de olabilir . kaç gün oldu acaba alalı

kuşun pankreas sorunu var gibi fakat hemen öyle olduğunu düşünmeyin ortam değişikliğinden veya yem değişikliğindende olabilir ya da ortamdaki ani ısı değişimlerinde de olabilir . kaç gün oldu acaba alalı
Dün aldım bugün kafesindeki 2. Günü.
Deme ya bu sorunu kesinleştirebilirsek bi çözüm aramaya başlarım uygun ilaç tedavisi ile elimden geleni yaparım ama önce ne olduğunu bilmek lazım.

Kuşa 2 gün sade maden suyunun asitini aldıktan sonra verin. Ayrıca içine probiyotik de katın.

Sade maden suyunu direk mi içireyim
Kuşa 2 gün sade maden suyunun asitini aldıktan sonra verin. Ayrıca içine probiyotik de katın.
sade maden suyunu suya mı katayım, yoksa direk asidini aldıkdan sonra suluktan mı içsin ? Birde probiyotik nedir nereden temin edebilirim ?

Direk verin maden suyunu suya katarak değil. Probiyotiği Veterinerden veya internetten temin edebilirsiniz. Diazyme 256 olabilir veya nir çok marka var herhangi biri olur.

Direk verin maden suyunu suya katarak değil. Probiyotiği Veterinerden veya internetten temin edebilirsiniz. Diazyme 256 olabilir veya nir çok marka var herhangi biri olur.
Tamamdır çok teşekkür ederim maden suyunu şimdi aldım probiyotiği yarın alacağım iyi akşamlar

Selçuk bey dün maden suyu verdim bugün de diazyme 256 katarak verdim içti yem yiyor mamada verdim yedi kuş kurumda yiyor. Dışķısı da resimdeki hali aldı son olarak. Yapmam gereken başka birşey var mı?

Ekli dosyalar

• 20171011_210253.jpg
    20171011_210253.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 99
Maden suyu ve probiyotiğe devam edin. Düzelecek gibi. Multi vitamin de katın 2 gün.

Maden suyu ve probiyotiğe devam edin. Düzelecek gibi. Multi vitamin de katın 2 gün.

Tamamdır hocam sağolun.
bugün 2 suluk koydum biri multi vitaminli normal su diğeri probiyotikli ikisinden de içti su. Mama verdim birde çok az probiyotik karıştırdım içine tarifteki gibi. Multi vitamin için elimde quik marka vitamix var uygun mu ?

Uygun aynı suya katın probiyotikle vitamini sorun olmaz. Günde iki kez taze hazırlayın suyu. Çeyrek suluk hazırlasanız yeter zaten tek kuşa.

Uygun aynı suya katın probiyotikle vitamini sorun olmaz. Günde iki kez taze hazırlayın suyu. Çeyrek suluk hazırlasanız yeter zaten tek kuşa.
Tamamdır hocam,
Birde çok uyuyor bu kadar uyuması normal mi ? Neredeyse bi karnını doyurmak için açıyo gözlerini hareketleniyo sonra bi bakmışım uyumuş :) resim atayım bir bakın böyle uyuyor üşümüş gibiydi kafesini örttüm

Ekli dosyalar

• 872CDAE9-C933-4289-88DC-B62600A1D075.jpeg
    872CDAE9-C933-4289-88DC-B62600A1D075.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 84
Sürekli uyuması normal değil tabiki. Ortam değişmiş kuş bile sürekli uyumaz. Evde antibiyotik var mı ?

Hiç yok şuan evde baktım başka ne yapabilirim ? Yada ne gerekiyor yarın kuş için temin ederim çok lazımsa şimdi bile olur

Yok o kadar acil değil sanki. tetra mezatin alıp yarım suluğa mercimek tanesi kadar katın. Vitamin ve probiyotik de katmaya devam edin. Bulamazsanız aynı etken maddeli başka ilaç da alabilirsiniz.

Yarın ilk işim tetra mezatin temin etmek olacak sağolun hocam dediğiniz gibi yapacağım.

Geri