Karadeniz Pet

Yeni aldım ırkı cinsiyeti ve yaşı hakkında ne söyleyebilirsiniz

Anıl O

Yeni Üye
Yerli, disi ve yaklasik 45 gunluk masallah. Tunekte durmayi bilmiyordur daha. Yavas yavas alisir.

Son düzenleme:
Maşallah sağlıkla besleyiniz

Yerli, disi ve yaklasik 45 gunluk masallah. Tunekte durmayi bilmiyordur daha. Yavas yavas alisir.
yaklaşık 10 gündür bende kafesine elimi sokuyorum alışsın diye ama sadece bağırıyor. yem çok az yiyor yumurta sebze meyve filan verdim yüzüne bakmadı zaten yemide yemlikten yemiyor yere döküp ordan yiyor ne yapmaya çalışıyor anlamadım.

yaklaşık 10 gündür bende kafesine elimi sokuyorum alışsın diye ama sadece bağırıyor. yem çok az yiyor yumurta sebze meyve filan verdim yüzüne bakmadı zaten yemide yemlikten yemiyor yere döküp ordan yiyor ne yapmaya çalışıyor anlamadım.
Kucuk oldugu icin yerden alistiysa oyle yapiyordur. Yakinda ogrenir. Elini kafese soktugunda yavas hareket ettir. Masallah.

benim kuşta öyleydi 15 gün oldu ama artık alıştı gibi hisediyorum seninkide alışır eline yem dök daha çabuk alışır ben 3 gün öyle yaptım sonra parmağımı sokup elime geldi yavaş yavaş alışır

buda bi fotosu
b2aWoj.jpg

benim kuşta öyleydi 15 gün oldu ama artık alıştı gibi hisediyorum seninkide alışır eline yem dök daha çabuk alışır ben 3 gün öyle yaptım sonra parmağımı sokup elime geldi yavaş yavaş alışır

buda bi fotosu
b2aWoj.jpg

bu resimdeki kuş erkek mi dişi mi? çok güzelmiş bu arada maşallah

erkek ama çeresinin rengi beyaza dönüyor yavaştan ben bile karar veremiyorum 2 aylık erkek şuanlık :)

ben de yavru kuşumu erkek diye almıştım ve benimkinin de rengi aynı sizinki gibi olmaya başladı o yüzden sormuştum. teşekkürler cevabınız için :)

ben de yavru kuşumu erkek diye almıştım ve benimkinin de rengi aynı sizinki gibi olmaya başladı o yüzden sormuştum. teşekkürler cevabınız için :)

erkek o zaman :) benimki gün geçtikce beyazlığı dahada belli oluyor ama dişimi erkekmi öteki ay belli olacak :)

erkek o zaman :) benimki gün geçtikce beyazlığı dahada belli oluyor ama dişimi erkekmi öteki ay belli olacak :)[/QUOTE

nasıl olur mesela, ona göre ben de takip edeyim kuşumu. büyüdükçe rengi mi netleşmeye başlar?
erkek olmasını çok istiyorum:) forumda resmini koyup sorduğumda ceresinin renginden ötürü dişi demişlerdi çünkü bana

erkek o zaman :) benimki gün geçtikce beyazlığı dahada belli oluyor ama dişimi erkekmi öteki ay belli olacak :)[/QUOTE

nasıl olur mesela, ona göre ben de takip edeyim kuşumu. büyüdükçe rengi mi netleşmeye başlar?
erkek olmasını çok istiyorum:) forumda resmini koyup sorduğumda ceresinin renginden ötürü dişi demişlerdi çünkü bana

benimki 2 aylık ceresi morken bir anda beyazlamaya başladı erkeken dişi olabilir diye teredüte düştüm ama bilmiyom 3 ay kesin belli olur sizede ümit vermeyelimde :)

erkek o zaman :) benimki gün geçtikce beyazlığı dahada belli oluyor ama dişimi erkekmi öteki ay belli olacak :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:48 -->-> Daha önceki mesaj 20:46 --

benimki 2 aylık ceresi morken bir anda beyazlamaya başladı erkeken dişi olabilir diye teredüte düştüm ama bilmiyom 3 ay kesin belli olur sizede ümit vermeyelimde :)

aynı durum benimkinde de geçerli, tüm söyledikleriniz uyuyor hatta yaşları bile ve çoktan umut verdiniz diyebilirim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:48 -->-> Daha önceki mesaj 20:46 --

aynı durum benimkinde de geçerli, tüm söyledikleriniz uyuyor hatta yaşları bile ve çoktan umut verdiniz diyebilirim :)
vallahi ne desem boşa beyazlama var ama emin değilim tabikide kuşlar aynı şekillerse bilemicem ama 3. ay belli olur diye düşünüyorum

849924b92b65ccd0be4b5468cfc5cab7.jpg

Bu resim yardimci olacaktir.
Soldaki disi ve sagdakiler erkek.
Erkeklerin pembe veya mor yavruyken sonra mavilesir büyüyünce.
Disilerde beyaz ve cok acik mavi. Burundeliklerin etrafi beyaz olur.
En son kahverengi olur.

849924b92b65ccd0be4b5468cfc5cab7.jpg

Bu resim yardimci olacaktir.
Soldaki disi ve sagdakiler erkek.
Erkeklerin pembe veya mor yavruyken sonra mavilesir büyüyünce.
Disilerde beyaz ve cok acik mavi. Burundeliklerin etrafi beyaz olur.
En son kahverengi olur.

teşekkürler emin oldum o zaman bizim kuş erkek 1 resimdeki gibi aynı renk çeresi var :)

Evet istedigin gibi kus kesin erkek. Cok güzel bir kus. Renkleri cok tatli. Güle güle büyüt kusunu arkadasim.

En son mavi renk olacaktir. Benim bildigim erkeklerin degismiyor herzaman böyle kaliyor ama diside kahverengi dahada koyulasabiliyor kizismis ise.

Geri