Karadeniz Pet

Yeni alınan sultan papağanı

Harungler34

Yeni Üye
Herkese merhaba bu kuşu dün aldım dişi olduğu söylendi kakası normal mi herhangi anormal bi durum gözüküyo mu herkese şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_20211219_110557.jpg
    IMG_20211219_110557.jpg
    859.1 KB · Görüntüleme: 10
Merhaba. Yeni geldiği için yer değişikliğinden dışkısın renklerinde böyle değişimler oluyor. Dışkılar normal.
2 gün kafes dışına salmayın , 3 gün salarsınız.

Maşallah çok güzel bir mutasyon. Tüyü kadar ömrü olsun. :)

Ayıptır sorması kaç TL aldınız.

Merhaba. Yeni geldiği için yer değişikliğinden dışkısın renklerinde böyle değişimler oluyor. Dışkılar normal.

Hocam hediye almışlar bana çok ısrar ettim söylemeleri için 700 tl ye aldık dediler çok pahalıya mı almışlar

Birde çok yaşlı bı kuş ku yaşını sizce kaçtır

Hocam hediye almışlar bana çok ısrar ettim söylemeleri için 700 tl ye aldık dediler çok pahalıya mı almışlar
Birde çok yaşlı bı kuş ku yaşını sizce kaçtır
700 TL ye uygun almışlar :) Ben 900 veya 1000 TL gibi düşünmüştü ;)

Kuşun ayaklarındaki pullanma yaşı için birazda olsa bilgi veriyor fakat her kuş içinde geçerli değil. Erkek sultan papağanım Lütfü 3 yaşında, dişi sultan papağanım Aşkım ise 12 gün sonra 6 aylık olacak. Aralarında çok belirgin bir yaş fark görülmüyor. Sultan papağanlarının iyi bakıldıklarında 25 ile 30 yaş arası yaşadığını düşünürsek yanılma payımızda çok yüksek. Tam yaşını öğrenmenin tek yolu üreticiden almış olmak.

Kuşun ayaklarındaki pullanma yaşı için birazda olsa bilgi veriyor fakat her kuş içinde geçerli değil. Erkek sultan papağanım Lütfü 3 yaşında, dişi sultan papağanım Aşkım ise 12 gün sonra 6 aylık olacak. Aralarında çok belirgin bir yaş fark görülmüyor. Sultan papağanlarının iyi bakıldıklarında 25 ile 30 yaş arası yaşadığını düşünürsek yanılma payımızda çok yüksek. Tam yaşını öğrenmenin tek yolu üreticiden almış olmak.
Hocam dişi ama dimi tek ses tipinde ötüm yapıyo

Ben bu kuşa hocam nasıl eş alabilirim yada nasıl eş tutturabilirim üreticiden yavrudan sultan alsam birbirlerini görerek büyüseler eş olurlar mı

Hocam dişi ama dimi tek ses tipinde ötüm yapıyo
Ben bu kuşa hocam nasıl eş alabilirim yada nasıl eş tutturabilirim üreticiden yavrudan sultan alsam birbirlerini görerek büyüseler eş olurlar mı
Öncelikle kuşun cinsiyetini tam olarak bilmeliyiz. Kuşu 4 - 5 ay gözlemleyin. Bu arada kuşla ilgilenerek kendinize alıştırın. Kuş önce size ve ortama alışsın.

Eş almak için acele etmeyin. Kuşların eş olmaları birazda şans işi. Yanına kuş aldım hemen birlerine alışacaklar ve eş olacaklar diye bir durum yok. Eş olmaları 1 yıl ve üzerini bulabilir veya hiç eş olmayabilirler.