Karadeniz Pet

Yeni bir papağan

FurkanFilizzz

Yeni Üye
Arkadaşlar ben bir papağan almak istiyorum. Youtube vb. sosyal paylaşım sitelerinde birçok papağan gördüm. Ara macaw, Kakadu, Jako bildiğim papağan türleri diyebilirim.

Jako ve Ara Macaw bana çok donuk ve soğuk geliyor. Duygularını belli etmediklerini, coşkulu-heyecanlı olmadıklarını düşünüyorum. Kakadu'ya gelirsek o duygularını gerçekten belli ediyor. Mutlu olduğu zaman sinirlendiği zaman insan bunu rahatlıkla görebiliyor hissedebiliyor. Fakat onların da 6000-10.000 TL arasında olduklarını duydum. Açıkçası fiyatı yüksek olduğu için almaya yanaşmıyorum.

Bana fiyatı Kakadu cinsi gibi yüksek olmayan fakat Kakadu gibi özellikleri olan en az Jako büyüklüğünde önerebileceğiniz bir papağan cinsi var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
goffin kakadu, sarı alınlı amazon papağanı bakabilirsiniz.

Peki başka cins önerebilir misiniz? Çünkü çok ama çok değişik papağanlar görmüştüm.
Bir de söylediklerinizin fiyatları hakkında genel bir şey söyleyebilir misiniz?

fiyatlarını bilmiyorum, aklıma gelen bunlar

Caique papağanı. Beslemedim ama gördüğüm kadarıyla çok sevimli hayvanlar. Ülkemizde pek bulunmadığı için fiyatları biraz yüksek anladığım kadarıyla. 1500tl'den aşağı sanırım bulunmuyor. Son derece oyunbaz olduğunu biliyorum, en azından benim gördüklerim öyleydi.

Anladım çok teşekkür ederim fakat biraz boyutu küçükmüş yalnız dediğiniz gibi oyunbazmış. :)

Geri