Karadeniz Pet

Yeni Çiftim ile ilgili bazı sorularım olacaktı..

Yasin95

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba,
Bugün evcil kuş derneğinden bir adet çift muhabbet kuşu sahiplendim. Çok güzel bir çift olduğunu söyledi ve renkleride çok uyumlu olduğu için çok hoşuma gittiler..
Sizlerden bu çiftin cinsi ve yaşları hakkındaki fikirlerinizi paylaşmanızı istiyorum.
Ayrıca bu güzel çiftimiz için birde isim önerilerinizi alabilirim :) Çok güzel isim önerileri gelecektir eminim :)

Kafeslerini güzelce köpükleyip duruladım tünekler yemlikler vs.vs. şuanda 2 saat oldu geleli yem falan yediler uyuyolar..

Aldığım kişi daha1-2 hafta oldu eşleştireli dedi. Kafeste ve ortamda yeniler bunlara ne zaman yuvalık takmalıyım kurlaşmaya başladıktan sonra mı yoksa şimdiden taksamda olur mu ? ilk tecrübem bu çiftler olacağı için henüz yeniyim.. Vereceğiniz her bilgi faydalı olacaktır. Teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_2306.JPG
    IMG_2306.JPG
    2.2 MB · Görüntüleme: 14
  • IMG_2308.JPG
    IMG_2308.JPG
    2.2 MB · Görüntüleme: 13
  • IMG_2309.JPG
    IMG_2309.JPG
    1.5 MB · Görüntüleme: 17
  • IMG_2314.JPG
    IMG_2314.JPG
    1.6 MB · Görüntüleme: 12
Yuvalık takmak için acele etmeyin.Kuşların ortama alışmalarını bekleyin.

Kuşlar biraz sağlıksız gözüküyor. Attığınız fotoğraflardan da kaynakalanabilir. Yerli ve kırık cins kuşlar.

İyi bakılmamış olabilir düzenli vitamin takviyesi ve mamalarla kısa sürede çok sağlıklı görünürler inşallah. Bu kuşlar için uğraşacağım gerçekten.

Birçok kuşun olduğu yerden alıp geldiğiniz için ortama alışmaları biraz uzun sürecek o yüzden stres yapabilirler. Sesleri duymak isteyecekler o yüzden ev ortamına alışmaları gerekiyor . Onlara biraz zaman tanıyın . İlk olarak ortama alışsınlar.