Karadeniz Pet

Yeni çiftim yumurtaya yatmıyor

Barkai

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar dün 2 yumurtalı bir muhabbet kuşu çifti aldım eve geldim dişi bu gün 3. Yumurtasını yapması lazım fakat dişi geldiğimden beri yumurtalara yatmıyor acaba 3. Yumurtlayınca mı yatmaya başlar yoksa strese girdiği için mi yatmıyor ne yapmam lazım

Strese girdigi icin yatmıyor yeni ortamdan kaynaklı bu kulucka olmayabilir ama şans verin ani hareketlerde bulunmayin fazla rahatsiz etmeyin

Yuvalığı ile beraber mi aldınız?

Evet kendi yuvalık ve kafesiyle aldım
Fazla yanlarına gitme rahatsız etme 3 yumurtadan sonra yatarlar diğer zamanlarda yuvalığa girer çıkar sürekli ama sürekli yatmaz yuvaya giriş çıkış varmı

Fazla yanlarına gitme rahatsız etme 3 yumurtadan sonra yatarlar diğer zamanlarda yuvalığa girer çıkar sürekli ama sürekli yatmaz yuvaya giriş çıkış varmı
Yuvaya girip çıkıyor yuvayı düzenliyor kumu felan haraket ettiriyor sesleri geliyor.

Tamam sıkıntı yok rahatsız etme yem su ihtiyacı haricinde gerisi gelecektir selenyum verebilirsin suluğuna katarak strese girmemelerini sağlar nekton-s

Demekki kuluçkayı sonlandırdı yatmaya devam etmeyecek. inşaallah bundan sonraki kuluçkalar güzel geçer.

Yumurtayı kırmamışlarsa al yuvalığa koy

Bi arkadaşın kuşun altına koydum bir dahakine inşallah

Ne yapmam lazım yavruluğu kaldırayım mı bu 2.ağız yavrular olucaktı kuşları ayırıp dinlendirip kızıştırayım mı
Hayır kalsın yuva kendi hallerine bırak fazla rahatsız etme ortama alışsınlar