Karadeniz Pet

Yeni damizlik ciftim icin yardim lutfen...

Iklim_Yeliz

Meraklı Üye
Merhaba arkadaslar...
Hayvanlari cok seviyorum ozellikle kus beslemeyi.

Evde 1 adet erkek yavrum var onu egitmek icin, damizliklardan ayri odada tutuyorum.

Damizlik cifti yeni aldim. Cifti hobi ureticisi birinden sahiplendim. Cifti aldigimda altinda bir yavrusu vardi ama, kafes degisimi ve 20 km yok getirip, farkli bir ortama koyunca yavruya bakmadilar ve yavru oldu :(

Ciftim, erkek 8-9 aylik disi ise 1.5 yasinda daha once 2 kez (olen yavru dahil) yavru alinmis, saglikli guzel bir cift.

Ureticinin dedigini harfiyen yaptim. Kafes ici duzen, 2 metreden fazla yukari koyma, sakin oda olanagi sagladim.

Ekrem bey'in tavsiyeleri uzerine Multi vitamin + E vitamini (prospektusundeki ciftlestirme periyoduna uyarak) veriyorum. Kafesinde komurlu kus kumu, hobi M003 yem, Minelalli gaga tasi, kalamar kemigi bulunduruyorum.

Sorun su ki; Kuslar cok urkek (yem vs. Degistiriken) cok asiri korkuyorlar, birbirine kur falan yapmiyorlar. Getireli 2-3 gun oldu cok erken biliyorum ama, hep boyle korkak ve cekinik mi kalacaklar? Zamanla ortama ve bana alisacaklar mi?

Yanlarina 1 cift damizlik daha alsam faydasi olur mu?

Kisacasi yeni yavrular almak icin ne yapmaliyim su durumda?

Dediğiniz gibi henüz ortamına ve size alışmaları için yeterli süre geçmemiş. Yeni ortamlarına alıştıkça bu sorunlar da düzelecektir. Ortamda başka çiftlerin olması olumlu etki yapacaktır.

Dediğiniz gibi henüz ortamına ve size alışmaları için yeterli süre geçmemiş. Yeni ortamlarına alıştıkça bu sorunlar da düzelecektir. Ortamda başka çiftlerin olması olumlu etki yapacaktır.

Tesekkur ederim :)

Rahatsiz etmemek gerekiyormus sanirim. Yem degistirme, temizligi vs. Sorun yaratir mi?

En kisa surede 1 cift daha edineyim o zaman :)

Yavru alınmak istenilen çiftleri yem ve su değişimleri haricinde rahatsız etmemek doğru olur.

yeni yavrular almak icin oncelikle sabirli olmalisin ayni olay benim basimda bende iki cift aldim yavrulu aralik 17 de bak 2 ay oldu hala tik yok yeni yeni yumurta hazirligi yaptilar kanat kuyruk dusuk buyuk ihtimal yumurtlayacak. oncelikle sabirli ol her dk ka izleme rahatsiz etme haftada 2 kere filan mama ver zamani gelince yumurtlarlar imkanin varsada bi cift al yanlarina cunku kuslar birbirinden gore gore kizisir

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yeni yavrular almak icin oncelikle sabirli olmalisin ayni olay benim basimda bende iki cift aldim yavrulu aralik 17 de bak 2 ay oldu hala tik yok yeni yeni yumurta hazirligi yaptilar kanat kuyruk dusuk buyuk ihtimal yumurtlayacak. oncelikle sabirli ol her dk ka izleme rahatsiz etme haftada 2 kere filan mama ver zamani gelince yumurtlarlar imkanin varsada bi cift al yanlarina cunku kuslar birbirinden gore gore kizisir

Tesekkur ederim alacagim :)

Yanlarına girerken kapıyı tıklat, hazırlıklı olsunlar.
Yavaş yürü, ani hareketlerden kaçın, korkmasınlar.
Mümkünse hep aynı kıyafetle yanlarına gir, daha kolay alışırlar.
Bereketli üretimler olur inşallah. Fotoğrsflarıni da görmek isteriz..

Yanlarına girerken kapıyı tıklat, hazırlıklı olsunlar.
Yavaş yürü, ani hareketlerden kaçın, korkmasınlar.
Mümkünse hep aynı kıyafetle yanlarına gir, daha kolay alışırlar.
Bereketli üretimler olur inşallah. Fotoğrsflarıni da görmek isteriz..
Cok tesekkur ederim Levent bey....

1. RESIMDEKI CIFT BAL VE BADEM :)
[DM] [/DM]

2. RESIMDEKI CIFT EFE ILE ECE
DUN ALDIM
[DM] [/DM]

3. RESIMDEKI FISTIK, OGLUM, YAVRUM
Fistik i ayri odada tutuyorum egitim acisindan

[DM] [/DM]

hadi hayirli olsun bak sana dun dedim benim kuslarda yumurtlayacak darisi sana ins :))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:22 -->-> Daha önceki mesaj 08:21 --

f609576ca51e32fe2400318aae1be26e.jpg

hadi hayirli olsun bak sana dun dedim benim kuslarda yumurtlayacak darisi sana ins :))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:22 -->-> Daha önceki mesaj 08:21 --

f609576ca51e32fe2400318aae1be26e.jpg

Tesekkur ederim. Sizin yumurtada hayirli olsun ☺

Geri