Karadeniz Pet

Yeni doğan yavru muhabbet

Onur0804

Meraklı Üye
İlk yumurta bugün çatladı Yavrulardan biri çıktı. Saat şuanda sabah 11 sabah erken çıktığını düşünüyorum. Yavrunun Kursağı boş dişi besler mi? Ne gibi bakımlar uygulamam gerekir mi? GENEL OLARAK TÜM GEREKLİ BİLGİLERİ VEREBİLİR MİSİNİZ RİCA ETSEM?

NOT: Kuşlara ne yaptıysam yumurta maması yediremiyorum sadece yemle yavrular büyütülür mü?

Yemini günlük üfleyin, suyunu tazeleyin.
Mama yemiyorsa haşlanmış yumurtayı ortadan bölüp öyle verin.
Ekstra bir şeye gerek yok. Günde bir kez yumurta yavru kontrolü yapın. Bunu dışında rahatsız etmeyin.
Dişi ne zaman beslemeye başlaması gerekir? Ne kadar süre ile beslemezse elle beslemek gerekir? 3,4 saat oldu yumurtadan çıkalı ve kursağı şuanda boş.

Müdahale etmeyin sadece gözlemleyin.

Günlük yumurta maması yapın hem yavrunun gelişimi hemde ebeveynlerin kaybettikleri enerjiyi alabilmesi için önemli..

Müdahale etmeyin sadece gözlemleyin.

Günlük yumurta maması yapın hem yavrunun gelişimi hemde ebeveynlerin kaybettikleri enerjiyi alabilmesi için önemli..
Abi merhaba benim erkek kusum oldü geçen hafta disi kusum kuluçkada tek başına kaldı 4 yavrusu var en büyüğü 1 haftalık 3 yumurta daha var onlarda dolu dışı kusum hepsini tek buyutuebilirmi hergun yumueta maması veriyorum bazıları zararlı olur diyor ama kusum tek kaldı diye hergun veriyorum o kadar yavrusu var diye bir öneriniz varmi bir de yuvada talas felan yok pis yuvada biraz ne yapmaliyim

Geri