Karadeniz Pet

yeni eşle kavga

ilker.akdeniz

Yeni Üye
Merhabalar, 5-6 aylık dişi kuşuma yoğun geçecek bi seneden dolayı sıkılmaması için yeni bir kuş aldık dün, hem arkadaş hem eş olsun diye. Kuşçuya gittik birisiyle iyi anlaştı onu aldık bir gece kaldı çok kavga ettikleri için geri götürdüm ve bu yeni erkeği aldım. Sorun şu kuşçuda gayet güzel 20 dakika boyunca oynaştılar öptüler birbirlerini felan olur bunlar dedik ve aldık geldik, arabada felanda gayet iyiler öpüyorlar felan ama evde bizim kız hayvana huzur vermedi dünden beri, her dakika bi kavga yok ama yeni erkek sürekli gelip sevmeye öpmeye çalışıyor bizimki kovalıyor kavga ediyor. Daha yeni olduğu içinmidir alışırlarmı daha? birde yeni erkek sürekli ötüp bağırıyor nedeni nedir acaba

Tahribat yoksa ufak tefek itişmeler önemli değil. Biraz zaman verin. Erkekler dişilere göre daha gevezedir. Bu seslere alışın. Her zaman çifler, tek oldukları zamana göre çok daha fazla gürültü yapar. Yavruları olan çiftlerin bile birbirlerini yolduklarını gördüm.

anladığım kadarı ile. dişi kuş, erkeğe göre baskın ve kafese hakim. size tavsiyem erkeği, dişinin alışkın olmadığı bir kafese koyun ve yuvalık asın 1-2 hafta ayrı kafeslerde kalsınlar. daha sonra dişiyi erkeğin kafesine atın. yani yuvalık olan kafese. böylece erkek dişiye üstünlük sağlar ve dişi hazırsa çiftleşirler.

Şu anda erkek deplasmanda ve kafesin sahibi dişi. Kafesteki herşey dişiye ait. Bu yüzden başta oyuncaklar olmak üzere yemlik, suluk, tünek vb malzemelerin erkek tarafından kullanılması dişiyi kızdırıyordur. Oyuncak varsa hemen çıkarın. Yemlik suluk vb çiftleyin, kafes küçükse, büyük bir tane temin edin ve önce erkeği koyun, en az on gün sonra dişiyi kafese koyarsınız. Eğer birbirlerine zarar verecek kadar kavga etmiyorlarsa sadece oyuncakları çıkarmanız muhtemelen yeterli olacaktır.

Geri