Karadeniz Pet

Yeni Gelen Muhabbet Kuşu

ShiroKun

Yeni Üye
Merhabalar, bu yılın temmuz ayında eve yeni bir muhabbet kuşu aldık. 2-3 aylık beyaz bir yavruydu ben evde yokken ilgilenmişler yaklaşık bir hafta yoktum gelince de hayvan sarsılmış gibiydi. Alışması etmesi çok problemli hala daha öyle ben tek bununla ilgilenirim derken akrabaların hiç tınlamadığı muhabbet kuşunu da ek olarak aldım. Bizim kuş zaten dişi yeni gelen kuşta erkek ve eğitimli. Öyle böyle derken üzerime konmalar başladı ama hala daha bizim kuş oldukça korkak ele gelmiyor diğer kuş konmadan bana yaklaşmıyor bile. Öte yandan bugün şans eseri ölüme terk edilmiş muhabbet kuşu bulduk. Yalan olmasın oldukça minik bir şey bir aylık var ya da yok kafesine saman koyup terk etmişler(erkek kuş).Oldukça hastalıklı bir durumda yemini , suyunu ayarladım. Bizim kuşlar da eve gelince meraktan bir iki üstüne kondular ettiler. Şimdi üç tane kuş var. Sorunlarım şunlar;
1)Bizim iki kuşu nasıl bana daha yakın, elimi ısırmayacak konuma getirebilirim?
2)Bu yeni gelen kuşa karşı nasıl davranmam gerekiyor?
Ek olarak bende sabah sekiz ila akşam 5 arası yokum işten ötürü ne yapmam gerekiyor?
(Resimde ki mavili olan akrabadan gelen, diğeri de bizim kuş. Hastalıklı olanın henüz resmini çekemedim.)

Ekli dosyalar

• pp.jpg
    pp.jpg
    40.1 KB · Görüntüleme: 24
Tamamını okudum ne güzel bir şey, kuşları eğitebilmek! Bende elime gelsinler, konsunlar , ilgileneyim istiyorum ama çift olduklarından beri durum oldukça imkansızlaştı. Öte yandan akrabalardan gelen kuşla ilgilenen eden yoktu ayda bir kere zor yem verirlerdi. Yeni gelen yavru kuşta çocuklara oyuncak diye alınmış kanatları, kuyruğu yolunmuş oldukça güvenleri sarsılmış durumda anlayacağınız. Şuan için eve girince hepsiyle sohbet etmeyi düşünüyorum. Arada oradan buradan şarkı açıp söylüyorum neşeleniyorlar ama alışma konusunda biraz sorunlular. Güvenleri daha önceden oldukça kırılmış, ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

Son düzenleme:
Tamamını okudum ne güzel bir şey, kuşları eğitebilmek! Bende elime gelsinler, konsunlar , ilgileneyim istiyorum ama çift olduklarından beri durum oldukça imkansızlaştı. Öte yandan akrabalardan gelen kuşla ilgilenen eden yoktu ayda bir kere zor yem verirlerdi. Yeni gelen yavru kuşta çocuklara oyuncak diye alınmış kanatları, kuyruğu yolunmuş oldukça güvenleri sarsılmış durumda anlayacağınız. Şuan için eve girince hepsiyle sohbet etmeyi düşünüyorum. Arada oradan buradan şarkı açıp söylüyorum neşeleniyorlar ama alışma konusunda biraz sorunlular. Güvenleri daha önceden oldukça kırılmış, ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.
Zaman alacak, ancak sabırla devam edin. Israr edin, bu şekilde konuşmaya ilgilenmeye arada laf atmaya da devam edin. Alışacaklardır, sevdiğiinizi anlasınlar yeterli.

Zaman alacak, ancak sabırla devam edin. Israr edin, bu şekilde konuşmaya ilgilenmeye arada laf atmaya da devam edin. Alışacaklardır, sevdiğiinizi anlasınlar yeterli.
Şuan için zor bir süreç olacak gibi duruyor, elimizden geleni yapacağız artık. Çok sağolun.

Geri