Karadeniz Pet

Yeni Gelen üretim kafesim ve çiftim

deniz kom

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar. Sonunda beklediğim kafesim İzmir'den geldi. Kuşlarımın içeride özgürce hareket edebilecekleri bir kafes istedim, bu kafesi eski çiftlerimde de istemiştim ancak o kadar yaygın değildi o zaman.

Kafes profesyonel üretim kafesi olarak ilan edilen (adı hiç önemli değil aslında), 35*45 tabanlı geniş bir kafes. Akıllı yemlik için kapıya sahip, onun haricinde de 3 tane yaylı kapısı mevcut. KAfesle beraber aldığım belçika tipi yuvayı henüz erken olduğu için takmadım. Onu da sol yaylı kapıya takacağım, tam oluyor. Yavrular için taban yemliği ve mama kapları da geldi. Ayrıca kilosunu 29 tl den mürekkep balığı kemiği aldım ki sanıyorum içinde en az 60 tane var (o da diğer malzemelerle beraber iş yerinde kaldı). Ankara'da bulamadığım kuş kömürü, midyeli kum vs de yine İzmir siparişimden geldi.

Kafesin henüz tamamlanmamış yanları var. Mesela bu kafes için özel aldığım suluğu iş yerinde unuttuğum için eski kafesin suluğunu taktım :) Yalnız kuşların içinde rahatlıkla uçuşması bir yana bu kafeste en çok sevdiğim şey ise şu akıllı yemlik oldu. Hemen kullanmaya başladılar ve çöpler gerçekten dibe düşüyor. Süper birşey cidden :D

Gerçekten çok fazla malzeme aldım, malzemeleri Ankara'da teker teker toplarsanız maaliyeti 350 tl yi geçiyor. Kargo dahil İzmir bana 150 liraya geldi.

IMG_1894.jpg

IMG_1896.jpg

IMG_1897.jpg

IMG_1892.jpg

IMG_1893.jpg

çok güzel kardeşim.güle güle kullan.ballı krakerin markası nedir?

hayırlı osun
kafesin gerçekten güzelmiş maşallah..bol verimli üretimlerin olsun :)

Arkadaşlar çok teşekkür ederim :) Kuşlar yabancılıklarını atınca bu kafese daha iyi olacak :) ilerleyen haftalarda 1 çift daha edinmeyi planlıyorum. aynı kafesten 1 adet daha alıp 2 çiftle üretim yapmak niyetindeyim.

krakerin markası champion. ancak bahar gelince krakerlerimi laboratuvarımda ben yapacağım. özel kurutma fırınlarım var, onlarda hazırlamayı planlıyorum :D

hayırlı olsun

hayirlik olsun gulee gule kullannin . kuru hava sterilizatöründemi ballı kraker yapçaksnz anlayamadm da :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:30 -->-> Daha önceki mesaj 22:29 --

he bıde yüksekligi nekadar?

hayirlik olsun gulee gule kullannin . kuru hava sterilizatöründemi ballı kraker yapçaksnz anlayamadm da :D

he bıde yüksekligi nekadar?

Merhaba, cam ve metal eşyaları steril etmek ve aynı zamanda bitki kurutmak için kullandığımız 250 dereceye çıkan sterilizasyon fırınlarımız var. 200 e ayarlayıp 15 dakika kadar kullanacağım lab boşken :))

kafesin yüksekliği yaklaşık 40 cm.

aman dikkat sakata gelmeyın pahalı makinalar :) güle güle kullanın bu arada :)

Hocam kafeslerin çok güzelmiş valla bayıldım , ballı kraker migrosta satılıyor daha bugün aldım markasıda arkadaşın dediginden champiyon 2 tanesi 3.5 TL gayet güzel ve iyi birşeye benziyor krakerler.

senin erkek kuş daha bebek ha yüklenme çocuğa yavru alacam diye :)

senin erkek kuş daha bebek ha yüklenme çocuğa yavru alacam diye :)

Hocam kafeslerin çok güzelmiş valla bayıldım , ballı kraker migrosta satılıyor daha bugün aldım markasıda arkadaşın dediginden champiyon 2 tanesi 3.5 TL gayet güzel ve iyi birşeye benziyor krakerler.

İkisi de yaklaşık 3 aylık :) hiç acelem yok aslında ben biraz erken başgöz ettim bizim delikanlıyı çünkü gündüzleri evde yalnız kalıyordu, sıkılmasın dedim. maşallah iyi de anlaştılar. bir sıkıntı yok, hep yanyanalar. :)

Ballı krakerin belirttiğim markası bu ara kiler marketlerde 2.45 (indirimle 2.10) falan oluyor 2'li. onu da izmirden 10lu paket getirttim. bahara kadar idare eder beni :)

Seralarımızın ilaçlamaları bitince de darı yetiştirmeyi planlıyorum :D taze dal darıyı ( fazla vermemek şartıyla) çok seviyorlar ve çok faydalı oluyor.

Migros kazıklamış beni 3.5 TL verdim 10 lu paketleri nereden buluruz internetten.