Karadeniz Pet

hatice1

Paylaşımcı Üye
Erkek kuşumun eş tutmamasi sonucu değiştirdiğim dişi hastaymis eve gelince fark ettim. Kuyruk kisimlari kisa ve kirliydi. Aldığım petshop zaten içler acısı olduğu için ev iyi goruneni ve yaşı küçük olani secmeye çalıştım. Eve gelince elimle yem uzattim yemi agzina aldi bıraktı bi gariplik olduğunu orda anladim. Elime aldim göğüs kemigi jilet gibi birde popo kisimlarinin tüyü dökülmüş popodan arina dogru u şeklinde kemikler elime geldi yani. Duruşu sadece kabarik duruyor ele alinmadan anlasilmiyor yani. Birde yemlikten yem yerken yemi kirip yarisini yiyor yarisi kafesin içine. Kırmızı göz albino sanirim. Ne yapiyim arkadaşlar yarin geri mi vereyim tedavi mi edeyim. Gerci tedavi edeyim desem cuma günü ameliyat olacam 20gun falan bakamam. Görsel ekliyorum.

Ekli dosyalar

• 1573061064512-842421993.jpg
    1573061064512-842421993.jpg
    698.4 KB · Görüntüleme: 25
  • 1573061112337-976831018.jpg
    1573061112337-976831018.jpg
    671.1 KB · Görüntüleme: 29
  • 15730611380472142961375.jpg
    15730611380472142961375.jpg
    620.6 KB · Görüntüleme: 27
  • 1573061171009484012771.jpg
    1573061171009484012771.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 28
  • 1573061190556975135983.jpg
    1573061190556975135983.jpg
    655.3 KB · Görüntüleme: 26
  • 1573061215604-420436755.jpg
    1573061215604-420436755.jpg
    706.6 KB · Görüntüleme: 26
Her fikire açığım arkadaşlar

Siz petshoplardan kuş almaya devam ettikçe, onlarda içler acısı kafeslerde hasta kuşları satmaya devam edicek. Neden bir üretici arkadaşımızdan almadın?
Iyi güzel diyosunuz da ilçede bildiğim üretici olmadığı için petshoptan aldim 6 7 ay oluyor bu ordan değiştirdiğim 3. Kuş. Yoksa bende para yedirmeye merakli degil pislik yuvasina.

Siz petshoplardan kuş almaya devam ettikçe, onlarda içler acısı kafeslerde hasta kuşları satmaya devam edicek. Neden bir üretici arkadaşımızdan almadın?
Bana şuan bi fikir lazim yargilama degil ümit bey. Ameliyat olacam tedavisine yaklaşık 1 ay sonra baslayabilirim iyilesirsem. Geri versem mi bilmiyorum

Geri vermeyin. Hazır duyarlı biriyle kuşun yolu kesişmişken bu fırsatı neden yok ediyorsunuz kuş için? Tedavisine başlayın, devamını yakınlarınız getirir. Geçmiş olsun size de.

Geri vermeyin. Hazır duyarlı biriyle kuşun yolu kesişmişken bu fırsatı neden yok ediyorsunuz kuş için? Tedavisine başlayın, devamını yakınlarınız getirir. Geçmiş olsun size de.
Cok tesekkur ederim. Cokta tatli bi kuş geri goturmekte gelmiyor icimden. Yem kusuyor tatsiz duruyor sol kanadinda sorun var birde poposunun tuyleri cok dokulmus sanki yeni yumurtlamis gibi ama bu kuşu 3 4 haftadir takip ediyorum yem almak icin gittigimde eşte degildi. Hazmedemediginden yem kusuyor sanirim disari cikardim pekte ucamiyor düşünce elime aldim poposunda kaka kalmis onu temizledim birazda yag surdum kafesine koyunca çiş yapti. Erkegim fildir fildir geziyor ona ötüyor biraz. Foto ekliyorum
20191106_233404.jpg

Ekli dosyalar

• 20191106_233428.jpg
    20191106_233428.jpg
    652 KB · Görüntüleme: 18
Çok uzakmışsınız.. Ben bursa dayım da, kısa süre önce malesef kuşumu kaybettim. Pek çok hastalık geçirdi. Ev eczane gibi. Yakın olsaydınız ben alıp bi süre bakarım diye teklif edecektim.
Ama kuşunuz hasta belli ki ve tedaviye hemen başlamanız ve tedaviyi de ilaçlarını da zamanında ve dikkatli yapmak gerekir. 20 gün bakamamak demiştiniz bu uzun bir süre. Bi yakınınız varsa emanet edeceğiniz daha iyi olur. Sakin geri vermeyin kuşu..

Cok tesekkur ederim. Cokta tatli bi kuş geri goturmekte gelmiyor icimden. Yem kusuyor tatsiz duruyor sol kanadinda sorun var birde poposunun tuyleri cok dokulmus sanki yeni yumurtlamis gibi ama bu kuşu 3 4 haftadir takip ediyorum yem almak icin gittigimde eşte degildi. Hazmedemediginden yem kusuyor sanirim disari cikardim pekte ucamiyor düşünce elime aldim poposunda kaka kalmis onu temizledim birazda yag surdum kafesine koyunca çiş yapti. Erkegim fildir fildir geziyor ona ötüyor biraz. Foto ekliyorum Ekli dosyayı görüntüle 43604
Çiş yapmaz muhabbet kuşları. Sulu dışkılamış belli ki. Veterinere mutlaka gidin.

Ve bence erkekle dişinin kafesleri tedavi süresince ayrı olsun.

Çiş yapmaz muhabbet kuşları. Sulu dışkılamış belli ki. Veterinere mutlaka gidin.
Veteriner olsada götürsem. Veteriner sayisi az ilcede vede sadece büyükbaş hayvanlara bakiyolar. Geçen sene sığır yetiştiricileri birliginde çalışıyodum oraya veterinerler geliyodu hic anlamiyolar emin ol. Kuş yetiştirenlerin kanayan yarasi bu.

Çok uzakmışsınız.. Ben bursa dayım da, kısa süre önce malesef kuşumu kaybettim. Pek çok hastalık geçirdi. Ev eczane gibi. Yakın olsaydınız ben alıp bi süre bakarım diye teklif edecektim.
Ama kuşunuz hasta belli ki ve tedaviye hemen başlamanız ve tedaviyi de ilaçlarını da zamanında ve dikkatli yapmak gerekir. 20 gün bakamamak demiştiniz bu uzun bir süre. Bi yakınınız varsa emanet edeceğiniz daha iyi olur. Sakin geri vermeyin kuşu..
Etrafta öyle kuşa bakacak yakın insan yok. Bende verme taraftari degilim ama bakalim yarin olsun

Veteriner olsada götürsem. Veteriner sayisi az ilcede vede sadece büyükbaş hayvanlara bakiyolar. Geçen sene sığır yetiştiricileri birliginde çalışıyodum oraya veterinerler geliyodu hic anlamiyolar emin ol. Kuş yetiştirenlerin kanayan yarasi bu.
Şehrinizde veterinerlik fakültesi var mı? Oraya gitseniz?

Tam dolu suluğuna iki veya üç damla elma sirkesi damlatın. Tuzsuz yağsız haşlanmış patates yedirin.(ishal için) Siz kuşunuzu iyileşene kadar güvenle kime teslim edebilirsiniz iyice düşünün. Duyarlı komşularınız varsa bırakın. Yakın insan yok demişsiniz okudum ama iyice düşünün siz. Tekrardan hem size hem kuşa geçmiş olsun.

Tam dolu suluğuna iki veya üç damla elma sirkesi damlatın. Tuzsuz yağsız haşlanmış patates yedirin.(ishal için) Siz kuşunuzu iyileşene kadar güvenle kime teslim edebilirsiniz iyice düşünün. Duyarlı komşularınız varsa bırakın. Yakın insan yok demişsiniz okudum ama iyice düşünün siz. Tekrardan hem size hem kuşa geçmiş olsun.
Teşekkürler kuşu verdim önceki dişimi aldım yanima refakatçi bulamiyorum kuşa kimse bakmazdi. İçim gitti guzel akilli kuştu ama yapacak bisey yok.

Vermenize üzüldüm, tedavisi nasıl olacak acaba? Kuşçu umarım duyarsız biri değildir ve gereken tedaviyi yapar. Siz takipte kalın kuşu sağlığınıza kavuşunca.

Geri