Karadeniz Pet

Yeni Hazırlamış Olduğum Mama hk.

Fevzi ARVAS

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Merhaba değerli arkadaşlar,

Kendimce bir mama hazırladım ustalardan yorum almak istiyorum.

dal darı: yarım dal
yem : 1 tam yemlik kadar
yumurta kabuğu : tam yumurtanın yarısı
yumurta beyazı: 1 yumurtanın bütün beyazı
yumurta sarısı : 1/4 kadar
bal : 1 çay kaşığı
kuş kumu : 1/4 çay kaşığı
hazır vitaminli mama : 2 çay kaşığı

yumurta ve yumurta kabuğunu yumurta sarısını balı ve hazır mamayı püre haline gelinceye kadar karıştırdım sonra dal darı ve yemi ekleyip karıştırdım. bir arkadaşım 3-4 damla c vitamini de eklememi istedi ama katmadım. ayrı bir çay tabağına ise havuç rendeleyip kafesin tabanına bırakıcam. ustalar onay verdikten sonra.

teşekkür ederim.

Kuş kumunu ayrı kumlukta veriyorsanız mamaya eklemeye bence gerek yok. Mamaya yem koymayada gerek yok bence zaten normal zamanda yemi yiyorlar. 1 yumurtanın tamamını kullanın hele helede sarısını . Sarısı daha önemli proteinin büyük çoğunluğu sarısında beyazında çok az var.
Mamaya 1 tüm haşlanmış yumurta,çörek otu,keçiboynuzu tozu(kızıştırmak amaçlı),nijer(kızıştırmak amaçlı),bimlerde satışan petibör veya cicibebenin toz hali,irmik,yumurta kabuğu,kekik,kırmızı pancar,havuç,maydanoz gibi çeşitli gıdalar eklenebilir. Koyacağınız malzemeleri rendeleyip karıştırın. Nemli olmalı biraz havuç kesinlikle ekleyin derim o yüzden veya pancar. Hepsini karıştırıp tabağa veya kaba koyup kuşlara verin. Ama sabah koyup akşam almalısınız bozuluyor çünkü

Teşekkür Ederim Değerli Ustam. Sitenizi sürekli takip ediyorum.

Eyüp Hocam Size de çok Teşekkür Ederim. Zaman ayırdığınız için. Çok faydalı oldu vermiş olduğunuz bilgiler

Geri