Karadeniz Pet

Yeni jumbo çiftim hakkında bilmek istediğim

zafersen

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar öncesinde yerli ve jumbo olan başka bir çiftimden yavru aldım. Bunun üzerine jumbo bir çift daha aldım daha doğrusu ben çift olmalarını istedim ayrı kafeslerden seçtim aldım. Eve getireli henüz bir hafta olmadı. Son derece özenli bakıyorum. Her ikisi de 2017 jumbo, yalnız erkek inanılmaz istekli bugün hayatımda görmediğim hareketler yapmaya başladı. Dişiyi bir dakika boş bırakmıyor. Normal kur yapması ve gagasını dişinin gagasına vurup vurup çekmesi dışında, kuyruğunu kusursuz bir şekilde önünde sallıyor dans ediyor resmen görüntü çok komik ama çiftleşmek istediğinden yaptığını düşünüyorum. Benim sormak istediğim kuşları aldığım yer güvenilir üretimhaneden kendim seçiyorum yalnız hayatımda gördüğüm en tepkisiz dişi bu üstelik erkeğin üzerine tek ayağını atmasına izin veriyor, gagasına vurmasına izin veriyor ama hiç tepki yok. Sağlığında sorun var diyeceğim ama çok diri yemesinde içmesinde dışkısında hiçbir sorun yok. Kızması bile bir tepki olacakken ne kızıyor ne hoşgeldin diyor erkeğe. Bizim erkeğe acıdım vallahi :) Hiç eş tutmayacakları anlamına mı geliyor dişinin bu denli tepkisiz olması.
20180512_195738.jpg

ortama ayak uydursunlar kardeşim. 1 hafta olmuş daha sen alalı. benim 3 hafta önce aladığım kuşlar yeni çift tuttu. dişine gelirsek jumbolar zaten çok sakin olurlar. sürekli ötmezler. sen mamalarını vs. ver dişi çiftleşmek istiyeceği zaman zaten çiftleşir. ayak atıyo falan diyosun büyük ihtimnalle eş tutmuşlardır. bıak birbirlerine alışsınlar biraz. zaman ver kuşlarına, iyi hobiler

ortama ayak uydursunlar kardeşim. 1 hafta olmuş daha sen alalı. benim 3 hafta önce aladığım kuşlar yeni çift tuttu. dişine gelirsek jumbolar zaten çok sakin olurlar. sürekli ötmezler. sen mamalarını vs. ver dişi çiftleşmek istiyeceği zaman zaten çiftleşir. ayak atıyo falan diyosun büyük ihtimnalle eş tutmuşlardır. bıak birbirlerine alışsınlar biraz. zaman ver kuşlarına, iyi hobiler
Öyle diyorsan çok güzel izin veriyor öpmesine falan ısırmıyor dediğin gibi belki ortama alışmalarındandır. Sanırım benim erkeğin aşırı hareketli bir jumbo olması beni böyle beklentiye soktu neredeyse aralarını yapacağım :)

anlaşmazlık sorunu yoksa zamanla dişide çiftleşmek isteyecektir. yeni kafes yeni mekan her kuş birden adapte olamıyor. zamanla herşey.

Ortama alıştıktan sonra gerisi gelir umarım . Hayırlı üretimler