Karadeniz Pet

Yeni kafes düzeni, kafesler ve Alipaşa'daki indirim fırsatı hakkında

Mert Okan

Meraklı Üye
2 Yıl önceki hatayı bu sene de yaptım ve kuşu alırken nasıl olsa serbest gezecek uçacak diyerek ufak bir kafes aldım bu yakınlarda da sıkılmasın diye yanına kuş alınca kafeste çok rahat hareket edemediklerini gördüm ve çabuk pisleniyordu içine aksesuar oyuncak vs koyamıyordum salıncak bile fazlalık gibi geliyordu içime dert oldu bu durum .Kuşları da satasım vardı da aslında hem alıştım hem kıyamadım bir bağ oluştu aramızda uzaktan da olsa geldiğimi gittiğimi anlar tepki verirler.Neyse uzun lafın kısası 15-25 liralık ufak kafes almayın aldırtmayın o küçük üretim kafeslerini de pek güzel bulmuyorum açıkçası kuşlar sırf sıkıntıdan ürüyorlar gibi geliyor bana neyse üreticileri kızdırmayalım.Kesinlikle 40-60 tl arası büyük ve ferah olan kafesleri tercih edin.Daha fazla paranız varsa daha iyisini daha büyüğünü alın ben orta sınıf ekonomi grubundan bahsediyorum. Birkaç gündür Alipaşa'daki Amazon petshopta her üründe %30 indirim var belki her Amazon petshop olan semtte vardır bilmiyorum yararlanmak isteyen olur diye yazdım.Bu arada indirim 10 una kadar. Bugünde elime para geçince gittim dükkandaki gözüme en büyük ve en güzel gelen kafesi aldım yani 45 tl lik kafesi 30 tl ye aldım 1 kilo versele laga yem,oyuncak,tünek vs aldım normalde 100-110 tl tutacak malzemeyi 80 tl ye aldım.Eski kafesi de arkadaşıma vereceğim onun kafesi daha kötü ve eski durumdaymış en azından başka bir cana yaradı hatam.Bu da yeni kafesleri fotoğraflarda biraz küçük gözüküyor ama eski kafesime oranla derinlik olarak 2 katı diyebilirim.
0yao1o.jpg

pEap6z.jpg

88376r.jpg

Son düzenleme:
Salıncaklardan birisini çıkartın.
Madem geniş kafes aldınız aynı oyuncaklar ile boş yere kafesi daraltmayin.
Sözde Ballı yem yerine dal darı verin.
En azından ne olduğu belli bir yem vermiş olursunuz.

Salıncaklardan birisini çıkartın.
Madem geniş kafes aldınız aynı oyuncaklar ile boş yere kafesi daraltmayin.
Sözde Ballı yem yerine dal darı verin.
En azından ne olduğu belli bir yem vermiş olursunuz.
Kafesi daha detaylı düzenleyeceğim heyecanla ne var ne yok taktım kafese tünek olan o odunsu şeyi de salıncak gibi asmışım sonradan farkettim kuşları rahatsız etmemek için düzeltmedim yarın hallederim.Onun dışında .dal darı yokmuş yarın gelecekmiş öyle dediler alıcam yarın çok nadir veriyorum zaten krakerleri insanlar gibi onlarda zararlı tatlı şeylere iştahlı bu 2 ayda 2. krakerleri bu arada çok nadir yani.

hayırlı olsun yeni yuvası. fazla aksesuarları çıkarttığınız da çok daha ferah ve rahat bir ortam olacak kuşunuz için

hayırlı olsun yeni yuvası. fazla aksesuarları çıkarttığınız da çok daha ferah ve rahat bir ortam olacak kuşunuz için
Çıkarttım zaten ekstra bir tünek ve salıncaktan başka bir şey yok.Onun dışında ben evde olmadığım zamanlarda kuşların çoğunlukla yatağımın üstünde vakit geçirdiğini farkettim bugün de ben uyurken omzuma üstüme falan kondular erkek yarı ele alışık ama dişi aldığımdan beri neredeyse hiç müdahale etmedim kendi kendilerine mi evcilleşiyorlar yoksa sadece oyun olsun diye mi yapıyorlar anlamadım :) Bu da son hali kafesin
nEaZY0.jpg

Ekli dosyalar

• DSC_0255.JPG
    DSC_0255.JPG
    3 MB · Görüntüleme: 15
H. Olsun kafesin kuşlarda çok tatlı [emoji513] maşşallah..

Sakıncası olmazsa son kafes düzenini atarmsn

Ezɑn Dinmez, bɑyrɑk İnmez, Vɑtɑn bölünmez..

H. Olsun kafesin kuşlarda çok tatlı [emoji513] maşşallah..

Sakıncası olmazsa son kafes düzenini atarmsn

Ezɑn Dinmez bɑyrɑk İnmez, Vɑtɑn bölünmez..
Teşekkürler .Aynı son resimdeki gibi düzen 2 suluk 2 yemlik kullanıyorum yem ve su konusunda anlaşmazlık olmuyor ufak suluk gibi olan şey de kumluk o kadarcık kum neredeyse 3-4 hafta yetiyor anasonlu kum kullanıyorum bu arada kuşlar için sakinleştirici etkisi var tavsiye ederim.Görüldüğü gibi kafes kapısına yakın bir tünek var o kafese rahat girip çıkabilmeleri ve yeme kolay ulaşabilmeleri için sadece gece uyurken kapalıdır kapısı gece bir şeyden korkup uçup bir yerlere çarpıp zarar görmesinler diye.Ortadaki tünek suya kuma mürekkep balığı kemiğine kolay ulaşım için en üstteki tünek de zevk amaçlı tamamen doğal ağaç dalından püskülleri falan da var kafesteki zamanlarının çoğunu orada geçirirler onun dışında 2 sade salıncak var erkek pek takılmasa da dişi salıncağa binmeyi seviyor.Kafesi büyüteli 2 gün olmasına rağmen kafes içinde geçirdikleri süre gözle görülür şekilde arttı daha rahat hissediyorlar sanırım.Bu son hali dal darı verdim bugün baya seviyorlar hem de yararlı tavsiye ederim.

A3bD37.jpg

O sulukta taş fikrini aldım şimdi bende koyuyorum iyi fikirmiş [emoji16]

Ezɑn Dinmez, bɑyrɑk İnmez, Vɑtɑn bölünmez..