Karadeniz Pet

Yeni kafes nasıl

Erdal Arıcan

Paylaşımcı Üye
Petshoptan aldım75 tl den 65 tl ye , boyası çabuk çıkarmı fırın boyamıdır bilemicem, rahat etsın dıye aldım kuşlar bayada ağır:) tel aralarıda geniş baya kafasını soksa hayvan sıkısacak dıye korkuyorum yetişkin kuş allahtan.
Fotoğraf1695.jpg

o kadar para vermişken keşke dikdörtgen pirinç kafes alsa idiniz. 50tl civarı fiyatları çok daha sağlıklı olurdu ama buda güzel kafes sağlık olsun. Hayırlı olsun

Pirinç kafesler boyalı kafeslere nazaran daha güvenilirdir. Boya belli bir zaman sonra soyulup kuşların kemirmesi sonuçu tehlike arz edebiliyor.

Kuşunuz için gayet iyi bir kafes. Geniş,ferah... boyasız kafes tercihim olmakla birlikte yeni olduğundan uzunca bir süre kullanabilirsiniz. Tabi günlük yem, taze su, vitamin, mama vb. ihtiyaçlarını unutmayın, aksatmadan değiştirin.

keşke denildiği gibi dikdörtgen bir kafes alsaydınız sağlık olsun kafesiniz de güzel sağlıkla besleyin

Pirinç kafesler de sanıldığı kadar sağlıklı değiller.
O kafeslerde siyanürlü işlemlerin ardından sarı rengini alıyor.
Boyalı kafesleride kemiriyorlar.
Biraz tercih meselesi bu kafes işi

Pirinç kafesler de sanıldığı kadar sağlıklı değiller.
O kafeslerde siyanürlü işlemlerin ardından sarı rengini alıyor.
Boyalı kafesleride kemiriyorlar.
Biraz tercih meselesi bu kafes işi
Dogrudur kardeşim benım dısı cok kemırıyor umarım o boyaları yutmuyordur yada işi şansa bırakmamak gerekır,nasıl bır kafes onerırsın sen.zaten gerçek pirinç bulman neredeyse ımkansızmıs bunu petshopçu soyledı metal renkte olanlar var bırde.

Dogrudur kardeşim benım dısı cok kemırıyor umarım o boyaları yutmuyordur yada işi şansa bırakmamak gerekır,nasıl bır kafes onerırsın sen.zaten gerçek pirinç bulman neredeyse ımkansızmıs bunu petshopçu soyledı metal renkte olanlar var bırde.
Valla bende o pirinç diye satılan sarı kafeslerden kullanıyorum.
Üzeri bombeli.
Şimdiki aklım olsa yine o pirinç diye tabir edilen fakat üzeri düz bir kafes alırdım.
İkinci kafesi üzerine koymak için.
İkisi yan yana duruyor ve fazla yer kaplıyor oda da.
64 cm lik ortadan bölünebilir salma diye tabir edilen kafesler en işlevsel olanı.
Bazen eş kuşları bile ayırmak icap edebiliyor.
Böyle bir durumda yeni kafes için masraf etmek gerekiyor.
Halbuki ortadan ayırmak hem kapladığı alandan hemde bütçeden tasarruf sağlıyor.

Valla bende o pirinç diye satılan sarı kafeslerden kullanıyorum.
Üzeri bombeli.
Şimdiki aklım olsa yine o pirinç diye tabir edilen fakat üzeri düz bir kafes alırdım.
İkinci kafesi üzerine koymak için.
İkisi yan yana duruyor ve fazla yer kaplıyor oda da.
64 cm lik ortadan bölünebilir salma diye tabir edilen kafesler en işlevsel olanı.
Bazen eş kuşları bile ayırmak icap edebiliyor.
Böyle bir durumda yeni kafes için masraf etmek gerekiyor.
Halbuki ortadan ayırmak hem kapladığı alandan hemde bütçeden tasarruf sağlıyor.
Hklısın bölünebilir üretim kafesi sanırım dediğin yavrularıda oraya atabılırız hem.

Hklısın bölünebilir üretim kafesi sanırım dediğin yavrularıda oraya atabılırız hem.
Evet evet üretim kafesi diye tabir edilen.
Ev tipi sivri yapılı çatısı olan kafesler tümüyle aldatmaca zaten.
Ya da dekoratif maksatlı üretimler.
Fakat bir çoğu işlevsiz diyebilirim.
Hayvan ne bilsin evi yurdu.
O orada sadece konaklar.
Altın kafeste kullansak nafile zaten.

Evet evet üretim kafesi diye tabir edilen.
Ev tipi sivri yapılı çatısı olan kafesler tümüyle aldatmaca zaten.
Ya da dekoratif maksatlı üretimler.
Fakat bir çoğu işlevsiz diyebilirim.
Hayvan ne bilsin evi yurdu.
O orada sadece konaklar.
Altın kafeste kullansak nafile zaten.
Haklısınız dişi iyice boyalı kafesi kemirmeye başladı 65 tl gitti çöpe yeni kafes bakacaz artık.

Gitti gidiyordan 35 tlye 60 cm uzunluğunda 35cm yüksekliğinde 30 cm genişliğinde 4 yemlikli 4 kapılı salma kafes aldım. Karga ile 41 liraya geldi.
Sultan papağanı besliyorum ama muhabbet kuşlarıiçin daha uygun sultan sığmadı gibi çünkü.

Gitti gidiyordan 35 tlye 60 cm uzunluğunda 35cm yüksekliğinde 30 cm genişliğinde 4 yemlikli 4 kapılı salma kafes aldım. Karga ile 41 liraya geldi.
Sultan papağanı besliyorum ama muhabbet kuşlarıiçin daha uygun sultan sığmadı gibi çünkü.
Kafesi merak ettim link atabilirmisiniz rica etsem birde ordan yani netten hiç sipariş vermedim nasıl oluyor üyelik istiyormu ordan bende sipariş veriyim.

Kafesi merak ettim link atabilirmisiniz rica etsem birde ordan yani netten hiç sipariş vermedim nasıl oluyor üyelik istiyormu ordan bende sipariş veriyim.

Gitti gidiyor ebay in. Yani öyle seyyar satıcı filan olmuyor.
Siteye girip üye oluyorsunuz ücretsiz üyelik.
Salma kuş kafesi yazınca çıkar zaten 35 lira vs bi fiyatı var.
Alırken kredi kartı bilgilerinizi giriyorsunuz. Adres vs. Kargo bir sorun olmazsa Istanbuldan Ankaraya 3 4 günde geliyor. Kafesi teslim alırken inceleyim bi eksiği filan var mı diye. Olmaz büyük ihtimalle de yine de bakın. Sorun olursa kargo görevlisine tutanak tutturun. Kargonuzu teslim aldıktan sonra tekrar gitti gidiyor hesabınıza girip siparişi onaylıyorsunuz para satıcının hesabına gidiyor. Onaylamazsanız gitmiyor. Ben saat aldım unuttum onaylamayı 2 ay sonra aradılar beni beyefendi artık onaylayın paramızı alamadık diye.
Gayet kolay. Ali express gibi taş maş yollamazlar yollarlarsa da zaten o taşı ona çook kolay yutturursunuz.

Gitti gidiyor ebay in. Yani öyle seyyar satıcı filan olmuyor.
Siteye girip üye oluyorsunuz ücretsiz üyelik.
Salma kuş kafesi yazınca çıkar zaten 35 lira vs bi fiyatı var.
Alırken kredi kartı bilgilerinizi giriyorsunuz. Adres vs. Kargo bir sorun olmazsa Istanbuldan Ankaraya 3 4 günde geliyor. Kafesi teslim alırken inceleyim bi eksiği filan var mı diye. Olmaz büyük ihtimalle de yine de bakın. Sorun olursa kargo görevlisine tutanak tutturun. Kargonuzu teslim aldıktan sonra tekrar gitti gidiyor hesabınıza girip siparişi onaylıyorsunuz para satıcının hesabına gidiyor. Onaylamazsanız gitmiyor. Ben saat aldım unuttum onaylamayı 2 ay sonra aradılar beni beyefendi artık onaylayın paramızı alamadık diye.
Gayet kolay. Ali express gibi taş maş yollamazlar yollarlarsa da zaten o taşı ona çook kolay yutturursunuz.
Teşekkür ederim ,ben istanbulda oturuyorum daha kolay olur almam ozaman inşallah tabi,taş olayını anlamadım nasıl yutturacaz:D

Geri