Karadeniz Pet

Yeni kafeslerim ile boş geçene aşk olsun (üretimhanem)

mertbil

Yeni Üye
Yeni kafeslere geçeli 20 25 gün olmasına rağmen 50 ye yakın yumurta ile beni heyecanlandıran kuşlarıma teşekkürler :):) Herkese bol ve hayırlı üretimler..

qMOLRR.jpg
[/url][/IMG]

VaWmOv.jpg
[/url][/IMG]

7g35JY.jpg
[/url][/IMG]

PkJmd5.jpg
[/url][/IMG]

g8MEg5.jpg
[/url][/IMG]

Zkom6V.jpg
[/url][/IMG]

o34o59.jpg
[/url][/IMG]

lj5mXr.jpg
[/url][/IMG]

nM0ZdM.jpg
[/url][/IMG]

v5WrG4.jpg
[/url][/IMG]

1vOqbN.jpg
[/url][/IMG]

Son düzenleme:
Maşallah bereketli üretimler olsun inşaallah

Masallah.Hocam bir sey sorabilirmiyim evde bulunan bir ciftten yavru almak daha cok kus olan ortamdan daha zordur dimi.
Yani soyle soyleyeyim ciftim cok kus olan yerde olsa yavru almak daha kolay olur sanirim yani suru psikolojisi dogrumu dusunuyorum.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Masallah.Hocam bir sey sorabilirmiyim evde bulunan bir ciftten yavru almak daha cok kus olan ortamdan daha zordur dimi.
Yani soyle soyleyeyim ciftim cok kus olan yerde olsa yavru almak daha kolay olur sanirim yani suru psikolojisi dogrumu dusunuyorum.

Düşünce ve tahmininiz doğru. Ben de birçok hobici gibi 1 çift kuş ile başlamıştım hobiye karşılarına geçer izlerdim yuvaya girsinler diye belki 1 yılımı aldı daha sonra çiftleri çoğaltsam daha iyi olur diye düşünüp 4 çift yaptım o gün bugündür yumurta ve yavru almakta hiç sıkıntı çekmiyorum çok şükür. Bence Bu işi tatlı kılan yanı yavrular alabilmek. Muhabbet kuşları sosyal hayvanlardır birbirlerinin sesinden ve kalabalığından etkilenirler binevi sürü psikolojisi ;)

Ya bende iste 100 kus bulunan bir kumesten ciftlesen muhabbet aldim.Bugun yarin yumurta gelir denildi 20 gun olucak cifti alali.Daha once birbirlerine kur yapan ciftlesen kuslar evde ise birbirinde kacar oldular.Telefondan kus sesi dinlettirdigimde ise otusmeler ve yanasmalar basliyor :) ondan dolayi bu konu kafama takildi.

Son düzenleme:
ALLAH nazardan saklasın...hayırlı ve bol bereketli üretimler...

Ya bende iste 100 kus bulunan bir kumesten ciftlesen muhabbet aldim.Bugun yarin yumurta gelir denildi 20 gun olucak cifti alali.Daha once birbirlerine kur yapan ciftlesen kuslar evde ise birbirinde kacar oldular.Telefondan kus sesi dinlettirdigimde ise otusmeler ve yanasmalar basliyor :) ondan dolayi bu konu kafama takildi.

Yer ve zaman sıkıntınız yoksa çift sayınızı artırmanızı tavsiye ederim inşallah en kısa zamanda istediğiniz yavruları alırsınız :)

Ah cok istiyorumda daha cok kus olsun iste ev ufak birde bebek olunca olmuyor ne yazikki...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:22 -->-> Daha önceki mesaj 16:22 --

Yer ve zaman sıkıntınız yoksa çift sayınızı artırmanızı tavsiye ederim inşallah en kısa zamanda istediğiniz yavruları alırsınız :)
Tesekkur ederim usta...

Tekrar herkese çok teşekkür ederim sizlerede hayırlı bereketli üretimler.

MaşAllah ustam. Allah bereket versin. Hayırlı üretimler olsun. :)